2 ПРОПОВІДІ. ГАРМОНІЯ ПОДРУЖНІХ СТОСУНКІВ. ЧАСТИНА 1. ДЛЯ ЧОГО БОГ НАС З’ЄДНАВ?

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

Насамперед, у вступному слові, дозвольте дві важливі думки.

 • Коли я перший раз прийшов до художнього музею, пам’ятаю цей момент, був ще підлітком, підійшов близько близько до картини и почав пильно вдивлятися в крупні мазки художника і дивувався, що тут люди знайшли. Якісь дуже грубі смуги фарб. Тоді мені пояснили, що картину треба розглядати не близько, а на відстані. Треба відійти, щоби дивитися на всю картину цілісно і зрозуміти задум автора. Ми можемо дивитися на шлюб зблизька і бачити грубі лінії суперечок, свар, крику, роздратування та розчарування. Подивимося з точки зору задуму Божого про шлюб і будемо шукати відповідь, все ж таки, для чого Бог таких різних людей з’єднує, спаровую в одне і це одне має назву – сім’я?
 • Чому для нас сьогодні важливо поговорити про те, як і для чого Бог з’єдную людей? На початку, коли двоє молодих людей ходять взявшись за руки, ми розуміємо, вони закохані і відчувають один до одного особливу ніжність. Якщо би ви запитали у тих молодих людей, які ідуть до шлюбу, для чого вони збираються побратися? Вони би вам не відповідали на питання для чого, але, швидше, на питання, — чому? Тому що ми покохали один одного, а все інше хіба важливе, коли панує кохання? А що ж далі?

І все ж таки… Ви думаєте я не знаю, як це, коли часті суперечки, сімейні свари, нерозуміння в деяких питаннях підходять  підступають, а тебе прямо починає душити питання, — а чи не помилка, що саме ця людина є моєю другою половиною? Невже я помилився? Хтось подумає, що треба тікати поки не пізно, хтось вже давно здався і не має бажання продовжувати шлюбні стосунки. Ось вам причина, чому в Україні стільки розлучень. Говорять, що, приблизно, на 100 шлюбів 65 – 70 розлучень.

РОЗДІЛ 1. КОЛИ І ЯК БОГ СПОЛУЧИВ

«І підійшли фарисеї до Нього, і, випробовуючи, запитали Його: Чи дозволено дружину свою відпускати з причини всякої? А Він відповів і сказав: Чи ви не читали, що Той, Хто створив споконвіку людей, створив їх чоловіком і жінкою? І сказав: Покине тому чоловік батька й матір, і пристане до дружини своєї, і стануть обоє вони одним тілом, тому то немає вже двох, але одне тіло. Тож, що Бог спарував, людина нехай не розлучує!» (Матв.19:3-6).

Питання перше, коли саме відбувається це спарування, сполучення? Є різні версії, але ми в пошуках вірної.

Версія перша – коли покохали один одного. Між закоханістю та коханням велика різниця. Так, насправді, кохання приходить від Бога, але як складно розрізнити закоханість и кохання. Закохатися – це означає, що дуже сподобалася, наприклад, хлопцеві, якась дівчина, її фігура, обличчя, очі, можливо, навіть, характер. Але йому може так само завтра сподобатися дівчина більш вродлива і тоді, прощавай попередня, бо я закохався в більш привабливу. Ні, Бог не з’єднує, коли є закоханість, хоча справжня закоханість, з якої починається шлюб, так від Бога.

Версія друга – коли у людей відбувається інтимні стосунки. На жаль, сьогодні цим нікого не здивуєш, коли, навіть підлітки, починають статеве життя. Звісно, церква виступає проти цього. Але такі реалії життя. І що ж тоді? Якщо у людини було 5 – 10 партнерів по сексу, чи значить це, що Бог спарував його, чи її, з декількома? Також нісенітниця. Ось, доречи, чому Біблія тільки за секс у шлюбі.

Версія третя – коли люди обіцяють один одному, щоби потім мати всі тіж самі інтимні стосунки. Люди схильні давати багато обіцянок, але далеко не всі виконують.

Версія четверта – обіцянка при свідках вірності на все життя. Загс, це державна установа, де ставиться печатка в документи про створення шлюбу. А церква, це, так би мовити, духовна печатка, про створення нової сім’ї. Що спільного? І там і там є свідки. І там і там це відбувається урочисто. В Загсі урочистість винятково перед людьми з представником держави. В церкві – це відбувається перед Богом. В церкві також є свідки, але, найважливіше, що головним свідком цієї дії, є той, хто створив шлюб, хто його задумав – сам Бог. Коли іноді невіруючі люди звертаються до пастора, щоби просити провести церемонію, відповідь дуже проста – ви готові обіцяти перед Богом і потім дотримуватися ваших обіцянок?

Якщо невіруючі приходить до церкви, вже створивши сім’ю скріплену лише законом, в такому випадку церква сприймає цей шлюб, як справжній шлюб від Бога. Тут важливо, що пролунала обіцянка, навіть, якщо не лунали молитви, бо люди ці, можливо, і не знали Бога.

«…і стануть обоє вони одним тілом, тому то немає вже двох, але одне тіло. Тож, що Бог спарував, людина нехай не розлучує!» (Матв.19:3-6).

Бог дав людині, щось прекрасне – це шлюб. У людей дивна майстерність нівечити прекрасне. Дав дивовижну по своїй красі природу, знівечили. Дав таланти, щоби славили Творця, почали славити себе. Дав прекрасний шлюб, а його постійно руйнують. Чому так?

 • Коли ігнорується задум інженера тоді річ ламається. Наприклад, нещодавно носив пилосос, причому другий раз в ремонт. Коли витягуєш дрота, щоби підключити до розетки, така рисочка жовта, яка сигналізує, що далі витягати не можна. Звісно ж, витягав. Коли пилосос перестав працювати, повіз до ремонту, а там і пояснили, ви ж витягали більше ніж риска? Ось і сплачуйте кошти за ремонт.
 • Коли річ використовується на за призначенням, тоді вона також ламається. Наприклад, вазою забивати цвяхи.
 • Ось так, отримавши прекрасний інститут сім’ї своїми гріхами понівечили, передали багатьом дітям зруйновані шлюби, руїни і діти пішли слідами своїх батьків.

Зверніть увагу, на декілька моментів важливої цитати про те, як Бог спарував людей в шлюбні стосунки:

 1. Поєднав все ж таки Бог. Доречи, якщо ви хочете, щоби насправді поєднав Бог, тоді треба до Нього і звертатися. В нашій сім’ї всі молилися. Дружина молилася, щоби у неї чоловік був музикант, єврей, але тільки на половину і чоловік, обов’язково з бородою. Потім ми молилися за наших дівчат, щоби і вони створили свої сім’ї
 2. Бог категорично забороняє руйнувати те, що Він створив і коли Він поєднав людей. Бог ніби говорить такими словами, — не руйнуйте своїми руками те, що належить мені. Переступ Божих заборон, руйнування Божої волі – є гріхом.
 3. А як же розлучення? Біблія ніби, в Старому Заповіті, дозволяє розлучатися? «Вони (фарисеї) кажуть Йому: А чому ж Мойсей заповів дати листа розводового, та й відпускати? Він говорить до них: То за ваше жорстокосердя дозволив Мойсей відпускати дружин ваших, спочатку ж так не було» (Матв.19:7,8). Бог змінює серце, щоби воно було сповнене любові. «І дам вам нове серце, і нового духа дам у ваше нутро, і викину камінне серце з вашого тіла, і дам вам серце із плоті» (Єз.36:26).

Що ж треба людині, щоби зупинитися у вдалих, на жаль,  спробах зруйнувати шлюб?

 1. Потрібна сверхмотивація. Людині легко кинути іншу людину. Я пам’ятаю, як один знайомий, переживши розлучення, сказав мені дві речі. «Ох і складно було це пережити. Але нічого, пережили». А далі з великою гіркотою додав: «Якщо би знав, що поміняю шило на мило, мабуть би і не робив цього кроку». Обіцянки, як ми вже говорили, нічого не варті і тоді може порятувати лише сверхмотивація, а це Бог. Тут і страх Господній, і прагнення догодити Богові. І подяка Христу за Його розіп’ята та воскресіння. І прагнення зберегти сім’ю і йти шляхом лише збільшення кохання, а не його втрачання.
 2. Не забувати, що розлучення – це чорний вихід і двері цього виходу Бог для нас забив. Хоча люди можуть відривати цвяхи, відкривати ці двері і тікати від відповідальності в шлюбі, бо Бог нас створив вільними. Звісно, щоби кинути другу половину і знайти собі щастя з іншою людиною ума багато не потрібно. Та і чи збудують те щастя на чужому нещасті? Бог закриває, забиває двері, через які у нас у всіх є спокуса вийти.

РОЗДІЛ 2. ДЛЯ ЧОГО БОГ З’ЄДНАВ САМЕ ЦЬОГО ЧОЛОВІКА І ЖІНКУ?

 1. Для кохання. Ви не повірите, але для великого, найдовшого кохання, яке тільки може бути муж людьми на землі. В це, можливо, важко повірити особливо тим, хто зараз в найкращих шлюбних стосунках, але це правда. «Хай твоє джерело буде благословенне, і радій через жінку твоїх юних літ» (Пр.5:18). Російський перклад лунає так: «Источник твой да будет благословен; и утешайся женою юности твоей» (Прит.5:18). Які два чудові слова «радій» та «утешайся» українське слово — тішся.

— Марк Твен, відомий американський письменник, говорив, що жодна людина не здібна зрозуміти, що є справжня любов, доки не проживе в шлюбі 25 років і не збереже ту любов. Любов – це як сонце для рослини, як дощ для землі, це як кисень для легень. Любов – це те заради чого ми живемо, заради вічної любові Бога. Природа Бога – є любов і ми створені за образом та подобою Божою. Я звернув увагу, що є чимало заповідей про те, як будувати сім’ю. В тих заповідях ніде не сказано, — приймайте любов. Скрізь говориться, любіть, а любити це віддавати. «Чоловіки, любіть дружин своїх, і не будьте суворі до них!» (Кол.3:19). Любити – це активна дія, яка спрямована на того, кого кохаєш.

А коли ваша друга половина не спроможна дати, в цю мить, або в цей період, кохання, а це буває критично часто, тоді ви покладаєтеся на Його кохання «Покладіть на Нього всю вашу журбу, бо Він опікується вами!» (1Петр.5:7).

Отже, шлюб створений для кохання і кохання це активна дія того, хто кохає.

 1. Для допомоги. «Краще двом, як одному, бо мають хорошу заплату за труд свій, і якби вони впали, підійме одне свого друга! Та горе одному, як він упаде, й нема другого, щоб підвести його… Також коли вдвох покладуться, то тепло їм буде, а як же зогрітись одному? А коли б хто напав на одного, то вдвох вони стануть на нього, і нитка потрійна не скоро пірветься!» (Екл.4:9-12). Скільки ж разів мене підтримувала в житті в ключових, доленосних моментах? Батьки дуже підтримали, коли я зібрався кидати музику. Одна дівчинка зовсім молоденька підтримала, коли перейшов на українську мову. Але, так як мене підтримувала завжди дружина так ніхто не підтримував. Пасторство, навчання в семінарії….. «І сказав Господь Бог: Не добре, щоб бути чоловіку самотнім. Створю йому поміч, подібну до нього» (Бут.2:18). Так воно так і повинно бути, в кращому сенсі, щоби дружина підтримувала чоловіка. Справедливо говорять, що за кожним видатним чоловіком стоїть не менш видатна дружина.
 2. Для удосконалення. Мені оці побутові бажання дружини іноді, м’яко кажучи, здаються зайвими, надто великими та прискіпливими. Задумала дружина зробити ремонт у ванні. Що ми пережили, ви навіть не можете собі уявити. І стіни вибивали, і всі в пилюці ходили. Це була винятково ініціатива дружини. Я навіть трохи пригнічений та десь злий був на всі ті ремонти, як забаганки дружини. Але після ремонту абсолютно погодився, що в тому була необхідність. І коли нещодавно до мене зайшов один знайомий, я з таким важливим виглядом показав, який у нас важливий ремонт. Та навіть самому смішно стало.

На одному форумі знайшов відповідь на питання, чому треба змінювати воду в акваріумі. Цитую мовою оригіналу. «Происходит с водой очень простая вещь. Если азотный цикл работает, то накапливается нитрат. Нитрат при определенном превышении нормы становится отравляющим веществом. И тогда начинаются проблемы, болезни и «скоро хана воде, рыбки сдохнут и т.д в таком духе». Если азотный цикл не работает, то к нитрату присоединяются аммиак и нитрит, усугубляя ситуацию и ускоряя процесс. Через сколько времени заболеет или сдохнет ваша рыба — никто не скажет, это зависит от множества факторов: объема, плотности посадки, видовой принадлежности рыбы, температуры, аэрации и так далее. Рыба может жить так годами, а может быстро погибнуть. Вопрос к вам, вы хотели бы жить в туалете? Если нет, то почему вы заставляете рыб делать это?» Оцей нітрат зрозумілий символ гріха. Роздратування, не прощення, образи, постійно нищівна критика, егоїстичні вимоги – це все нітрат який руйнує життя тільки тепер вже не в акваріумі, а в шлюбі. Тому треба чистити. А чистити, це ж так очевидно, точний символ каяття. Вичищайте воду ваших відношень. Спілкуйтесь та визнавайте гріхи – і ваша сім’я буде щасливою та здоровою.

Наждачний папір. Я пам’ятаю

 1. Для вічності. «І не ввійде до нього ніщо нечисте, ані той, хто чинить гидоту й неправду, але тільки ті, хто записаний у книзі життя Агнця» (Об.21:27). А ви знаєте, що нас очищує? По великому рахунку, кожна душа повинна приготуватися до вічності. А приготування відбувається винятково через вправи по темі справжньої жертовної любові. Дивно подумати, але це чиста правда, що саме підтягуючись до справжньої любові, ведучи боротьбу за справжню любов, ми і удосконалюємося. Напевно тому і говориться, що любов є шляхом до досконалості, а значить і до вічності: «А над усім тим зодягніться в любов, що вона союз досконалости!» (Кол.3:14).
 2. Для народження та виховання дітей. Діти, практично, ніколи не утримують нас. Останній пункт – це народження дітей. Але, враховуючи, що далеко не всі пари мають дітей, це далеко не перший і не єдиний сенс. Діти – це велика наша цінність, але не варто тікати в виховання дітей від вирішення сімейних проблем. Друга половина залишається для нас найважливішою людиною за любов до якої треба вести боротьбу. А діти повинні бачити добрий приклад батьків і наслідувати цьому прикладу в побудові сімейних стосунків.

ВИСНОВКИ:

 1. Бог з’єднує, коли двоє закоханих дають обіцянку при свідках назавжди бути вірними один одному.
 2. Розлучення в Старому Заповіті дозволялося, але винятково по жорстокосердю. В Новому Заповіті Бог дав нас нове серце і розлучення категорично заборонено.
 3. Варіант розлучення категорично заборонений Богом, щоби люди не тікали від проблем, але вирішували ці проблеми і шукали в них Бога.
 4. Бог з’єднав людей в шлюбі для того, щоби вони:

1) Дарували один одному кохання.

2) Підтримували один одного.

3) Для удосконалення, у випадку, якщо ми приймаємо критику.

4) Для підготовки до вічності. Якщо ми навчилися по справжньому любити другу половину – це означає, що ми ідемо дорогою досконалості, та очищення.

5) Для народження дітей, якщо дітей дає Бог. І щоби діти навчалися, як будувати справжні християнські сім’ї на прикладі стосунків тата та мами.

ПИТАННЯ:

 1. В який момент відбувається з’єднання чоловіка і жінки в сім’ю?
 2. Чому Бог забороняє розлучення?
 3. Для чого Бог спарував людей в шлюбі?
 4. Що ви робите, коли не відчуваєте кохання від другої половини? Ви продовжуєте дарувати кохання?
 5. Що у вас виходить, а що не виходить в тому, щоби дарувати любов другій половині?
 6. Чи відчуваєте ви Божу любов, коли друга половина вам не дає того, що ви чекаєте?
 7. Яким чином вас підтримує друга половина? А як ви підтримуєте вашу половину?
 8. Що найскладніше вам дається в науці побудови подружніх стосунків?
 9. Над чим ви будете працювати, в першу чергу?

ПИТАННЯ ДЛЯ ТИХ, ХТО НЕ МАЄ СМІ’Ю

 1. Що вам сподобалося?
 2. Які важливі думки лунали в проповіді?
 3. Як ви вважаєте, ля чого Бог з’єднує людей в подружні стосунки?
 4. Які поради ви візьмете на озброєння для побудови вашої сім’ї?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *