2 ПРОПОВІДІ. ГАРМОНІЯ ПОДРУЖНІХ СТОСУНКІВ. ЧАСТИНА 2. 5 СЕКРЕТІВ ВІЧНОГО КОХАННЯ

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

Хто ж не мріяв жити з таким коханням, щоби прямо до гроба? Щоби мене кохали по справжньому! А коли сильно кохаєш так хочеться з цією людиною прожити вічність. Хочу вічно бути з тобою разом, і кажуть в поетичних творах, тільки би бачити твої очі, тільки бути з тобою поруч. Цікаво, чи видається це в наш час чимось надзвичайно наївним, чи дійсно, можна так жити, щоби прямо, як в поезії, — завжди, вічно бути з тобою? Ми будемо шукати відповіді на наступні питання, — як жити в любові та ще і так, щоби це кохання лише зростало, попри прожиті роки? Спираючись, головним чином, на Біблію, а також на християнський досвід багатьох і багатьох християнських щасливих родин, поділимося таємницями справжнього кохання. І ще одне болюче питання, — чи можна відновити кохання, коли воно вже давно розтоптано, вкрилося павутинням і  не має ніяких ознак справжнього життя? Насправді можна дати безліч добрих і щасливих порад, але обмежимося лише 5ю, з нашої точки зору, ключовими.

РОЗДІЛ 1. ШЛЮБ, ЯК ГЛЕК ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ ВОДИ

Перед порадами ще декілька важливих думок. Спробуємо порівняти подружні стосунки з глеком для очищення води. Вода ніби завжди вода і ці рідина просто таки життєве необхідна. Але ж, дуже швидко дізнаємося, що вода з крана непридатна для життя, тому що містить дуже багато шкідливих речовин. «… труби в основному зроблені зі сталі дешевих марок, ступінь зносу трубопроводів 68%. Вода захоплює бактерії — щоб їх знешкодити і використовується залишковий хлор, присутній у воді після її очищення на водоканалі, а також солі важких металів, частинки іржі та інші малоапетитні компоненти». Вода є і вона корисна, але настільки забруднена, що пити її не можливо. Що ж робити? Очищувати, для чого і існує глечик, який спеціально пристосований для очищення води. Але не стільки сам глечик скільки фільтр, картридж, який вставляється в цей глечик. Шкідливість води легко порівняти з людиною. Загально відомо, що всі люди згрішили. І це, доречи, найбільша трагедія людства. Крадуть політики і прості робітники. Брешуть високопосадовці і пропагандисти, дорослі і діти. Ненавидять і ображаються. А головне, знайти людину, яка би хотіла беззастережно слухатися Бога вкрай складно. Одним словом, всі згрішили. І ось, грішні люди починають створювати сім’ї. Вони виходять заміж і одружуються, народжують дітей і передають їм свій досвід і діти так само, як і їх батьки, створюють сім’ї і в тих сім’ях закінчується медовий місяць і починаються будні з критикою, не повагою, роздратуванням і образами. Люди, ніби, самі собі отруюють життя, але що вдієш? А хто вчив інакше будувати сім’ю? Отже, грішність людини нагадує нам бруд, якій міститься в життево — важливій воді. Вода – це любов, яка виходить з людини, але ця вода часто з таким брудом, що, хоч не пий. Сьогодні дружина люб’язно говорить з чоловіком, а взавтра, як з ланцюга зірвалася. Сьогодні чоловік накричав на дружина, а взавтра дуже мило з нею розмовляє. Так тече брудна вода з чистою і вода ця є любов.

То ж, ця вода вкрай потребує очищення. Що ж робити? Нам необхідний глечик і не просто глек, а фільтр, який би очистив цю воду.

РОЗДІЛ 2. ЯК МОЖНА ЧИСТИТИ БРУДНУ ВОДУ І ДЕ БРАТИ ЛЮБОВ?

Як, іншими словами, людину можна очистити від гріха? Давайте виходити з того, що ваша друга половина це найрідніша людина, яка у вас тільки є. Навіть діти виростуть і підуть з батьківського дому, а друга половина ні.

— Закоханість минає. Побачення, оберемки квітів, які хлопець дарує дівчині, морозиво, прогулянки до ранку, носіння на руках, коли електрика кохання била струмом від одного дотику до руки, це вже позаду. І ось приходить буденність. Гострота почуттів трохи, а іноді і не трохи, падає. А де ж живе тоді кохання, коли закоханість залишає ці стосунки? На місце закоханості повинно прийти кохання, а воно все не приходить. І що робити?

Чим відрізняється закоханість від кохання? Треба добре усвідомити, що відмінність закоханості від кохання в тому, що закоханість приходить і йде, а кохання повинно прийти і над ним треба працювати, як скажімо, простий приклад, над тим, щоби квіти розквітали. Візьмемо приклад більш складний, виховання дитини. Над дитиною треба працювати, щоби вона виросла порядною, доброю і люблячою. Ми знаємо, що відбувається, коли батьки не займаються вихованням дитини. А головне, що потребує дитина, щоби її «поливали» любов’ю. Так і в шлюбі ми виховуємо один одного. Ці слова можуть викликати негативну реакцію, — та хіба є ми повинні виховувати один одного? Коли ми починали з дружиною наші подружні стосунки, я робив багато таких речей, які завдавали біль. Пам’ятаю, як я при друзях посміявся над деякими рисами дружини, але сміявся без натяку на злу думку. Після того, як гості пішли, Маша сказала, що така ситуація для неї болісно. Вона відчула, що при всіх я її принизив. І це було навчання, якщо хочете, виховання, що треба робити, а що ні. Я з подякою це вислухав і здобув урок – не просто ніколи не принижувати дружину, особливо при інших людях, навіть там, де мені здаються жарти  необразливими. І ось вам перший урок – повага один до одного.

Сходиш, будь ласка, за хлібом, бо нам на вечерю не вистачить? — м’яко просить дружина. Чоловік роздратовано, — а чим ти раніше думала? Тільки прийшов з роботи, тільки переодягнувся в домашній одяг і знов збирайся? Коли ти вже почнеш думати? І це вже не перший раз! Твоя забудькуватість починає набридати!

Перша шкідлива речовина, яка дуже сильно забруднює воду вашого шлюбу, подружніх стосунків – це побутове хамство. Що ми можемо протипоставляти цій шкідливій речі, яка займає ледь не перше місце в руйнуванні шлюбів?

1й секрет — ПОВАГА ОДИН ДО ОДНОГО. Ось вам і заповідь, яку дає Біблія: «Любіть один одного братньою любов’ю; випереджайте один одного пошаною!» (Рим.12:10). Тобто, Біблія закликає нас поспішати з повагою. А в чому повага?

Уявіть собі, що дружина критикує чоловіка, але винятково з повагою. Це означає, що не треба принижувати. Що чоловіки називають «пилянням»? Це не ввічливе постійне звернення до своєї другої половини. Дружина просить свого чоловіка щось зробити, але з повагою, не ображаючи, критикуючи, але ввічливо. Замість, та скільки ж ти будеш нічого не робити, ледацюга, — я тебе дуже прошу, будь ласка, прибий поличку. Я знов і знов тобі буду нагадувати, бо ти ж розумієш, рано чи пізно все одно доведеться це зробити. Можливо краще рано? (Дружина посміхається і одразу створюється інша атмосфера)

ДЕ БРАТИ ЛЮБОВ? Де ж мені брати це кохання? Припустимо, що мене самого не долюбили в дитинстві. Добре пам’ятаю, як один чоловік мені казав, що йому дуже важко промовляти слова кохання дружині, тому що з дитинства він їх сам ніколи не чув. Мені здається, більшості з нас не часто говорили слова любові. А ті, кому не промовляли ці слова, знають, як складно тепер їх промовляти, навіть тим, кого кохаєш. «Здалека Господь з’явився мені та й промовив: Я вічним коханням тебе покохав, тому милість тобі виявляю!» (Єр.31:3).

З чого складається повага?

 1. Не відповідаємо на злі, образливі слова. Мне дуже надихає приклад Христа: «Коли був лихословлений, Він не лихословив взаємно, а коли Він страждав, не погрожував, але передав Тому, Хто судить справедливо» (1Петр.2:23).
 2. Не завдаємо болі нашій другій половині. Ми часто знаємо, що приємно нашій другій половині. Жінки люблять квіти. Моя дружина не любить квітів, то я їй частенько купую шоколад зі словами – оце мої квіти тобі. І ми сміємося. Якщо ви зараз не можете сказати, що завдає біль то треба запитати вашу другу половинку і ніколи більше не робити, щоби їй було боляче.

Як це повинно бути? Чоловік наповнює дружиною любов’ю, а дружина відповідає взаємністю і їх благословляє Бог. А коли чоловік не справляється з тим, щоби дружині подарувати кохання, наповнити цей глечик до верху? Не добре, але у нас є Бог, сутність Якого любов.

Ми читаємо і молимося, щоби сповнитися любов’ю, яку віддаємо другій половині. Часто, коли я запитую, у християн, для чого ви молитеся кожного ранку та читаєте Біблію? Відповідь, — тому що це потрібно, тому що без цього я стаю більш злий та роздратований. А чому треба молитися? Щоби наповнитися любов’ю, тому що цю любов треба віддавати, а що ж віддавати, коли у тебе самого немає? Коли ми молимося, ми наповнюємося великою Божою любов’ю і тоді ми маємо життя з подостатком (руск. с избытком). Бог нас полюбив так, що віддав сина Свого. Христос був розп’ятий на хресті – і це любов. «Не в тому любов, що ми полюбили Бога, а що Він полюбив нас, і послав Свого Сина вблаганням за наші гріхи» (1Iван.4:10).

Так ми перейшли до другого секрету вічного кохання.

2й СЕКРЕТЛЮБОВ ЗАВЖДИ РОБИТЬ ПЕРШИЙ КРОК. Вас образили? Підіть і замириться, а не чекайте, що перший повинен бути той, хто вас образив. Так будете чекати довго, а душа ваша буде лише сповнюватися тягарем образи. Є лише одна причина, яка нам заважає просити вибачення та замирятися – гордість. Гордість – це є ще одна шкідлива речовина, яка робить воду людської любові непридатною для вживання. Чим ми можемо очистити ту воду забруднену гордістю? А такою чеснотою, як лагідністю та смиренням.

Коли вас образили, першим ідіть на примирення. Коли вам не виявляють уваги, ви виявляйте. Коли вам не дають те, що ви так хочете, ви давайте і не чекайте. Поцілуйте першим, а не чекайте, що вас поцілують і ви вийдете переможцем. «Не будь переможений злом, але перемагай зло добром!» (Рим.12:21). Ви запитаєте, а якщо кохання зникло? Коли ви будете робити перший крок то і кохання з’явиться. Кохання це притуплене і затиснуте в кут. Наприклад, зараз ми посварилися і які можуть бути мої почуття? Я відчуваю, що вони повністю розтоптані, але ж, над коханням треба працювати. «Ми любимо Його, бо Він перше нас полюбив» (1Iван.4:19).

РОЗДІЛ 3. ЩЕ 3 СЕКРЕТИ ВІЧНОГО КОХАННЯ

3Й СЕКРЕТНІЖНІСТЬ. Ніжність робить наші стосунки більш витонченими. Ніжність, це той вогонь, який тримає любов на високому, витонченому рівні. Ніжність не дозволяє нам звикнути до другої половини. Ніжність – це справжній романтизм . Біблія, наприклад, закликає бути ніжними до своєї дружини: «Чоловіки, так само живіть разом із дружинами за розумом, як зо слабішою жіночою посудиною, і виявляйте їм честь, бо й вони є співспадкоємиці благодаті життя, щоб не спинялися ваші молитви» (1Петр.3:7).

Завжди вражала історія про пастуха, яку розповів Христос. «Котрий з вас чоловік, мавши сотню овець і загубивши одну з них, не покине в пустині тих дев’ятидесяти й дев’яти, та й не піде шукати загинулої, аж поки не знайде її? А знайшовши, кладе на рамена свої та радіє» (Лук.15:4,5). Скільки ж ніжності у того пастуха, який символізує Христа? Син Божий для нас приклад турботи та ніжності.

Складові ніжності.

 • Дотик. Поцілунок. Мені здається, що жінки цінують значно більше безкорисливий поцілунок та обійми, ніж, ніжність, як прелюдію до інтимних стосунків. Христос іноді торкався людей, а іноді ні. Так, Він торкався, коли зцілював, саме тих, хто так потребував цього дотику. В тому дотику біло стільки любові і підтримки.
 • Добрі слова. Дякую, що ти у мене є. Я тебе дуже кохаю. Пам’ятаю, як один пастор говорив: «Я все думаю, чому я так рідко хвалю людей, говорячи їм, що я їх підтримую і люблю християнською любов’ю. Мені ж це нічого не варто, а наскільки це важливо для людей» Так і в сімейних стосунках.

4й СЕКРЕТДРУЖБА. СПІЛКУВАННЯ. Я спочатку хотів поставити спілкування, але потім зрозумів, що щире, доброзичливе спілкування, це є складова дружби. Вам треба починати дружити з вашою другою половиною. Відсутність дружби у подружжя є шкідлива вода, яка не сприяє розвитку відношень, а лише вбиває.

 • Ми з дітьми шукали, насамперед, дружби і так ми їх не загубили. А чоловік і дружина часто гублять один одного без дружби. Молодим людям я даю пораду, — ви почали зустрічатися з дівчиною. Чи може вона вам стати другом, ось ключове питання. Христос нас називає друзями – і це не може не вражати.

Які складові дружби.

 • Одні інтереси. У вас не так багато спільних інтересів? Запевняю вас, що їх все одно багато. Тільки треба добре подумати, що вас об’єднує, шукати того, що об’єднує. Подивіться разом фільм, якщо ви християни, почитайте разом Біблію. Я навіть не можу розуміти, коли у батьків є діти, тут вже океан тем, які об’єднують подружжя. Спілкуйтеся згідно ваших спільних інтересів, також намагайтеся цікавитись тим, що цікавить вашу другу половину, щоби можна було мати все більше і більше спільних тем. Досі пам’ятаю, як моя майбутня дружина, коли ми ще були на етапі побачень, промовила: «А мені з тобою цікаво розмовляти, практично, на всі теми» Після цього я зрозумів, що ми будемо точно разом, тому що ми стали друзями.
 • Щиро спілкування. Саме спілкування відкриває душі людей на зустріч один одному. Забери спілкування і втрачається єдність, спорідненість душ. Шукайте можливість щоденного спілкуватися. Не робіть це грубо. Якщо і доводиться , критикуйте коректно з повагою.
 • До друга можна прийти в будь який час і він тебе підтримає. Вислухає. Спробує зрозуміти. І скаже правду.

5й СЕКРЕТ. ВІРНІСТЬ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.

Як би не був чоловік ніжний та лагідний, але відповідальність це одна з рис, які і робить його справжнім чоловіком. Чоловік відповідальний за захист сім’ї, за забезпечення. Хочеш не хочеш, є бажання чи немає, але відповідальність і робить нас справжніми. Також відповідальний за свою сім’ю буде її захищати. «Чоловіки, любіть своїх дружин, як і Христос полюбив Церкву, і віддав за неї Себе» (Еф.5:25).

Мені доводилося, звісно християнським чином, не раз захищати дружину, особливо, коли ми займалися бізнесом, до того, як стати пастором церкви.

А дружина, вона створена помічницею. А хіба помічниця не є відповідальною за свого чоловіка? Хіба не повинна вона бути відповідальною за зміни, які повинні відбутися з її чоловіком та і з нею самою.

Вірність – це те, що ви не знайдете в сучасному світі, де розлучення, де пошук емоційної любові, стає найважливішим.

Отже, робимо підсумок.

 1. 1й секрет – повага один до одного. Уникати ображати і завдавати біль другій половині.
 2. 2й секрет – любов завжди робить перший крок.
 3. 3й секрет – ніжність.
 4. 4й секрет – дружба, спілкування.
 5. 5й секрет – вірність та відповідальність.

«Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою, усе зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить!» (1Кор.13:4-7).

ПИТАННЯ: 1) Ви часто думаєте про те, що ваша друга половина найрідніша людина на всій землі? 2) 1й секрет – чи є у вас повага до другої половини і в чому вона виявляється? 3) Ви достатньо сповнюєтеся любов’ю, в ранці на молитві, щоби віддавати ту любов своїй другій половині? 4) 2й секрет – любов робить перший крок. Ви часто робите перший крок, коли вас ображають, не підтримують, завдають біль? 5) 3й секрет – ви часто виявляєте любов і що вам заважає? Як будете намагатися виявляти любов другі половині? 6) 4й секрет – дружба. Ви дружите з другою половиною і що вам заважає дружити? Що ви збираєтеся робити, щоби подружитися? 7) 5й секрет – вірність та відповідальність. Сподіваюсь ви вірні в своїх сім’ях, а от чи ви відповідальні? В чому ваша відповідальність за сім’ю і не тільки в грошовому вимірі?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *