БЛАЖЕННІ ВБОГІ ДУХОМ АБО ІСТОРІЯ ПРО НОРВЕЖСЬКОГО ВБИВЦЮ

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

Сьогодні людство знаходиться в агонії. Бракує запасів енергії, щодня вмирають люди від невиліковних хвороб та голоду, війни продовжать уносити тисячі життів, стихійні лиха забирають не менше ніж хвороби, а кількість злочинів неухильно зростає. Нове покоління молодих людей не відрізняються особливою моральністю і продовжує втрачати віру в усе крім грошей. На цьому тлі Біблія, Божа книга, відповідає на всі питання, виклики, які сьогодні стоять перед людство, причому не теоретично, а однією особою і ім’я цієї особи — Ісус Христос, Який є Господь і Бог.

Люди шукають щастя ы, переважно, не знаходять. А воно поруч. Це щастя в Бозі і принципи щасливого життя відкриває Христос в нагірній пропоіді.
ГЛАВА 1. ЛЮДИ, ЯКИ ВІДКИНУЛИ БОГА
Щоб зрозуміти, чим Христос може допомогти в проблемах людства, на початку, давайте ці проблеми позначимо більш точно і глибоко. Після запалення легенів мене направили на огляд до фтизіатра, щоб виключити небезпеку туберкульозу. Лікар подивився знімок і сухо відповів, що я не його пацієнт, але люди все Божі пацієнти, тому що все хворі гріхом. Знаменита нагірна проповідь допоможе нам зрозуміти детально яка проблема людства і як її вирішує Бог. «І, побачивши натовп, Він вийшов на гору. А як сів, підійшли Його учні до Нього. І, відкривши уста Свої, Він навчати їх став, промовляючи» (Матв.5:1,2). Це одна з перших проповідей, в яких Христос, на початку Свого служіння, точно висловив суть Свого вчення і пояснює, як стати щасливим. Господь говорить про щастя змінюючи парадигму самого поняття і засобів його досягнення.
«Блаженні вбогі духом, бо їхнє Царство Небесне» (Матф.5:3). Про поняття «жебраків духовних» або духовна убогість. В якийсь момент свого життя людина повинна прийти до розуміння своєї духовної убогості. Як у жебрака немає або зовсім мало грошей, яких недостатньо для життя так і у жебрака духовно зовсім мало правильних духовних знань, правильних морально — духовних орієнтирів, не вистачає сили для духовного життя з Богом, з Його заповідями. Цю думку самим блискучим чином висловив Ап. Павло, коли згадував своє життя до увірування у Христа: «Знаю бо, що не живе в мені, цебто в тілі моїм, добре; бо бажання лежить у мені, але щоб виконати добре, того не знаходжу. Бо не роблю я доброго, що хочу, але зле, чого не хочу, це чиню» (Рим.7:18,19).

ІСТОРІЯ БРЕЙВІК ч.1. У 1979 році 13 лютого народився Андре Брейвік. На перший погляд звичайний хлопчисько, як і сотні, тисячі хлопчиків Норвегії. Але ніхто ще не підозрює яка страшна доля цієї людини приготовлена, втім, люди самі собі готують долю, своїми думками і вчинками. Дитинство хлопчаки здавалося було блискучим. Тато дипломат, мама прекрасно освічена, інтелігентна жінка. Але тато залишив сім’ю і це була перша глибока травма дитини, яка ще проявиться в його дорослому житті.
Перша, найбільша проблема людей/людства — це самодостатність або небажання побачити себе жебраком духовно, повна відсутність необхідності в Бога. Я не побоюсь сказати, що ця проблема гірше всіх інших проблем. Ця проблема зустрічається нерідко навіть у християн, коли почуття самовдоволення домінує і Бог начебто, як потрібен, а начебто, як і без Нього обходимося. Біблія досить точно описує, як Бог ставиться до цієї проблеми, яка була не лише в Лаодікійській церкві: «Бо ти кажеш: Я багатий, і збагатів,і не потребую нічого. А не знаєш, що ти нужденний, і мізерний, і вбогий, і сліпий, і голий!» (Об.3:17). Тим, хто забув, що він жебрак, Бог нагадує. А чому, власне, Творець так категорично реагує на стан самодостатності?
Давайте розглянемо Послання до Римлян, яке докладно пояснює, як люди відмовилися від Бога, стали самодостатніми, і перестали вважати себе жебраками духовними: 1. Бог допомагає, через Своє творіння, побачити Його. «тому, що те, що можна знати про Бога, явне для них, бо їм Бог об’явив. Бо Його невидиме від створення світу, власне Його вічна сила й Божество, думанням про твори стає видиме. Так що нема їм виправдання» (Рим.1:19,20). По-перше, всі люди повинні прийти до думки, що є Бог. Давайте уявимо кілька рівнів суду Божого: 1й рівень — відповідь на питання, визнавав ти, що Бог є? Якщо відповідь позитивна йдемо далі. 2й рівень — визнавав, що Христос і є Бог і християнство є істина? 3є питання — чи живеш за заповідями Божими? «Ісус відповів і до нього сказав: Як хто любить Мене, той слово Моє берегтиме, і Отець Мій полюбить його, і Ми прийдемо до нього, і оселю закладемо в нього» (Iван.14:23).

ІСТОРІЯ БРЕЙВІК ч. 2. Хлопчик в школі був ізгоєм. Його часто били. Особливо запам’ятався Андресу випадок, коли пакистанець розбив йому ніс. Злоба хлопчика зростала. Образи на життя накопичувалися. Що ж можна було очікувати від істоти, яке наповнювалося злістю і образою? Втім, Брейвік почав відвідувати протестантську церкву, але відвідувати, це ще не означає стати щирим, глибоким віруючим.
2. Не захотіли прославити і подякувати Богові. «бо, пізнавши Бога, не прославляли Його, як Бога, і не дякували, але знікчемніли своїми думками, і запаморочилось нерозумне їхнє серце. Називаючи себе мудрими, вони потуманіли» (Рим.1:21,22). Дізнавшись, що Бог є, люди, замість того, щоб прославити Творця і подякувати за життя, за порятунок, за все, що дає Бог, люди почали робити протилежне. «Прийняти», «прославити» — значить повірити.
А) Людина або прославляє і дякує Богові або «змарніли думками», що з грецької перекладається, як втратили сенс. Біблія говорить, що люди живуть в повній безглуздості, коли сенс втрачений. Людина, яка не прославляє Бога, шукає собі іншого, кого можна прославити, шукає собі кумира. Кумир, це кого любимо більше Бога. Так, наприклад, для багатьох матерів їх діти є кумирами.
Б) Наступна проблема: «запаморочилось нерозумне серце» — втратили духовно моральні орієнтири. Найстрашніше, що може бути — це втрата морального чуття, компаса, совісті. В такому випадку ви вбиває людину і все це заради прекрасної ідеї. Гасло — мета виправдовує всі засоби, придумана дияволом. Отже, наслідок втрати Бога, втрати віри: втратили сенс життя, втратили моральне чуття, серце покрилося темрявою.
ІСТОРІЯ БРЕЙВІК ч.3. Будучи юнаком Брейвік зацікавився політикою і прийшов до висновку, що з мультикультуралізмом (прийняттям різних культур) потрібно боротися. Напевно, він все пам’ятав пакистанця. Крім того, батько, коли Андерсу було років 15, відрікся від сина за те, що він займався графіті на стінах Осло. Ще одна травма і знов від батька. У своїх щоденниках Брейвік писав, що мав страшну образу на матір, яка знайшла собі іншого чоловіка і всі сили віддавала йому. Старша сестра мала 40 коханців і так само її найменше цікавило життя брата. Хлопчик ріс без любові та уваги. У 2009 році молода людина прийняла рішення більше не відвідувати протестантську церкву, вважаючи її супермаркетом. Андерс взяв курс на радикальні політичні рухи. До речі, цікавий факт, Брейвік вступив в масонську ложу. Він чув про
Бога, чув про прощення та любов, але, на жаль, вибрав інший шлях і його серце по-крилося темрявою.

  1. Заміна істини брехнею. «Вони Божу правду замінили на неправду, і честь віддавали, і служили створінню більш, як Творцеві, що благословенний навіки, амінь» (Рим.1:25). Автор будь-якої брехні є диявол. Брехня завжди прикриває правду, зміщує її, замінює. «Ваш батько диявол, і пожадливості батька свого ви виконувати хочете. Він був душогуб споконвіку, і в правді не встояв, бо правди нема в нім. Як говорить неправду, то говорить зо свого, бо він неправдомовець і батько неправді» (Iван.8:44). Брехня потрібна завжди, щоб приховати Божу правду. Брехав диявол, коли запропонував Єві плід з дерева пізнання добра і зла, «викручувався» Адам, коли давав відповідь Богу в своєму непослуху. Брехав Каїн, коли зібрався вбити свого брата Авеля. І так низка брехні і вбивств, вбивств та брехні. І сучасні політики брешуть і оком не зморгнуть. Брехав Гітлер, приховуючи правду про масштаби і способи знищення 6 мільйонів євреїв, цифра значиться в Нюрнберзьких документах. Сталін, який виступав проти Гітлера, використовував, практично, ті ж методи створивши концтабори для своїх співгромадян, в яких зазнали репресій, за чверть століття радянської влади 25 — 30 мільйонів. Набрав «масові вбивства» в інтернеті і вийшов дуже великий перелік, починаючи від Ворфоломеевской ночі, коли католики у Франції, в серпні 1572 року вбили від 5ти до 30 тисяч протестантів, закінчуючи Стріляниною в Норвегії.
    ІСТОРІЯ БРЕЙВІК ч. 4. Андерс Брейвік після скоєного вибуху, поки поліція активно шукала злочинця, відправився в табір молоді, яка симпатизувала соціалістичним ідеям. Там були хлопці від 14 до 26 років. Брейвік зібрав їх навколо себе і відкрив стрілянину. Він убив 69 молодих людей, під час бійні, слухаючи по iPod саундтрек з фільму «Володар кілець». Коли його схопила норвезька поліція він спокійно сказав: «Я закінчив». Андерс зробив найжорстокіший злочин, в цілому, позбавивши життя 77 людей і поранивши 151го. Тепер ви запитаєте, позику я розповів цю історію? Так, душа Брейвіка відображає стан сучасного світу. Злоба, образа, роздратування, відсутність любові і допомоги, ненависть і пошук винних серед інших націй, серед інших народів. Пошук винного і ненависть.
    4. Наслідки відмови від Бога. Як приклад Біблія показує сексуальну сферу життя людини: «Через це Бог їх видав на пожадливість ганебну, бо їхні жінки замінили природне єднання на протиприродне. Так само й чоловіки, позоставивши природне єднання з жіночою статтю, розпалилися своєю пожадливістю один до одного, і чоловіки з чоловіками сором чинили. І вони прийняли в собі відплату, відповідну їхньому блудові» (Рим.1:26,27). Йдеться про сексуальні аномалії, такі, як лесбіянство, гомосексуалізм. Ці люди не просто живуть в дикому гріху, вони руйнують інститут сім’ї, вони розбещують ціле покоління молодих людей. Кількість людей з нетрадиційною орієнтацією зростає. І ситуація дуже нагадує Содом та Гоморру. Ці люди самі в собі накопичують відплату у вигляді хвороб, одна з найбільш сумно відомих — снід. Достатньо пригадати Сержа Нурієва або співака Фредді Меркурі, які стали жертвою своєї ж розбещеності. Мене вразив один епізод у фільмі про смерть одного з найвідоміших злочинців Америки Джессі Джеймса. Холоднокровний вбивця, після чергового злочину, починає ри-дати. Голос за кадром говорить, Джеймс відчував, що згниває зсередини, згниває живцем. Так живуть люди, які не побажали мати Бога в розумі, що не прославив Його.

РОЗДІЛ 2. ХРИСТОС, ЯК ВІДПОВІДЬ НА ВСІ ПИТАННЯ
Нерідко християни можуть відповідати на складні питання, але прості ставлять в глухий кут і бентежать. Наприклад, що мені дав Христос? І ось людина, яка не хоче відповідати штампами, сама починає замислюватися. А що я можу розповісти своєму знайомому невіруючому про те, що дав мені Богу? Як мене благословив? Ось на це просте запитання ми і постараємося відповісти:
1. Христос відкрив мені доступ до Бога. Взагалі — то доступ до Бога закритий. Скільки б люди себе не переконували, скільки б не будували міфів, що мовляв у будь-якому випадку, при будь-якому гріху я все одно з Богом, але біблійні факти говорять про інше. Коли люди згрішили вони були вигнані з раю, бо людина не може перебувати на Божій території будучи грішником. «І вислав його Бог з саду Едемського, щоб обробляти землю, з якої узятий він був. І через гнав Адама, і на схід від саду Едемського Херувима і полум’яний меч обертався навколо, щоб стерегти дорогу до дерева життя» (Бут.3: 23,24). Бог пояснив, що люди вигнані з раю, бо не можуть жити вічно зі гріхом. Гріх відразу ж створює поділ між людиною і Богом: «бо то тільки переступи ваші відділювали вас від вашого Бога, і ваші провини ховали обличчя Його від вас, щоб Він не почув» (Іс.59: 2). Приходить Христос і відкриває нам доступ до Отця Небесного. «Бо обоє Ним (через Христа) і ті і інші маємо доступ до Отця, в одному Дусі» (Еф.2: 18).
2. Христос дав мені Духа Святого, щоб я міг перемагати гріх. На землі ніхто не приходить до безгрішності, але християни перебувають у процесі успішної боротьби і в цій боротьбі вирастають і зміцнюються і це є великий прогрес. По-перше, я грішу рідше. Наприклад, я не можу позбутися від образи, але ображаюся все менше і менше. По-друге, я грішу менше. Христос дав нам Духа Святого для такого духовного зростання.
3. Христос дав мені чіткі орієнтири, щоб я знав, що правильно, що не-правильно, що добро і що зло, що добре і що погано. А що хіба я не знаю і так? — запитав один мій знайомий. Христос учив таким речам, що не приймаються сучасним суспільством. Христос навчив мене, що не можна давати хабарі, що не можна брехати. Скільки тобі довелося брехати за останній тиждень або місяць? А мені, як віруючому жодного разу. Христос учив, що не можна ображатися і мстити за себе. Христос виступає категорично проти розлучень і абортів. Ось статистика. У православній країні відбувається 200.000 абортів щорічно. Практично щороку вбивається населення рівне Тернополю або Івано-Франківську. І після цього ви скажіть, що і без Христа орієнтуєтеся в тому, що є добро і що зло? А скільки великих людей були алкоголіками? Наведу імена лише найбільш відомих алкоголіків світу: Вільям Фолкнер, Ернест Хемінгуей, Джек Лондон, Стівен Кінг. А видатний композитор Модест Мусоргський який помер у віці 42х років від алкоголізму?
4. Христос простив усі мої гріхи і любить мене. «Здалека Господь з’явився мені та й промовив: Я вічним коханням тебе і тому милість тобі» (Іер.31: 3). Бог мене любить завжди, що виражається в прийнятті навіть, коли я при-ходу з покаянням. Христос прийшов у цей світ залишивши славу небес. Христос дока-зал Свою любов тим, що був розп’ятий за мої гріхи. Навіть коли я ще не народився. Кожен удар батогом це було не за провину Христа. Якби вас ображали, принижували, знущалися за провину іншої людини. Нерідко християни домагаються справедливості будь-якими шляхами, а насправді духовність в тому, щоб шукати не справедливості, а любові. Христос сьогодні заступається за мене, переживає і сьогодні Він відчуває біль від усякого гріха. Має ж бути щось радісне, щось світло-лое, то заради чого має сенс жити? Але все компенсується радістю про кожного грішника покаявся.
5. Христос дав мені порятунок і вічність з Богом. «Блаженні вбогі духом, бо їхнє Царство Небесне» (Матф.5: 3). Що тут додати? Подивіться уважно опис Нового, Небесного Єрусалима. Це все наше. Там буде життя іншої якості. Кілька цитат: «А дванадцять брам — дванадцять перлин, і кожна брама зокрема була з однієї перлини. Вулиця міста — чисте золото, як прозоре скло. А храму не бачив в ньому, бо Господь Бог Вседержитель — храм його, і Агнець. І місто не має потреби ні в сонці, ні в місяці, щоб у ньому світили, бо слава Божа його освітила, а світильник для нього — Агнець. І народи ходитимуть у світлі його, а земські царі принесуть до нього славу і честь свою. Ворота його зачинятись не будуть удень; а ночі там не буде. І принесуть до нього славу і честь народів. І не ввійде до нього ніщо нечисте, ані той, хто чинить гидоту й неправду, але тільки ті, які написані у Агнця в книзі життя» (Откр.21: 21-27).
Чому ми так часто відчуваємо себе нещасними? Може бути від того, що перестаємо бути духовними жебраками? Життя наше залежить від Христа. Ми народжені, щоб стати залежними від Бога, що дає нам силу, чистоту, радість і звичайно ж, то, без чого все втрачає сенс, любов. Обставини зламали Брейвіка, але того, хто тримається за Христа будь які обставини роблять тільки сильніше і мудріше, тому що, чим складніше тим сильніше стискаємо руку Спасителя. Пригадую Валентину Іванівну Кононеко. Дуже слабка християнка, яка після серйозного діагнозу, за рік до смерті, перетворилася в святу, щасливу людину. І все тому, що міцно стиснула руку Спасителя і трималася до самої смерті. Втім, і зараз вона продовжує тримати руку Господню тільки у вічності.

Обирайте щастя, обирайте життя з Богом, зрозумійте, хто для вас Христос і тримайтеся з усіх сил за Нього.
ПИТАННЯ:
1) Що значить жебрак духом?

2) Чому Христос розпочинає свою головну проповідь з заповідей про щастя?
3) Чому сучасний світ не приймає злидні духу і від цього має стільки проблем?
4) Як послання до Римлян показує відпадання людини від Бога та наслідки цього відпадіння?
5) Як Христос відповідає на проблеми людства?
6) Чи часто ви почуваєтеся щасливим, блаженним, а коли ні і якщо ні, то чому і як це можна змінити?

7) За що ви вдячні Христу і чому так за Нього тримаєтеся?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *