ДЛЯ ЧОГО ХРИСТОС ОХРЕСТИВСЯ ВІД ІВАНА ХРЕСТИТЕЛЯ? 10 ПРИЧИН

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

Вважається, що ключових подій в житті Христа Спасителя було 5. А саме: 1) Народження від Духа Святого, 2) Переображення, 3) Воскресіння, 4) Вознесіння. І ось п’ята подія, яка, власно, повинна бути другою, по хронології, — хрещення Господнє. В чому Його значення і чому християни так серйозно ставлять до цієї події в житті Сина Божого, спробуємо розібратися саме зараз.

   РОЗДІЛ 1. БОГ, ЯКИЙ ПОПЕРЕДЖАЄ ТА ПОЯСНЮЄ

«Тими ж днями приходить Іван Христитель, і проповідує в пустині юдейській, та й каже: Покайтесь, бо наблизилось Царство Небесне! Бо він той, що про нього сказав був Ісая пророк, промовляючи: Голос того, хто кличе: В пустині готуйте дорогу для Господа, рівняйте стежки Йому! Сам же Іван мав одежу собі з верблюжого волосу, і пояс ремінний на стегнах своїх; а пожива для нього була сарана та мед польовий. Тоді до нього виходив Єрусалим, і вся Юдея, і вся йорданська околиця, і в річці Йордані христились від нього, і визнавали гріхи свої» (Матв.3:1-6).

1) Бог використовує, в тому числі, і людей, щоби доносити людям правду. Добре, коли він використовує і нас. І добре, коли ми здібні сприймати інших людей, коли вони говорять нам незручну правду. Скільки ж в нашому житті було подібних ситуацій, коли Бог попереджав, але ми не були уважні до Його звернення, а не були уважні, тому що Бог часто використовує людей, які для нас можуть бути позбавлені авторитетності.?

2) Слова Івана Хрестителя більш вагомі ніж слова інших, бо він жив, як проповідував і проповідував, як жив. Чому саме Іван Хреститель попереджав людей, що ось зараз з’явиться Месія? Та тому що, якщо би про це говорила людина аморальна, або з сумнівною історією, звістки таких людей поставили би під сумнів, як в тій історії, коли молода людина один раз пожартувала, що розпочалася пожежа, а коли люди повискакували зі свої домівок, він довго реготав, і знов той самий жарт, але потім, на третій раз, колі дійсно почалася реальна пожежа, вже на цього дурисвіта ніхто не реагував. Коли на Христа указує людина, яка жила аскетичним життям, яка не дозволяла собі нічого, щоби розніжували власне тіло, яка перебувала в пустельних місцях, харчувалася супер скромно, втім, як і одягалася, яка проповідувала каяття і жила високим святим життя. То ж його слова мали вагу значно більше ніж слова інших

Іван шукав не своєї слави, привертав увагу не на себе, а шукав Божого. Тому до нього ставилися з великою повагою. І навіть, Ірод, який наказав, заради царського слова, відтяти голову, Івану Хрестителю, також його поважав, але власний імідж, образ крутого мачо — царя, який діє по принципу, — «мужик сказал – мужик сделал», примусив його віддати наказ відтяти голову Івану Хрестителю.

3) Іван кликав до каяття. Він проповідував про те, як приготуватися до зустрічі з Месією, Якого так, можна сказати, жадібно чекали єврейський народ. Сьогодні говорити про каяття десь, навіть, не модно. Я вам більше скажу, сам спіймав себе на тому, що просто спілкуємося з людьми про Бога, але вкрай рідко, коли говорю про каяття. І багато з нас можуть сказати, що спілкуючись зі знайомими, розповідаючи про Бога, ми, ось так сміливо, могли би порадити людям, — вам потрібно каяття.

Як в багатьох закладах існує фейс контроль, або вас будуть зустрічати по тому, наскільки ви одяглися по етикету, так у Бога є «фейс контроль» душі. Бог дивиться не на зовнішність, не на лице, а на серце. То ж, саме каяття спроможне підготувати наше серце до зустрічі з Богом. Ось чому ми навчаємо, що доволі часто, особливо, коли є конкретний, зрозумілий гріх, звернення до Бога повинно починатися з каяття. Брудна душа все що може сказати Богові, прости мене, і очисти, і далі буду з тобою розмовляти.

РОЗДІЛ 2. МЕТА ПРИХОДУ ХРИСТА

«Я хрищу вас водою на покаяння, але Той, Хто йде по мені, потужніший від мене: я недостойний понести взуття Йому! Він христитиме вас Святим Духом й огнем. У руці Своїй має Він віячку, і перечистить Свій тік: пшеницю Свою Він збере до засіків, а полову попалить ув огні невгасимім. Тоді прибуває Ісус із Галілеї понад Йордан до Івана, щоб христитись від нього» (Матв.3:11-13).

— Іван уміє зосередити людей не на собі, але винятково на Христі, хоча людській природі притаманно привертати увагу на себе, в тому сама сутність егоїзму та гордості, яка походить від того егоїзму

— Іван займав перше місце в топі святих. Про нього Сам Христос говорив, що це найвеличніша постать, але сам себе Іван оцінює дуже низько. Це величний приклад смиренного відношення до себе. Якби всі так до себе ставилися, тоді би було менше проблем та міжособистісних.

Але повернемося до мети приходу Христа:

Я хрещу лише в покаяння гріхів, але Христос Духом Святим. Я, говорить двоюрідний брат Спасителя, хрещу вас на знак, що ви побачили власні гріхі, але що далі? Так, люди подібні дітям, побачив свій гріх, ніби визнав, а далі робить те ж саме. Просто каяття, без Божої сили благодаті, воно недієве і нічого не змінює. Так Ниневія покаялася, і Бог відмінив покарання цьому місту, але що відбулося потім? Через декілька років мешканці цього краю знов повернулися до своїх гріхів. А згадаймо Іуду? Іуда покаявся, але що відбулося далі?

Христос буде хрестити вас Духом Святим та вогнем. Хрестити – грецьке слово «баптизо», яке перекладається, як занурення. Як занурюються у воду, та і занурюються в Духа Святого, повністю, як кажуть, з головою.

Хрестити Духом Святим зрозуміло, але вогнем – це означає проводити через випробовування. Бог таким чином робить нас мудрими, сильними, перевіреними, подібно тому, як золото перевіряється вогнем.

І ось саме зараз, коли люди дивуються образу найвидатнішого пророка, коли люди дивуються тому, що після мовчанки Бога 400 років, врешті решт, з’являється пророк і говорить про, врешті решт, прихід Месії. А ще коли люди дивуються, ледь не кожному слову, — Месія буде хрестити вогнем, хрестити Духом Святим, та і взагалі, просто хрестити, євреї ж не потребували хрещення, тут з’являється Ісус Христос. «Тоді прибуває Ісус із Галілеї понад Йордан до Івана, щоб христитись від нього. Але перешкоджав він Йому й говорив: Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене? А Ісус відповів і сказав йому: Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду. Тоді допустив він Його» (Матв.3:13-15).

Натовп завмер. Невже ж це він, простий тесля, молодий чоловік, який досяг віку, коли можна було ставати равіном? Ми ж Його знали, бачили, ще маленьким. І де Його велич, де Його меч та кінь? Де Його царський вигляд. Я все думав, чому юдеї чекали собі саме такого месію. Людям притаманно своїм богам надавати ті риси, які вони самі мають. Античні богу пили вина, об’їдалися, були дріб’язковими та мстивими. Індуїстські Боги недалеко пішли від античних. А чи вам не здається, що лише християнство говорить про святого Бога, в якому немає гріха, бо для християнства, на відміну від інших релігій, досконалість, сила, усемогутність, насамперед, пов’язані з любов’ю а святістю, тоді, як стародавнім богам святість та любов до людей були не цікаві?

«Тоді прибуває Ісус із Галілеї понад Йордан до Івана, щоб христитись від нього. Але перешкоджав він Йому й говорив: Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене? А Ісус відповів і сказав йому: Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду. Тоді допустив він Його» (Матв.3:13-15).

Коли ти не прощаєш – перебуваєш в неправді. А коли здібний вибачати, повертаєшся до правди. Коли злий та роздратований, коли ненависть та брудні слова з тебе вириваються, коли віддаляєшся, а не наближаєшся до Бога, — це все неправда!

РОЗДІЛ 3. ЧОМУ ХРИСТОС ПРИЙНЯВ ХРЕЩЕННЯ?

«І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!» (Матв.3:16,17).

 1. Бог дає докази. Таке враження, що в цій історії Бог тільки і робить, що всім надає вагомі докази на всі часи, що Христос дійсно прийшов, що Він дійсно Месія, Спаситель, що всі події абсолютно реальні. Бог пророка Івана попередив, що побачить голуба на одному із присутніх і цей присутній Месія. «І свідчив Іван, промовляючи: Бачив я Духа, що сходив, як голуб, із неба, та зоставався на Ньому. І не знав я Його, але Той, Хто христити водою послав мене, мені оповів: Над Ким Духа побачиш, що сходить і зостається на Ньому, це Той, Хто христитиме Духом Святим» (Iван.1:32,33).
 • Бог дає докази різним групам людей.
 • Доказ самому Івану Хрестителю. Він каже, що точно не знав хто буде Месією. Ось наскільки Христос скромно служив теслею, батькам, наскільки був не дуже примітний, наскільки непомітно працював теслею. І ось тут на Нього сходить Дух Святий, як знак для Івана Хрестителя.
 • Доказ натовпу. Цей натовп також бачив голуба і чув свідчення Івана Хрестителя. То ж, як могли не покаятися не прийняти Христа?
 • Доказ фарисеям, садукеям.
 • Доказ всім людям, всіх наступних поколінь. Люди будуть чути та читати про хрещення Ісуса Христа і стояти перед вибором, чи Він Бог, Який прийшов на землю, чи Він Месія?

Як можна не вірити після такої хмари свідоцтв? Це треба не хотіти вірити, хіба що.

 1. Чому Дух Святий у вигляді голуба? «І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!» (Матв.3:17). На Христа, одразу після хрещення, сходить Дух Святий. Якщо би Дух Святий зійшов не у вигляді голуба, ми би так і не побачили, що же відбулося, тому що сам Дух Святий, трете лице єдиного Бога, перекладається, як віте та і на цей вітер схожий, бо Дух Святий залишається невидимим. Голуб, це ще один видимий знак, щоби люди побачили і зрозуміли та увірували, що Саме Христос є Спаситель. Народився дивно. Дитиною спілкувався в храмі, всі були вражені. Люди повинні були запам’ятати. Небо розкрилося і Ангел повідомив пастухам, що народиться дитятко, яке буде більше ніж людино, це дитятко є втіленою Боголюдиною.

Дух Святий, самим Христос порівнюється з простотою. Як просто, по дитячому реагувати на образу. Так, діти ображаються, але ви бачили, щоби діти довго ображалися. Все легко. Образився і потім летить до мами, як наш молодший син: «Я переміг зло» і вже веселий і добрий, до наступного нападу зла.

Голуб також є символом чистоти. Голуб, завжди був символом миру.

 1. Показати Івану Хрестителю, що Ісус Христос і є Месія, якого так чекав єврейський народ, як визволителя. Проблема полягала в тому, що визволення буде не від римських окупантів, а від гріха. «І не знав я Його, але Той, Хто христити водою послав мене, мені оповів: Над Ким Духа побачиш, що сходить і зостається на Ньому, це Той, Хто христитиме Духом Святим» (Iван.1:33). Хочу нагадати, що Дух Святий це було абсолютно унікальне явище. Сходив, як правило, на царів, суддів, священників. І люди навіть мріяти не могли про те, що Божий Дух зійде на кожного. А люди ж, довіряли Івану Хрестителю. Цей великий пророк буде далі вказувати людям на Христа, як на відповідь на всі пошуки людства, на всі очікування ізраїльтян, як і всіх народів.

Ознакою того, що Христос і є Месія – є Дух Святий. Ознакою того, що ми є християни – є винятково прояви Духа Святого: плоди та дари. Плоди – це святість, а дари – це служіння.

 1. Вихід на служіння. До 30 років «А Сам Ісус, розпочинаючи, мав років із тридцять…» (Лук.3:23). До моменту хрещення Христос, ніби, був в тіні. Він не проповідував публічно. Працював теслею і був сином теслі. «Хіба ж Він не тесля, син Маріїн, брат же Якову, і Йосипу, і Юді та Симонові? А сестри Його хіба тут не між нами? І вони спокушалися Ним…» (Мар.6:3). Дивно, але Бог став теслею. І все для того, щоби ніхто не докоряв. Історія з пастором Станіславом. Молодий пастор, який з юнацьких років був при церкві. І йому частенько докоряли, мовляв, що ти нас навчаєш життю, а сам того життя не бачив. І пастор Станіслав приймає рішення, залишаючись пастором, іти на світську роботу. Я його в тому підтримав. І тепер, принаймні, вже ніхто не скаже, що він життя на бачив, бо кожного дня іде на світську роботу і бачить те життя.

Для нас цей момент містить цікаву практичну думку. Коли приймаєш хрещення, це не просто знак того, що ми прийшли до Бога і хочемо жити з ним. Хрещення, це ще і старт до служіння. Як сказав один проповідник, хрещення для Христа це було моментом інавгурації на царя, Царя Царства Божого. Так і для християнина – хрещення, це початок нового життя, життя у Христі.

 1. Ототожнити Себе з людьми. Любов це завжди ототожнення. Якій лікар буде краще, той, який ще не розучився співчувати людям чи той, який на автоматі записує всіх пацієнтів і для нього вже не існує людей? Христос Себе ототожнив з кожною людиною і з усім світом, усім людством, заради спасіння роду грішного.
 2. Надати великий урок смирення. «але Він умалив Самого Себе, прийнявши вигляд раба, ставши подібним до людини; і подобою ставши, як людина, Він упокорив Себе, бувши слухняний аж до смерти, і то смерти хресної…» (Фил.2:7,8). Смирення перед волею Божою та смирення перед Іваном Хрестителем. Знаєте коли нам важче всього смирятися? Коли нам указує людина, яка, як нам здається, нижче нас. Або, коли ми знаємо недоліки людини. Але Христос нас вчив, навіть, по відношенню до фарисеїв, яких Він нещадно критикував, щоби ми згідно слів їх вчиняли, але згідно вчинків категорично ні. Іван Хреститель, звісно, не може стати на один рівень з Христом, як не може стати на один рівень людина та Бог. Коли ми смиряємося перед Богом то ми будемо коритися і людям, яких він над нами поставив, і людям, які дають нам Божі поради. Мета не просто смирятися перед Іваном Хрестителем, але перед Богом, Який зараз використовує Івана, щоби Христу надати водне хрещення.
 3. Стати одним з нас, стати подібним людині, щоби співчувати.

«Бо ми маємо не такого Первосвященика, що не міг би співчувати слабостям нашим, але випробуваного в усьому, подібно до нас, окрім гріха» (Євр.4:15). Людство навіть співчуття спотворило. А давайте співчувати педофілам, гомосексуалістам…Бо вони нещасні їх переслідують. Ні Христос не співчуває людині, яка живе в гріхах і має насолоду. Спаситель співчуває нам, коли ми страждаємо, як Християни,  в цьому світі. Та співчуває, коли ми ведемо боротьбу з гріхом.

 1. Іван Хреститель саме зараз вказує на Христа, як на Агнця Божого. «Наступного дня Іван бачить Ісуса, що до нього йде, та й каже: Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!» (Iван.1:29). У нас напевно образ з красивих малюнків, як Христос підходить до Івана Хрестителя, а той Його називає романтично так – агнцем Божим. Але ж насправді все не так сприймалося людьми того часу. При виразі «Агнець Божий» впливав образ закривавленої тварини, яка була принесена в жертву за наші гріхи. І це було згадкою, що попереду у Христа страшенні страждання та принесення в жертву.
 2. Щоби відкрилася Трійця. «… І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!» (Матв.3:16,17). Сам Батько Небесний, Бог з небес вказував на Христа, як на Свого улюбленого Сина. А Його іудеї переслідували. А їх Бог вказував на Христа, як на Сина. Тобто, вони вочевидь, чинили спротив Богові, не поважаючи та не шануючи Спасителя, Сина Божого. Але зараз ми бачимо Духа Святого, чуємо Бога Отця голос і бачимо Сина Божого, Який готується, через водне хрещення, вийти на громадське служіння.

Голос з неба промовляє – Христос є Мій Син в Якому Моя добра воля. Вся Божа добрість, справедливість, вся Божа істина, і милосердне ставлення до кожної людини, все через Христа. Ось чому все залежить від того в яких ми стосунках с Сином Божим.

 1. Надати нам приклад, як і ми повинні вчиняти. Ось чому кожен християнин, який щиро покаявся, повинен прийняти водне хрещення, бо Сам Спаситель прийняв хрещення, щоби бути першим в тій правді Божій, про яку ми вже говорили. Виконати правду. Чому ж таки Христос прийняв водне хрещення, коли Він був безгрішний? Щоби стати прикладом для нас, щоби бути першим у всьому, в тому числі, і в хрещення, щоби бути першим в тому, щоби коритися волі Божій.

ПИТАННЯ: 1) Що вас підкорює в служінні та в образі самого Івана Хрестителя? 2) Спілкуючись з іншими людьми, ви, як правило, себе показуєте, про себе говорите, чи, все ж таки, вказуєте на Христа? 3) Чи здібні ви приймати поради та зауваження від людей, яких вважаєте трохи нижчими за себе? А Христос прийняв водне хрещення від Івана Хрестителя, коли Сам є Богом. 4) ми нарахували 10 причин, чому Христос прийняв водне хрещення, спробуйте коротенько побачити всі ті причини? 5) Що означає голуб, який зійшов на Христа? І яке це відношення має особисто до вас? 6) Для чого Бог отець промовив з небес про Христа, що Він Його Син улюблений? 7) Що більше всього вас вразило чи особливо торкнулось в історії про водне хрещення Христа? 8) Сформулюйте особливо коротенько і так, щоби було дитині зрозуміло, для чого все ж таки Христос прийняв хрещення?

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *