ДЛЯ ЧОГО ІСНУЄ ЦЕРКВА? НА ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЦЕРКВИ. 2019

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

«Коли ж Він по кількох днях прийшов знов до Капернауму, то чутка пішла, що Він удома. І зібралось багато, аж вони не вміщалися навіть при дверях. А Він їм виголошував слово» (Мар.2:1,2). Цікаво, яке відношення до церкви має цей уривок? Ось, власно, на це питання і буде відповідати ця проповідь. Що ж таке церква? Яке її завдання? Для чого вона на землі? І хіба віруюча людина зобов’язана відвідувати церкву регулярно? Можна ж вірити якось всередині свого серця, або відвідувати церкву винятково на свята, бо особливо часу немає, хіба не так?

РОЗДІЛ 1. ЦЕРКВА ПРОДОВЖУЄ СПРАВУ ХРИСТА НЕ ЗЕМЛІ

«А Він їм виголошував слово» (Мар.2:2). Чим займався Христос, переважно? Чим займався Бог на землі? Коли ми знайдемо відповідь, нам стане дуже зрозумілим чим церква повинна займатися

1) Церква – це живі люди. Це зовсім не цеглини. Цікаво, ніби відчуваючи, що така небезпека, помилкового розуміння церкви, як будівлі, буде присутня завжди, Біблія говорить, що самі християни є живой цеглини. «І самі, немов те каміння живе, будуйтеся в дім духовий, на священство святе, щоб приносити жертви духовні, приємні для Бога через Ісуса Христа» (1Петр.2:5). Живі цеглини. Духовний дім, який складається з віруючих людей.

2) Церква – це живі люди, які є учнями Христа. Сказати інакше, це зібрання, збори учнів Христа. Для нас зібрання містить негативний відтінок, це якій партійні збори, або збори мешканців будинку, під’їзду. Але люди так влаштовані, що їм треба збиратися для вирішення якихось проблем, бо людина істота соціальна. Жодного разу в Біблії, коли використовується слово «церква», не мається на увазі будівля.

Одного разу сліпа жінка сиділа біля супермаркету і просила їжу. Важко сказати, чому склалося так її життя. Але вона скромно просила мидостиню. Одна молода людина підійшла до цієї жіночки і запитала, — хочете я вам куплю булку, кефір? Можливо, що вам ще щось треба? Вона подивилися на нього, своїми незрячими очима, тихо запитала, а ви Христос? Коли люди, дивлячись на нас, ставлять таке питання, це ознака, що ми є частина церкви? Бо в нас повинен бути видний Христос.

Ми потребуємо інших людей, особливо важливо, коли поруч з нами люди, які поділяють світогляд. Це мені рідні люди, рідні по духу. Бог називає нас:

1) Учнями. Учні роблять все, що наказує їм вчитель. І від того залежить якість їх майстерності і швидкість навчання.

2) Дітьми. Діти шанують батьків і навчаються і них, особливо, коли діти маленькі. Порівняно з нашим Богом, ми зовсім маленькі.

3) Друзями. «Я вже більше не буду рабами вас звати, бо не відає раб, що пан його чинить. А вас назвав друзями Я, бо Я вам об’явив усе те, що почув від Мого Отця» (Iван.15:15). Друг – це той, кому можна все розказати і він зрозуміє, або розкритикує. Друг завжди об’єктивний. А от чому від друзів легко сприймати, навіть, критику та тому що ми знаємо точно, ці люди нас поважать і люблять, попри недоліки.

Церква це збори, це духовна сім’я, яка об’єднує друзів Христа, учнів Христа, дітей Христа. Церква – це народ, особливий, Божий народ. Дивно, що в цьому світі народ визначається, як належність до етнічної групи. Християни – це народ не за кров’ю, не за записом в паспорті, або географією народження і, навіть, не за національністю, а за вірою, за духом. «Але ви вибраний рід, священство царське, народ святий, люд власности Божої, щоб звіщали чесноти Того, Хто покликав вас із темряви до дивного світла Свого, колись ненарод, а тепер народ Божий, колись непомилувані, а тепер ви помилувані!» (1Петр.2:9,10).

Церква робить те, що робить її Бог, а Христос проповідував слово, з цього, власно, і починається наша історія з розслабленим. Спаситель проповідував Євангеліє, що перекладається, як Радісна Звістка. В чому радість? Радість в надії в Боже прощення, радість, що Бог з нами, що Бог введе нас у вічне життя, що тільки через віру можна набути Спасіння.

РОЗДІЛ 2. «НЕСУЧИ РОЗСЛАБЛЕНОГО»

«І прийшли ось до Нього, несучи розслабленого, якого несли четверо. А що через народ до Нього наблизитися не могли, то стелю розкрили, де Він був, і пробравши, звісили ложе, що на ньому лежав розслаблений» (Мар.2:3,4).

1) Розслаблений. Це слово перекладається з грецької, як розбитий паралічем. Напевно, говорячи сучасною мовою, ця людина пережила інсульт. Я, як раз під враженням, бо у мене батько пережив 4-й інсульт і мені доводиться кожного дня, по пів дня, сидіти з батьком в лікарні. Надивився я на різне. Сиджу в коридорі і тут підсаджується такий високий, стрункий, чолов’яга років під 60, і звертається до мене, якось, навіть сором’язливо посміхаючись: «Бачите, як буває. Я був директором фірми, а зараз….» і він простягнув свою паралізовану руку. Напевно, десь такий стан і настрій був у того паралізованого.

А чи ви знаєте, що Біблія проводить аналогію між фізичними хворобами та хворобами душі. Наприклад, проказа, вважалась символом гріха. Прокажений, який вкривається плямами і вже ніхто не хоче його бачити, іноді нагадує нас самих. Проказа символ гріха. А хіба параліч души ми не переживали? Коли від гніву, або від відчаю, опускається ріки і вже нічого не можеш робити? Хіба не буває у вас так, що всі обставини стиснули і ніби душа замерзла, вона ніби паралізована. Не хочеш і не маєш сил, щось робити, кудись іти.

Церква несе людей, які зараз заслабли і допомагає тим, у кого щось не виходить або в силу фізичних причин, наприклад робота, маленькі діти.

2) Несуть четверо. Церква названа тілом Христа. «Бо як тіло одне, але має членів багато, усі ж члени тіла, хоч їх багато, то тіло одне, так і Христос» (1Кор.12:12); «І ви тіло Христове, а зосібна ви члени!» (1Кор.12:27). Я зламав руку і у мене почала боліти спина. Почала погано працювати печінка і це впливає на судини, тому що холестерин і таке інше. Болить голова і все тіло вже не спроможне працювати. Як члени тіла пов’язані один з одним так і члени церкви пов’язані один з одним, тому що всіх нас наповнює один і той самий Дух Божий. Церква – це команда. А головна ознака команди, кожен виконує свою важливу роль, кожен несе за щось відповідальність? Футбольна команда – є нападаючий, захисник, воротар, капітан. В футбольній команді є свої лікарі і, обов’язково, тренер. Церква – це команда в якій кожний виконує свою функцію. Одні займаються вашими дітьми, другі готують все, щоби вам було зручно сидіти і слухати проповідь. Інші ті проповіді готують. Хтось відвідує хворих. А хтось постійно молиться. Церква – це люди, які  створюють команду, в якій всі виконують свої обов’язки заради досягнення однієї мети – спасіння для себе та для інших.

Одна людина не зможе понести іншу, за дуже рідким винятком. Пам’ятаю, коли я перший раз лежав з батьком в лікарні, привезли людину хвору. Чолов’яга був здоровезний і щось трапилося з носилками, мене покликали і довелося нести в простирадлі. Це могли зробити тільки четверо і це було доволі не просто. Я згадував ту четвірку, яка несла хворого, розслабленого свого друга. Коли людина приходить в церкву у неї є багато потреб і тому треба, щоби було багато людей, які нам можуть допомогти. Молодих треба підготувати до шлюбу. Ті, хто має духовно-психологічні проблеми, такими займаються християнські консультанти. Хтось повинен допомогти вам у вихованні ваших дітей. Ви потребуєте слухати проповіді і співи. І хтось повинен підготувати ці співи. Іноді ми знемагаємо, віра наша слабне і добра духовна бесіда, слова підтримки і, обов’язково, молитва, може вирішити ті проблеми. В церкві вас постійно несуть і, що цікаво, ви, в свою чергу, несете інших. Саме тому, ключове слово, яке визначає церкву Біблія навіть заповідь нам залишає, щоби ми несли один одного. «Носіть тягарі один одного, і так виконаєте закона Христового» (Гал.6:2).

– ДОПОМОГА ОДИН ОДНОМУ. Але ж, у нас залишається питання, яка мета такої допомоги?

3) Найважливіше — принести людину до Христа. Яка ж мета команди людей, групи людей, духовного народу під назвою «християни»? ДОПОМОГА. Всі кудись когось ведуть, несуть, впливають, штовхають. А давайте подивимося куди підштовхують і для чого?

— Реклама «несе» нас до магазинів, і її мета, щоби ми віддавали гроші за товар.

— Політики «несуть» нас до виборчих дільниць, щоби залишитися чи набути владу, вплив і заодно, як правило, підзаробити чималенькі гроші.

— Батьки впливають на своїх дітей, виховуючи їх, щоби діти були добрими і порядними, щоби діти мали такі ж самі цінності, як їх батьки.

Ці четверо – це є символ церкви. Скажу більше, по справжньому до церкви входить лише ті люди, які когось несуть. А знаєте чому? Тому що, коли ми входимо до церкви, ми починаємо нести один за одного відповідальність. Ось чому вираз «один одному» в Біблії використовується більше ніж 50 разів.

— «… кожного дня заохочуйте один одного…» (Євр.3:13).

— «А ви один до одного будьте ласкаві, милостиві, прощаючи один одному, як і Бог через Христа вам простив!» (Еф.4:32).

— «А про братолюбство немає потреби писати до вас, бо самі ви від Бога навчені любити один одного» (1Сол.4:9).

Євгеній Бахмутський, відомий російський служитель. Стоїть весь промоклий. Під’їжджає чорна дорога машина. Людина з кавказкою зовнішністю починає розмову. Ти хто? Я служитель Божий, — відповідає Бахмутський. А міг би помолитися за мого друга до свого Бога? У нього великі проблеми в бізнесі, з сім’єю, з дітьми. Євген Бахмутський щиро помолився. Зі сльозами на очах цей чолов’яга сказав, — а ти знаєш, що ти мені життя спас. Я зараз їхав, щоби закінчити життя самогубством. Це я той друг, за якого просив молитися. І тоді Бахмутський зрозумів чому я стояв під дощем.

Ці четверо – це чудовий символ церкви. Люди, які несуть до Христа.

Недільна школа – вчителі несуть до Христа.

Підліткове та молодіжне – до Христа.

Молитовники – несуть людей до Христа.

Моїх дітей несли до Христа, бо вони покаялися в таборі.

Я несу свою дружину, коли вона заслабла, а іноді вона мене несе. Так в сім’ї і так має бути в церкви

Я несу музику для людей, бо маю хист до того. Я проповідую, а хтось несе продукти, увагу у підтримку тим, хто хворий. Молодь створює молодіжку, а це означає, що вони несуть ваших же дітей до Христа.

Оператор звуку та відео робить це винятково задля того, щоби до Христа принести.

Я вже мовчу за проповідника. Звісно, він самі думки наші несе до Христа.

ЧОМУ ДО ІСУСА ХРИСТА? Четверо несли до Христа. Тому що тільки Він.

Хочете портрет ідеальної церкви, церкви, про яку би всі мріяли?

Там всі несуть всіх до Христа. Слово «нести», ми вже зрозуміли, означає – допомагати. А знаєте, чому учні несли свого друга паралізованого? Тому що вони його любили. Любов – ось мотив, любов до Бога і до ближнього. Якщо захворіла людина її будуть нести до лікаря, до того ж, будуть шукати вельми компетентного і фахового лікаря. А ми, як християни, знаємо того, Хто наймудріший, найсвятіший, Хто сповнений любові, Хто має відповідь на всі питання, Хто дав нам життя і у в свій час нас забере, у Кого спасіння, і у Кого прощення, у Кого ключі від раю та пекла, Хто пролив свою кров на хресті і приніс спасіння, та перемогу над смертю. Ось до кого ми несемо людей.

Церква належить Христу і Він її автор. «І кажу Я тобі, що ти скеля, і на скелі оцій побудую Я Церкву Свою, і сили адові не переможуть її» (Матв.16:18).

Розумієте, якщо Бог займається чимось на землі, то Він буде займатися найважливішим. І це хочеться кричати на весь світ, особливо тим людям, які думають собі, що мені не потрібна церква. Хіба Христос помилився чи займався якимись речами, які абсолютно не потрібні?

РОЗДІЛ 4. МЕТА – ПІДНЯТИ ЛЮДИНУ В ВІРІ, В СИЛІ ДУХА

«І зараз Ісус відчув Духом Своїм, що вони так міркують собі, і сказав їм: Що таке ви в серцях своїх думаєте? Що легше: сказати розслабленому: Гріхи відпускаються тобі, чи сказати: Уставай, візьми ложе своє та й ходи? Але щоб ви знали, що Син Людський має владу прощати гріхи на землі, каже розслабленому: Тобі Я наказую: Уставай, візьми ложе своє, та й іди у свій дім! І той устав, і негайно взяв ложе, і вийшов перед усіма, так що всі дивувались і славили Бога, й казали: Ніколи такого не бачили ми!» (Мар.2:8-12). Друзі принесли до Христа хворого, а далі, далі вже справа Христа. Саме Він піднімає людину, навіть, коли вона хвора та заслабла.

Христос прийшов, щоби змінити кожну людину окремо, змінити народи, змінити країни. Ми, навіть, до кінця не уявляємо, як церква впливає на суспільство. Мій старший син зараз знаходиться в одній азіатській країні,  Він говорить, що тільки зараз зрозумів, наскільки християнство впливає на цей світ.

життя.

Церква продовжує зберігати істину, церква продовжує нести цей світ до Христа. Церква продовжує проповідувати Євангеліє. Церква продовжує бути нареченою Христа. Церква продовжує бути світлом та сіллю для цього світу. А ви знаєте, що через церкву цей світ ще зберігається? Так молився Мойсей. «Збережи, хоча б заради 10 праведних». Кажуть якщо би бджоли зникли планета би перестала існувати. Я вам скажу, якщо би Церква зникла, світ з його брехнею, несправедливістю, агресивністю, вже давно би зник. Мій маленький син сказав нещодавно: «Цей світ такий несправедливий…..» Доки є церква, яка є надія на добре життя, хоча б в самій церкві, на справжнє життя у Христі, у цього світу ще залишається надія.

ПИТАННЯ: 1) Що таке Церква? 2) Чим займається церква, чим більше не займається ніяка інша організація? 3) Яке відношення має наша історія про чотирьох друзів до церкви? 4) Що примушувало цих друзів нести розслабленого до Христа? 5) А кого «несите» ви? 6) Що особисто вам дала церква? 7) Чому люди, в більшості, не хочуть іти до церкви? 8) Що би ви хотіли привнести в церкву, щоби вона стала значно краще? 9) За що ви вдячні Богові за «Церкву Різдва»?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *