ЦИКЛ. ДИВОВИЖНА ОСОБА ТРІЙЦІ — ДУХ СВЯТИЙ ЧАСТИНА 1. БОЖЕСТВЕНА ОСОБИСТІСТЬ

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

«Чи не знаєте ви, що ви Божий храм, і Дух Божий у вас пробуває?» (1Кор.3:16).

«Благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога й Отця, і причастя Святого Духа нехай буде зо всіма вами! Амінь» (2Кор.13:13). Перекладено в українській Біблії не зовсім точно. У даному випадку російський переклад більш точно використовує слово «общение» на відміну від українського. Як же перкекладається з мови оригіналу слово «причастя»? (на руск. мову) (Взаимо)отношения, (со)участие, общение, общительность. Навіть це благословіння, яке ми промовляємо на при кінці кожного служіння, доволі часто механічно, не розмірковуючи, говорить нам про дуже дивну річ — існує Дух Святий і він не далекий від нас, а надзвичайно близький. Ми ставимо акцент на Христі і це дійсно так, бо саме Христос був розп’ятий і воскрес, взяв на Себе всі наші прогріхи і багато ще чого. Але Дух Святий, це Божа особистість, яке залишається в тіні. Чому такий перекіс? Я довго думав з цього приводу і зрозумів, на те є декілька причин.

РОЗДІЛ 1. ЧОМУ ДУХ СВЯТИЙ НАЙМЕНШ ВІДОМИЙ ТА ЗРОЗУМІЛИЙ ІЗ ВСІЄЇ ТРІЙЦІ?

Отже, ставимо питання, чому Дух Святий залишається найменш відомим, популярним, якщо можна так сказати, та задіяною в нашому житті особою Трійці, одним з трьох лиць Бога?

 1. Перша причина — Христа легше уявити, бо Він людина, а Дух Святий невидимий.

Христа ми, в будь якому випадку, уявляємо, як Боголюдину, яка так багато зробила для нас очевидного, того, що легко уявити. Христос був людиною, а це значить, що нам дуже не складно зрозуміти, що Він робив, як людина. Але зовсім не очевидно те, що робить Дух Святий, бо це важко уявити.

 1. Друга причина. Біблія, і це треба визнати, трохи більше говорить за Христа ніж за Духа Святого, але ж це нічогісінько не означає. Просто Духа Святого ми можемо прийняти тільки у тому випадку, якщо розберемося хто такий Христос, приймемо Його жертву, покаємося і лише тоді приходить Дух Святий.
 2. Третя причина, як на мене, найважливіша — життя з Духом Святим вимагає певного духовного напруження, сконцентрованості, духовного фокусу та роздумів. А напружуватися духовно так не хочеться бо проти цього виступає наше тіло.

Розглянемо три етапи спасіння, три етапи Божої дії.

РОЗДІЛ 2. ТРИ ЕТАПИ СПАСІННЯ.

1-й етап. Епоха Бога Отця. Так, в цю епоху також діяли Дух Святий та Христос, але акцент на Бозі Отцеві. Ось наприклад, як ми собі уявляємо, хто вів єврейський народ з пустелі в землю обітниці Божої? Звісно ж, Отець. Та і врешті, ледь не всі події в Старому Заповіті — це події пов’язані з Отцем Небесним.

2-й етап. Новий Заповіт, — епоха Христа. Це етап, коли Христос перебував на землі, і, відповідно, він тривав 3,5 роки. В цей етап Христос навчав, зцілював, на Собі показував людям велику Божу любов, був розп’ятий, воскрес. З’являвся воскреслим 40 днів, дав останні настанови і вознісся. Все. Епоха земного служіння Ісуса Христа закінчилася.

3-й етап. Епоха Духа Святого. І вже після Христа починається книга Дії Святих апостолів саме з зішестя Духа Святого на Апостолів і далі, протягом всієї книги, розкривається взаємодія Духа Святого з церквою.

Це зовсім не значить, що Дух Святий не працював в Старому Заповіті. Або Христос не працював в 3-й період. Наприклад, коли Савл, в тій самій книзі Дії Апостолів побачив сліпуче світло, яке його зупинило на дорозі, він почув і зрозумів, що саме зараз до нього звертається Христос. Але ж, саме в 3-й період Дух Святий розкривається максимально повно.

Чому саме на третій етап, третю епоху припадає дія Духа Святого? Все дуже просто. Перший та другий етапи була лише підготовка до того, що Бог так обіцяв, — щоби Дух Святий ввійшов в людину. А ось коли Дух Святий в людині, тільки тоді починається процес спасіння. Люди Старого Заповіту та під час земного служіння Христа готувалися до найважливішого – прийняти Духа Святого.

РОЗДІЛ 3. ЯК ВИГЛЯДАЄ ЛЮДИНА БЕЗ ДУХА СВЯТОГО? Справедливо говорять, що доволі часто ми починаємо цінувати тільки тоді коли втрачаємо. Ось давайте підійдемо від зворотного поставивши питання, а що би було, якщо би Дух Святий не сходив на християн? Що втрачає людина, яка не має Духа Святого?

 1. Немає бажання ходити до церкви. Тому що Дух Святий хрестить, занурює в тіло Христа, а тіло Христа є церква.
 2. Ми би не вірували так, щоби довіритися Богові і жити з Ним. Наша віра була би тільки теоретичною.
 3. Ми би не були усиновлені. А це означає, що Бог би так і залишився для нас Творцем, але не батьком. Бо усиновлення відбувається лише тоді, коли Дух Святий наповнює
 4. Ми би не могли молитися вірно, бо сам Дух Святий навчає нас як належить молитися.
 5. Ми би не розуміли Біблію, бо Дух Святий є автором Біблії.
 6. Нам би не було соромно за гріхи, бо саме Дух Святий дає нам відчуття огиди до гріха.
 7. 7. Без Духа Святого ми самотні, і нас немає підтримки, бо навіть сильно мудрим не треба бути, щоби зрозуміти, що люди, рано чи пізно, тебе чи то зрадять, чи то не зрозуміють, чи то просто залишать. А з Духом Святим ми ніколи не буваємо самотніми, нас не можна вибити із сідла.

Мета Бога, щоби кожна людина в цьому світі прийняла Духа Святого, тому що людина може повернутися до образу і подоби Божої тільки через присутність Духа Святого.

РОЗДІЛ 4. ТО Ж, ПОЧИНАЄМО ЗНАЙОМСТВО З ДУХОМ СВЯТИМ?

«А в Антіохії, у тамошній Церкві були ці пророки та вчителі: Варнава й Семен, званий Нігер, і кірінеянин Луцій, і Манаїл, що був вигодуваний із тетрархом Іродом, та ще Савл. Як служили ж вони Господеві та постили, прорік Святий Дух: Відділіть Варнаву та Савла для Мене на справу, до якої покликав Я їх!» (Дiї.13:1,2). П’ятеро людей моляться та ще і з постом.

 1. Дух Святий має розум, інтелект. Бо той, хто розмовляє, той має розум. Розмова є виявлення думок.
 2. Дух Святий має волю. Він просить, щоби Йому відділили двох людей, зверніть увагу, йому не потрібні всі п’ятеро, бо Дух Святий точно знає кожну людину і знає хто Йому потрібен. Він просить, щоби йому відділили лише двох.
 3. Дух Святий має почуття. «І не засмучуйте Духа Святого Божого, Яким ви запечатані на день викупу» (Еф.4:30). Якщо я замучую свою дружину мені це настільки неприємно, або коли діти засмучені через нас, так хочеться одразу піти і просити вибачення, замиритися і мати знов найкращі стосунки. А як же з Духом Святим? Ми його можемо засмучувати. Можливо ми ніколи не дивилися під таким кутом, але ми завдаємо біль Духу Святому, бо він є живий, він є особистість. Ми вже уявляємо собі, коли грішимо, то розпинаємо Христа знов, тому що Він знов таки переживає біль, бо любить нас. Так само і Дух Святий, ми Його не просто ображаємо, бо образа більше нагадує гординю, пиху, але Дух Святий засмучується, бо відчуває біль за нас. Доречі, слово «засмучувати» більш точно з мови огригіналу перекладається як — стеснять, тяготить, опечалить, огорчать, терзать, мучить (руск.). Ось вам і почуття Духа Божого.

РОЗДІЛ 5. В ЧОМУ НАШЕ ЩАСТЯ?

«Чи не знаєте ви, що ви Божий храм, і Дух Божий у вас пробуває?» (1Кор.3:16). Я розумію, що хтось скаже, що щастя коли ти в оточені друзів, хтось скаже, в сім’ї, більшість мам в дітях, переважно в маленьких, бо ми знаємо маленькі діти маленькі проблеми великі діти великі проблеми. Але є в нас щастя, найбільше, найвище, навіть вічне, це щастя, коли в тобі перебуває Бог, коли ти є як маленький храм Духа Святого. От зверніть увагу, ми багато чого у Бога просимо, але як Бог на це відповідає. «Бо кожен, хто просить одержує, хто шукає знаходить, а тому, хто стукає відчинять. І котрий з вас, батьків, як син хліба проситиме, подасть йому каменя? Або, як проситиме риби, замість риби подасть йому гадину?…Отож, коли ви, бувши злі, потрапите добрі дари своїм дітям давати, скільки ж більше Небесний Отець подасть Духа Святого всім тим, хто проситиме в Нього?» (Лук.11: 10,11,13). Бог відповідає Духом Святим.

Він ніби цім віршом хоче сказати, що ми вже все необхідне отримали в Дусі Святому.

Коли Бог перебуває у нас в середині, в нашому серці, то це значить, що ми маємо таку повноту, таку вищу якість життя, що навіть це життя з нас виходить на інших. Це така повнота, коли ти не можеш людям не говорити про Христа. От як відбувається справжнє благовістя, коли я не можу мовчати бо мене переповнює Дух Святий.

Христос говорив жінці із Самарії, яку зустрів біля криниці, що якщо вона буде пити воду яку він їй дасть, то вона буде врешті решт насиченою. «Ісус відповів і промовив до неї: Коли б знала ти Божий дар, і Хто Той, Хто говорить тобі: Дай напитись Мені, ти б у Нього просила, і Він тобі дав би живої води» (Iван.4:10). І це Спаситель говорив за Духа Святого. Це стан, коли ти знайшов те, чого так довго шукав. В другому місті, саме на святі кучок (руск. праздник кущей). Це свято, коли згадувалася милість до євреїв в пустелі, як Бог опікувався своїм народом і дава їм все необхідне чудесним чином. І ось на цьому святі, як ми знаємо велика метушня, і посеред свята Христос урочисто проголошує: «А останнього великого дня свята Ісус стояв і кликав, говорячи: Коли прагне хто з вас нехай прийде до Мене та й п’є! Хто вірує в Мене, як каже Писання, то ріки живої води потечуть із утроби його. Це ж сказав Він про Духа, що мали прийняти Його, хто ввірував у Нього. Не було бо ще Духа на них, не був бо Ісус ще прославлений» (Iван.7:37-39). Христос говорив про Духа Святого.

ВОПРОСИ: 1) Чому з Духом Святим складніше вибудовувати відношення? 2) Як часто ви думаєте та звертаєтеся до Духа Святого? 3) Назвіть три епохи спасіння і чому саме на третю епоху припадає активність Духа Святого? 4) Щоби було якщо би в вас не було Духа Святого? Що би було, якщо би не було Духа Святого в людях, що би було з людством? 5) Як довести, що Дух Святий особистість? 6) Як людське щастя пов’язане з Духом Святим і чому щастя не можливо без Духа Святого?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *