Лудоманія — пристрасть до азартних ігор — найпоширеніша у світі психічна залежність

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

Чимало країн вже взагалі заборонили гральний бізнес. Сусідня Росія торік вирішила винести його за межі населених пунктів. В Україні гральна пошесть в розпалі. Дослідження кількості хворих — точкові. Наприклад, дніпропетровські психіатри підрахували, що торік по допомогу до них звернулося 297 ігроманів, на Сумщині — 60. Загальнодержавних даних немає. Між тим лише у Києві на 60 музеїв і 110 спортивних клубів припадає — більше 16 тисяч гральних закладів . 50% їхніх завсідників — підлітки.

З усіх залежностей пристрасть до азартних ігор – найшвидший спосіб втратити все – роботу, житло, родину, а іноді й життя.
Михайло каже, — залежності від гри не має, просто чогось бракує в житті. Сергій знає, чого – розуму. Це знання далося йому нелегко. Фортуна від народження була до нього прихильна: батьки забезпечили житлом і якісною освітою, в 23 роки – успішний бізнесмен, кохана дружина, дитина. Грошей вистачало на будь-які забаганки. Таку удачу закортіло перевірити. Згодом питання престижу відпало. Потреба ж зросла — перейшов на банальні гральні автомати. Грошей на казино вже не вистачало.
Лудоманія мало чим відрізняється від наркоманії. Навіть хімічні механізми ті ж. Гонитва за ендорфіном — природним морфіном, що виробляє мозок. Та схильність до хвороби закладається ще в дитинстві. Наприклад, коли замість погратися у жваві ігри батьки вручають дитині пульт від телевізора — аби не заважала. Наслідок – за останніми опитуваннями держінституту сім’ї та молоді 14% українських підлітків ніколи не займалися спортом, 34% не відвідують жодного гуртка. 55% вільний час проводять перед телевізором чи за комп’ютером. 6% щодня відвідують зали гральних автоматів.
На противагу цим даним — інші цифри. У 2007 році гральні автомати принесли своїм власникам в Україні близько 3-х з половиною мільярдів доларів. Торговців азартом не зупиняє ані висока ціна за ліцензії, ані постійні штрафи. Торік Держдума Росії вивела всі гральні заклади за межі населених пунктів. Чимала частка цього бізнесу втекла до найближчого кордону. Щодня з Росії в Україну завозять з півтисячі гральних автоматів. Здебільшого з фальшованим порогом виграшу. Заниженим майже вполовину. Покарання – лише штраф. У парламенті зараз три законопроекти, що мали б урегулювати цю галузь. Але кожен дає простір для корупції своєму лобісту. Тож порятунок ігроманів — справа рук самих ігроманів. Щоправда ціна інколи дуже висока.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *