МОЖЕТ ЛИ ДЬЯВОЛ ЧИТАТЬ МЫСЛИ ЛЮДЕЙ И ЧТО С ЭТИМ ДЕЛАТЬ? (українською мовою)

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

Тема достатньо не однозначна. Якщо, навіть, ви подумаєте, що не можливо довести вміння читати дияволом думки, в будь якому випадку, ми розглянемо деякі уривки, місця з Біблії, побачимо на дивовижну і витончену стратегію князя темряви. Такі роздуми допоможуть нам більш глибоко подивитися на те, що робить диявол, на те, що ми маємо робити, щоби захистити власні думки. Власно, чому я наважився про це говорити? Минула проповідь була пов’язана з віршом з послання Якова: «Тож підкоріться Богові та спротивляйтесь дияволові, то й утече він від вас» (Як.4:7). І коментуючи це місце я так просто і впевнено сказав, що диявол знає наші думки. Ця думка такий резонанс викликала, що навіть із за кордону мені телефонували скайпом і розпитували чи точно це так, що диявол наші думки не знає. І ще, заради правди, мушу сказати, що серед християн є дві точки зору і кожна відстоює свою позицію. То ж, я є прихильником того, що диявол абсолютно точно здібний читати наші думки. Сьогоднішня тема буде носити характер пізнавальний, але знання про духовний світ, безперечно, завжди впливають на наше практичне християнське життя.

РОЗДІЛ 1. ЩЕ РАЗ ПРО СУТНІСТЬ ТА ПРИРОДУ ДИЯВОЛА.

ЧИ ВМІЮТЬ АНГОЛИ ЧИТАТИ ДУМКИ?

 1. Диявол має всі здібності, які мають Англоли. Диявол – це колишній Архангел, який знаходився біля Бога. Він, можна сказати, був найпотужнішим Ангелом, який через заздрість до Божої влади, до Божого статусу, відпав, перетворився в темного, позбавленого Божої сили, духовного монстра. Одначе, у нього у самого залишилася та надзвичайна сила, яка дається Ангелам від створення. Це подібному тому, як дуже сильна людина, яка служила доброму царю, збунтувалася проти нього, повстала і намагається стати сама царем того краю. Від цього бунту сила тієї людини не зменшується.
 2. Ангели вміють читати думки. Ставимо важливе для нас питання, чи Ангели можуть читати людські думки? Згадаємо історію про Йосипа, який дізнавшись, що незаймана Марія, Марія, якої він не торкався вже вагітна. Що йому залишалось думати? Вона зрадила, але по милосердю я її відпущу. Він так думав і ось Англо реагує на його думку: «Коли ж він те подумав, ось з’явивсь йому Ангол Господній у сні, промовляючи: Йосипе, сину Давидів, не бійся прийняти Марію, дружину свою, бо зачате в ній то від Духа Святого» (Матв.1:20).
 3. Анголи можуть спілкуватися з нами через сни, а сни це сфера думок та образів. Другий цікавий момент, що Ангол приходить уві сні. Сон це сфера думок та образів. У матеріальному світі те, що відбувається у сні не існує. Втім, Ангел приходить, заходить, так би мовити, прямо в сон Йосипа. Це говорить про те, що Ангели знають думки, вони можуть розмовляти з нами на рівні думок. І до того ж, цікаво зазначити, що можуть розмовляти через сон, знов таки через сферу думок та образів.
 4. Природа Анголів – це духовна сфера. Самі Анголи істоти не матеріальні, а духовні. «Кому з Анголів Він промовив коли: Сядь праворуч Мене, доки не покладу Я Твоїх ворогів підніжком ногам Твоїм!» (Євр.1:13). А якщо сфера духовна тоді і думки, які знаходяться в духовній сфері стають відкритими.
 5. Мені доводилося чути такий аргумент, що, мовляв, Анголи також дуже обмежені і вони навіть не знали історії спасіння людства через Христа. За пророків Старого Заповіту говориться так: «Їм відкрито було, що вони не для себе самих, а для вас служили тим, що тепер звіщено вам через благовісників Духом Святим, із неба посланим, на що бажають дивитися Анголи» (1Петр.1:12). Так, тут нічого не говориться за обмеження в знаннях Анголів. Сказано лише, що Анголи дуже хочуть дивитися на цю радість спасіння. Я спеціально зазирнув в грецький словник, щоби з’ясувати, як це слово виглядає з мови оригіналу. Слово «дивитися» перекладається, як зазирнути, по русски – заглядывать.

РОЗДІЛ 2. ЯК ДИЯВОЛ ВПЛИВАЄ НА ЛЮДЕЙ,

АБО РОБОТА ТЕМРЯВИ З ДУМКАМИ

 1. Диявол намагається поневолити людину. Саме українське слово «поневолити» пов’язано з волею. А як можна поневолити людину, підкорити її волю собі? Через переконання, через думки. «І вас, що мертві були через ваші провини й гріхи, в яких ви колись проживали за звичаєм віку цього, за волею князя, що панує в повітрі, духа, що працює тепер у неслухняних, між якими й усі ми проживали колись у пожадливостях нашого тіла, як чинили волю тіла й думок…» (Еф.2:1-3). Людина поневолена, насамперед звичаями віку цього. «Вип’ємо!», «Будьмо!» «Якщо ти не вип’єш ти нам не друг, ти біла ворона, ти нас не поважаєш» І пішло, поїхало.
 2. Диявол має доступ вкладати думку в людську свідомість. Цікаво, що прибічники теорії, що диявол не знає думки людей, стверджують, що князь темряви все ж таки вміє вкладати думки в людину. Почнем цитатою ще зі Старого Заповіту.

1й приклад Ананія і Сапфіра. Це були християнське подружжя. Перші християни продавали маєтки, щоби підтримати своїх єдиновірців і приносили гроші Апостолам. Ананя і Сапфіра також вирішили зробити добру справу, але частину грошей приховали, таким чином вдавшись до лицемірства. Вони хотіли заслужити собі славу, як дуже побожних і добродійних людей, для чого вирішили трохи збрехати. Петро це прознав і почав дорікати Ананії: «І промовив Петро: Ананію, чого сатана твоє серце наповнив, щоб ти Духу Святому неправду сказав та присвоїв із заплати за землю?» (Дiї.5:3). Російською мовою це лунає так: «Но Петр сказал: Анания! Для чего ты допустил сатане вложить в сердце твое мысль солгать Духу Святому и утаить из цены земли?» (Деян.5:3).

2й приклад – Іуда, який зрадив Христа за 30 срібників. «Під час же вечері, як диявол уже був укинув у серце синові Симона Юді Іскаріотському, щоб він видав Його» (Iван.13:2). Тобто, виходить, що одну думку вкласти в розум людини диявол може, а наступну думку він вже не може, так чи що? Те, що диявол може вкладати думку в свідомість людини говорить про те, що він має доступ до людських думок.

 1. Диявол є духовна істота і в духовному світі він бачить наші думки. Диявол, це Архангел, який був наближений до Бога і відпав. За свою природою він є дух і перебуває в духовному світі. Чи видно те, про що думає людина в духовному світі? А з чого взагалі складається духовний світ? – поставлю я таке трохи наївне питання. Він складається з думок. Духовний світ це світ думок – «А Дух ясно говорить, що від віри відступляться дехто в останні часи, ті, хто слухає духів підступних і наук демонів» (1Тим.4:1). Демони нав’язують людям свої думки.
 2. Всі ми знаємо, як відбувається діалог в думках, духовна боротьба в думках. Що таке боротьба? Одну думку дав диявол, ми на неї відповідаємо. Потім знов приходить інша думка. І знов відповідаємо. Цікаво, що іноді, судячи по досвіду тих, хто виганяв демонів, диявол береться духовним змором. Наприклад, «И сказал им: сей род не может выйти иначе, как от молитвы и поста» (Мар.9:29). Тобто, диявола можна привести до якоїсь втоми, чи, навіть, не знаю як сказати, і він відступає, тому що бачить духовну, святу, християнську наполегливість, бачить та відчуває силу Духа Святого.
 3. Спокушення Христа в пустелі. Доречи, а хто сказав, що диявол стояв перед Христом особисто? Можливо цей діалог відбувався на рівні думок? «І постив Він сорок день і сорок ночей, а вкінці зголоднів. І ось приступив до Нього спокусник, і сказав: Коли Ти Син Божий, скажи, щоб каміння це стало хлібами!» (Матв.4:2,3). Можливо ця розмова з дияволом виглядала, як діалог на рівні думок. Диявол пропозицію, Христос відповідь. диявол бачучи, що не може нічого відповісти, дає другу відповідь. І так, до того, щоби сатана відстав від Спасителя.
 4. Сказано, що диявол засліпив саме розум невіруючих людей. Він засліпив своїми думками розум людей невіруючих так, щоби вони не приймали Євангелію: «для невіруючих, яким бог цього віку засліпив розум, щоб для них не засяяло світло Євангелії слави Христа, а Він образ Божий» (2Кор.4:4).
 5. Досвід магічної практики. В магії абсолютною нормою є вміння читати думки. Причому, дуже цікаво, що не сам маг читає думки, а звертається за допомогою до демонів. Ось наведу приклад з одного темного сайту присвяченого магічним практикам: «Однією з здібностей, яку приписували відьмам і чаклунів, було читання чужих думок. Як же вони це робили?

Знання і ворожба. «Місцеві іменування чаклунів і відьом вказують на їх володіння особливим знанням, сферу і характер їх діяльності, засоби, які використовуються при чаклунстві, — повідомляє енциклопедія» Російська міфологія «. — Так, слова «відьмак», «відун», «відьма» утворені від дієслова «відати» в значенні «знати». Назви «чарівник», «ворожец», вказують на ті чи інші дії чаклунів і відьом … ». Спеціалізація, пов’язана з читанням думок, була властива в основному ведунам і ворожкам. Чаклуни і відьми рідко могли читати чиїсь думки безпосередньо. Як правило, для цього їм потрібні особливі засоби.

«Нечисті» помічники. Вважалося, що всі маги і чаклуни складаються в «змові» з нечистою силою, яка їм допомагає. «На відміну від всіх інших людей чаклуни можуть вступати з духами в двосторонній контакт, оскільки тільки в разі укладення спеціального договору у демонів з’являється можливість читати думки людини», — пише ігумен N в книзі «Про один давій страх. Кого і як «псують» чаклуни?» «Обов’язковою приналежністю чаклунів і відьом є особливі помічники: чорти, бісики, гикавки, мара, нечисті покійники і подібні істоти, — сказано в енциклопедії «Російська міфологія». — Іноді помічники мають вигляд тварин — чорної кішки, жаби, собаки, змії, барана. Чаклуни називають своїх помічників «вони», «хлопчики», «співробітники», «працівники»…».
Ці сутності виконували різні доручення свого «господаря» або «господині». Наприклад, вони «доносили» йому, що де відбувається або хто про що думає. Таким чином, чаклун або відьма завжди могли отримати приховану інформацію, наприклад, вивідати чужі помисли, і використовувати отримані відомості в своїх цілях або в цілях клієнта.
Обряди і змови. Ще одним способом з’ясувати думки іншої людини було проведення особливих ритуалів. Ось приклад. Чаклун або відьма брали церковну свічку і сім раз виголошували змова…»

РОЗДІЛ 3. ЯК ЧИНИТИ СПРОТИВ ДИЯВОЛОВІ,

АБО ЧОГО БОЇТЬСЯ КНЯЗЬ ТЕМРЯВИ?

 1. Пам’ятати, що диявол підходить до нас в хвилини, коли ми заслабли. Цікаво, що диявол приходить хвилями. Коли він спокушував Христа в пустелі, після трьох спроб відійшов. Коли ми починаємо протистояти дияволу думками, молитвами, святістю, наближенням до Бога, тоді він тікає. Виходить що живемо, не дуже думаємо про диявола, розслаблені, і він підходить, як хижак до тварини, яка не пильнує. І тільки хоче схопити, а тварина різко розгортається і нападає, а можливо тікає. Так і ми, розслаблені, наші думки далекі від Бога і тут цей хижак, який полює за душею людською, нападає на нас. «І постив Він сорок день і сорок ночей, а вкінці зголоднів» (Матв.4:2).
 2. Диявол боїться тільки одну істоту – Бога. Коли Бог в людині тоді і людину боїться Бог. Бог в людині це наповненість Духом Святим, це прагнення чистоти духовної, та навіть тілесної, це святість, це любов людини до Бога і до ближнього. Це дотримування Божого Слова.

Чи може підходити диявол навіть до християнина? Звісно ж, так. Достатньо згадати випробування самого Христа. Якщо диявол може спокушати того, про кого сказано, що він був абсолютно безгрішний, самого Сина Божого, то тим більше, диявол може підходити до нас.

 1. Найкраще, найпотужніше протистояння дияволові це Слово Боже. Ось чому, більшість християнських напрямків, церков, займаються обрядовірством. Скільки б ви не цілували ікони, скільки би не тримали пости, відмовляючись від молочної та м’ясної їжі, але якщо ви не наближаєтеся до Бога, якщо у вас з Ним немає прямого контакту, якщо ви далі грішите, то можете обцілувати всі мощі, виконувати всі ритуали, ви будете відкриті до впливу диявола. «Знов диявол бере Його на височезную гору, і показує Йому всі царства на світі та їхнюю славу, та й каже до Нього: Це все Тобі дам, якщо впадеш і мені Ти поклонишся! Тоді каже до нього Ісус: Відійди, сатано! Бож написано: Господеві Богові своєму вклоняйся, і служи Одному Йому!» (Матв.4:8-10).

Цікаво, що Христос не відмахується від диявола простою фразою: «Іди геть!», хоча демонам, які входили в людей, він просто наказував залишити людину. Очевидно, що з дияволом іде більш складна боротьба, тому дістається найпотужніша зброя – Слово Боже.

 1. Якщо ми будемо протистояти дияволові, тоді він буде від нас тікати? І коли саме він буде тікати? В посланні Якова говориться, коли ми будемо протистояти дияволові він втече від нас. «Тож підкоріться Богові та спротивляйтесь дияволові, то й утече він від вас» (Як.4:7). Можливо, як Христу в пустелі, доведеться декілька разів відбивати аргументи диявола, але при святій наполегливості, диявол втече.

А) Тікає не так швидко. А як саме і при яких умовах диявол буде тікати? Зверніть увагу, що Христа диявол спокушує тричі. Тобто, це втікання може бути не одразу.

Б) Тікає не назавжди. Він ще повернеться. «І диявол, скінчивши все цеє спокушування, відійшов від Нього до часу» (Лук.4:13). «До часу» — це означає, що диявол повернеться, а повертатися він любить, коли людина заслабла.

Про те, що диявол буде повертатися говорить ще одне місце. «А коли дух нечистий виходить із людини, то блукає місцями безвідними, відпочинку шукаючи, та не знаходить» (Матв.12:43).

В) Брати в полон, підпорядковувати кожну думку Христу. «і всяке винесення, що підіймається проти пізнання Бога, і полонимо всяке знання на послух Христові» (2Кор.10:5).

Ось саме тепер, значно глибше я зрозумів, чому не треба перевантажуватися так, щоби втрачати життєвий баланс. І, сподіваюсь, що всі читачі та слухачі пересвідчилися, що диявол може посилати думки, бачити та читати наші думки, а це, у свою чергу, призводить до більшого пильнування духовного. Жодної думки не дам під панування диявола. Нехай панує Христос в моїх думках! Нехай мої думки також буде наповнювати любов до Бога!

ПИТАННЯ: (Пропоную, по кожному пункту, якщо ви не згодні, дати свої аргументи) 1) Чи вміють Анголи читати думки? 2) Ангели вміють входити в сон і там бачити думки людей і з ними спілкуватися? (Йосип лише подумав, а Англо йому відповідає). 3) Чи може диявол вкладати думки в розум людини? Наведіть приклади Біблійні. 4) Чи вам доводилося переживати в думках діалоги, коли ви, ніби сперечалися, з біблійними, або просто моральними думками? 5) На яку думку вас наводять факти, що в окультизмі також навчають, як бачити та читати думки людини? 6) Як чинити спротив дияволові і чи він одразу тікає? А якщо не одразу, що робити? У вас є досвід, коли ви вели боротьбу з диявольськими думками і перемагали? Поділіться вашим досвідом? 7) Що ви взяли для себе корисного з цієї теми?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *