ПОСЛАННЯ ЯКОВА. ДРУЖБА ЗІ СВІТОМ 4й РОЗДІЛ 4,5 ВРШІ

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

Є заповіді, які християни не люблять. Наприклад, заповідь не переїдати, викликає здивування. Як  можна їсти і не переїсти? Для нашого народу це залишається найбільшою таємницею. Дуже не подобається християнам заповіді про необхідність страждати і про те, що багатьма стражданнями нам належить війти до Божого Царства. Але, напевно, заповідь яка викликає найбільше нерозуміння, подив, у когось відвертий протест, навіть, обурення – це заповідь не любити цього миру.

«Перелюбники та перелюбниці, чи ж ви не знаєте, що дружба зо світом то ворожнеча супроти Бога? Бо хто хоче бути світові приятелем, той ворогом Божим стається. Чи ви думаєте, що даремно Писання говорить: Жадає аж до заздрости дух, що в нас пробуває?»

(Як.4:4,5). Один мій знайомий любив відразу кілька жінок, точніше, йому так здавалося, що вони їх любить. Одна з його коханок завжди повторювала: «Я буду любити його, навіть якщо він буде розділяти любов до мене з іншими жінками». Дівчина ця часто плакала ночами, коли він був з іншою. Трагедія цієї жінки в тому, що інтуїтивно вона відчувала, що любов не роздільна. Людина влаштована так, що по справжньому може любити тільки одного. Одного Бога. Одну людину (чоловік жінку, а жінка чоловіка). Цікаво зауважити, що нова дружина Давида продовжувала любити свого чоловіка. «І почула дружина Урії, що помер Урія, чоловік її, і плакала за своїм чоловіком» (2Цар.11: 26). Не може чоловік любити відразу декількох. «І сказав (Бог): Покине тому чоловік батька й матір, і пристане до дружини своєї, і будуть обоє вони одним тілом» (Матф.19: 5).

 1. Любити можна тільки одного. Зауважте, не приліпляться троє або четверо, хоча для безбожного світу чоловікові не мати коханок це не нормально. Колись Толстой у своєму щоденнику писав здивовано, як його бабуся все обурювалася, що майбутній письменник такий дорослий, а коханку не має. Серйозна глибока любов є відображенням любові Бога до церкви: «Тому залишить чоловік батька свого і матір і пристане до своєї жінки, і стануть вони одним тілом. Ця таємниця велика я говорю про Христа і до Церкви. Так кожен з вас зокрема любить свою дружину, як самого себе; а жінка нехай боїться свого чоловіка» (Еф.5: 31-33). Висновок простий і зрозумілий: чоловік може любити тільки одну жінку, хоча інші жінки можуть подобатися якимись рисами характеру чи зовні, але кохати, по справжньому винятково одну. Так і з духовним світом – любити тільки Бога. А скільки разів мені доводилося чути, в таємних розмовах, — я прямо не знаю, що мені робити, я люблю свою дружину і ще одну жінку покохав, як бути? А ось давайте згадаємо стан людини закоханої. Можна уявити, що хлопець чи дівчина, які зараз палко закохалися один в одного, паралельно так само закохалися ще в трьох дівчат, або в чотирьох хлопців? Цей аргумент показує, що закоханість є лише для одного. І причина, коли починаєш дивитися на других жінок та чоловіків винятково пов’язана з втратою першого кохання до своєї другої половини. Ось чому Біблія закликає, щоби ми повернулися до першого кохання в духовному плані, в звернені до семи церков, в книзі «Об’явлення»: «Але маю на тебе, що ти покинув свою першу любов» (Об.2:4).

А що ще можна любити крім Бога? Та, насправді, багато речей, які можуть приносити нам насолоду. Наприклад, спорт, відпочинок, роботу, культуру (фільми, книжки), розваги (сидіти в соц. мережах), і, врешті решт, любити виставляти себе, особливо в інстаграмі, виставляти себе напівоголеними, в відверто сексуальних нарядах та позах. Ба навіть, відверто любити гріх.

 1. Дружба зі світом. «…дружба зо світом то ворожнеча супроти Бога…» (Як.4:4). Що ж таке дружба зі світом? Повстає багато питань, — чи можна читати світські книги, слухати світську музику, дивитися, врешті решт, не християнські фільми? І взагалі, як зрозуміти, що таке любов до світу цього? Чого тільки мені не довелося чути за роки мого християнства. Одна жінка, це було достатньо давно, спеціально чекала перед офісом, щоби сказати, що у мене гріховна футболка і що Христос в таких футболках не ходив.

— Зверніть увагу, що Біблія не дає чіткі поради, які саме книжки не треба читати, в який одяг не треба одягатися (конкретно довжина спідниці), які фільми та передачі не треба дивитися. Чому так?

 1. Тому що ви самі повинні визначати, що на вас негативно впливає? Хоча деякі речі прописує церква, з урахуванням, що є люди, які приходять до церкви і, відповідно, не мають духовного досвіду.
 2. Тому що в кожній культурі є свої спокуси. Не було 2.000 років тому і навіть, 500, 300 років тому. Навіть, 10 років тому ще не було смартфонів. А сьогодні, можна сидіти на Богослужінні, і дивитися в екран смартфону, абсолютно відволікаючись від Богослужіння, на що активно починають скаржитися пастори.
 3. Тому що кожна людина десь унікальна так само, як унікальні можуть бути обставини кожної людини. І треба творчо підходити до виконання Божих заповідей.
 4. Тому що само по собі немає нечистих речей (звісно, цигарки, алкоголь, порно, наркотики – е очевидно гріховні речі, але більшість речей гріховні настільки наскільки нас спокушують). «Я знаю, і пересвідчений у Господі Ісусі, що нема нічого нечистого в самому собі; тільки коли хто вважає що за нечисте, тому воно нечисте» (Рим.14:14).

А тепер пропоную практично розглянути тест, який допоможе нам зрозуміти, чи ми любимо мир чи ні?

ТЕСТ НА ЛЮБОВ ДО МИРУ

 1. Краде час у Бога. Якщо те, що мені подобається краде час у Бога і із-за цих речей, я залишаю щоденну молитву, читання Біблії, я перестаю служити та перестаю відвідувати церкву, це вже любов до цього миру.
 2. Робить не цікавим відношення з Богом та Біблію. Якщо те, що мені подобається, робить духовний світ нудним, нецікавим і я ловлю себе на тому, що мені все менше хочеться звертатися до Бога, а в церкві нудьга і хилить до сну, тоді ви вочевидь починаєте любити цей світ, а до Бога втрачаєте любов.
 3. Любов до гріхів грішників. Христос любить грішників і за них також був розп’ятий. Але, якщо книга, фільм викликає у мене не критичний погляд на події, велику симпатію до грішних головних героїв і їх гріховних вчинків, тоді це стає вже підозрілим. Якщо у мене великий сумнів у справедливості Божих заповідей, тоді це любов та дружба з миром. Ось як треба відноситися до гріхів, так як відноситься Бог: «Але маєш оце, що ненавидиш учинки Николаїтів, яких і Я ненавиджу» (Об.2:6). А ось, що говориться в наймудрішій книзі Приповісток Соломонових: «Страх Господній лихе все ненавидіти: я ненавиджу пиху та гордість, і дорогу лиху та лукаві уста!» (Пр.8:13).
 4. Критика з любов’ю служителів церкви, та братів, сестер, викликає роздратування та бунт. Якщо добрі поради пасторів, служителів не робити деякі речі, які межують з гріхом, викликають у мене роздратування і думки, в яку би церкву піти, щоби там мене не критикували, тоді це любов до миру. А роздратування виникає тому, що мені це дорога, важлива, рідна гріховна річ.
 5. Ховатися від християн з тим, що я так полюбив. Ховатися, тому що добре знаєш, що тебе засудять. Якщо те, що я дивлюсь чи читаю, примушує мене ховатися від інших, це є ознака любові до миру, любові до гріха.
 6. Коли Бог для мене вже не радість. Коли я не можу без світських речей жити, які мені дають надзвичайне задоволення. Якщо ви без чогось, що вам подобається з цього світу, просто не зможете бути, у вас почнеться ломка, вам, навіть важко уявити, як ви будете жити без цього. «Я радісно буду втішатися Господом, нехай звеселиться душа моя Богом моїм, бо Він зодягнув мене в шату спасіння, і в одежу праведности мене вбрав, немов молодому, поклав Він на мене вінця, і мов молоду, приоздобив красою мене!» (Iс.61:10).
 7. Ненавидіти всіх, хто хоче забрати те, що відволікає від Бога, але приносить задоволення. Якщо ви будете ненавидити всіх, хто тільки спробує у вас забрати джерело вашої бездуховної радості, це є любов до миру. «Усе мені можна, та не все на пожиток. Усе мені можна, але мною ніщо володіти не повинно» (1Кор.6:12).
 8. Підштовхування на гріх. Якщо те, що ми споживаємо зі світських продуктів, спонукає мене, підштовхує робити гріх, це любов до миру. Наприклад, чоловік, який дивиться порнографію, гадаєте, що це просто не можна тому що не можна, а на справді, це така собі невинна річ? Ви дуже помиляєтеся. Порнографія руйнує кохання до дружини, викликає сильну хвилю розчарування своєю другою половиною. Той, хто потайки захоплюється порнографією починає інакше дивитися на всіх жінок. Його розум ніби вкривається іржею гріха, а на душі важка провина перед Богом і стосунки з Батьком Небесним страшенно псуються.
 9. Чому Дух Святий так страждає, коли ми зраджуємо Богові? Є ще причина, по якій ми не можемо любити світ — бо Дух Святий аж до заздрості (до ревности — руск.) любить нас. «Чи ви думаєте, що даремно Писання говорить: Жадає аж до заздрости дух, що в нас пробуває?» (Як.4:5). Давайте подивимося більш глибоко на те, що ж може відчувати Дух Святий, коли ми любимо палко цей світ?

1) Він плаче, як та дівчина, яку зраджував коханий.

2) Духу Святому боляче, як боляче тій дівчині, якій мій знайомий зраджував. «Чи ви думаєте, що даремно Писання говорить: Жадає аж до заздрости дух, що в нас пробуває?» (Як.4:5).

3) Він сумує, тому що хоче, щоби наше серце було віддано Йому, щоби ми любили Його всім серцем та своїм єством.

4) Він сумує, тому що хоче, щоби ми проводили з Ним час.

5) Дух Святий сумує, тому що Він хоче з нами бути вічно.

Що таке мир, якого так не треба любити?

Іоанн, улюблений учень Христа, який прожив більше всіх апостолів, писав: «Не люби-ті світу, ні того, що в світі: хто любить світ, у тім немає любови Отцівської. Бо все, що в світі: пожадливість тілесна, і пожадливість очам, і пиха життєва, це не від Отця, а від світу». (1Іоан.2: 15,16).
1) Любов до світу — це сіть, якою ловить диявол. Цікаво, що слово «зачавши» так і перекладається — «зловити», «завагітніти». Подивіться на наслідки того, що сталося з Давидом, ґвалтував Беер-Шеви: «Жінка завагітніла і послала донесла Давидові й сказала: Я завагітніла». (2Цар.11: 5)
2) Як вагітність закінчується народженням дитини, так і вагітність хіттю закінчується народженням гріха.
3) Ця дитина, ім’я якій гріх, народжує смерть. Дружина Финеєса народжує дитину, а сама помирає. Коли з нас народжується гріх ми вмираємо для Бога: «І коли настав час смерти її, що стояли при ній жінки говорили їй: Не бійся, бо ти породила сина. Але вона не відповідала і не звертала уваги »(1Цар.4: 20).

ЩО РОБИТИ? ЯК ПОВЕРНУТИСЯ ДО БОГА?

 1. Перевіряйте себе згідно Біблійних критеріїв, які пропонуються в цій проповіді.
 2. Бігайте гріха. Уникайте всього, що вас штовхає на гріх, які би це задоволення не приносило. «Тому, мої любі, утікайте від служіння ідолам» (1Кор.10:14); «Але ти, о Божа людино, утікай від такого, а женися за правдою, благочестям, вірою, любов’ю, терпеливістю, лагідністю!» (1Тим.6:11).
 3. Коли вам роблять зауваження, намагайтеся не нападати з критикою, а розважити, роздумати і якщо вам говорить про це декілька людей, принаймні, це повинна примусити вас замислитися. «Але кожного дня заохочуйте один одного, доки зветься Сьогодні, щоб запеклим не став котрий з вас через підступ гріха» (Євр.3:13).
 4. Кожного дня, в молитві, просіть, щоби любов до Бога була найпотужнішою любов’ю для вас. «Він же промовив йому: Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою. Це найбільша й найперша заповідь» (Матв.22:37,38).
 5. Якщо бачите, що любов до Бога зменшується, одразу починайте шукати причину.
 6. Пам’ятайте, що любити багатьох жінок неможливо. Або у вас домінанта любові на Бозі, або на чомусь іншому, але тоді любов до Бога зменшується.
 7. Врешті решт, ще раз перегляньте свій розклад, і визначтеся з пріорітетами:

1) Молитва.

2) Біблія.

3) Служіння Богу.

4) Богослужіння.

5) Домашні групи, як духовне спілкування.

Потім – сімейне спілкування, допомога дружині, дітям.

І тільки потім все інше.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *