РАДИКАЛЬНЕ ХРИСТИЯНСТВО. В ЛЮБОВІ, У ВЧИНКАХ, В ЖИТТІ

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

«А до всіх Він промовив: Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме щоденно свого хреста, та й за Мною йде. Бо хто хоче душу свою зберегти, той погубить її, а хто ради Мене згубить душу свою, той її збереже» (Лук.9:23,24).

Ця проповідь народилася з проблеми пом’якшення християнства до такої ступені, що віра стає більше схожа не на камінь, а на, образно кажучи, якийсь кисіль. Але християнство повинно залишатися камінем, який є Христос міцним, як міцна істина, бо християнство як раз і будується на цьому камені. Також християнство повинно бути справжньою сіллю, бо якщо сіль втратить силу чим зробиш її соленою?

Радикалізм – це сила християнства, це вірність до кінця, безкомпромісність, послідовність. Чому нам потрібно радикальне християнство? Да тому що саме таке християнство зберігає силу Духа Святого.

Давайте ж розберемося, що таке радикалізм? Це слово у нас викликає асоціації з якимись радикальними ісламістами, які вчиняють терористичні акти. Але сьогодні ми говоримо за християнський радикалізм. Саме слово «радикалізм» означає — крайня, безкомпромісна відданість будь-яким поглядам. І якщо в ісламі це кров, смерть всім невірним, то християнський радикалізм це максимальна любов. Християнський радикалізм – це не кров і смерть, а любов та життя.

ЧОМУ БОГ ЧЕКАЄ ВІД НАС РАДИКАЛЬНОСТІ?

Цікаво, якого християнства чекає від нас Бог? Запевняю вас найрадикальнішого.

Цей світ радикально відстоює свої цінності. Гомосексуалісти, якщо взялися, то вони ставлять на меті заполонити весь світ своїм вченням, навіть в школах, навіть в дитячих садочках.

А і в цілому, як люди віддані гріху, з якою заповзятістю, радикальністю тримаються своїх традицій. Тільки спробуй зі мною не випити, тільки спробуй сказати, що ти християнин і не будеш на корпоративні розбещеністю займатися, тоді ми тебе будемо всі принижувати, знущатися, або ігнорувати, як чужака. Да, грішники дуже радикально налаштовані в відданості своїм гріхам і гріховним принципам.

А ви подивіться, як в розвинутих країнах визначають чи віддана людина фірмі чи ні? Якщо залишається після роботи і приходить трохи раніше, щоби займатися справами фірми, оце добрий приклад, видно, що людина віддана. Та і в будь якому випадку, кар’єру роблять ті, хто наполегливо, радикально відносяться до своєї роботи. А спортсмени, а музиканти, а будь яка справа, яка потребує майстерності, все це чекає радикальності у відношенні до справи.

А ось тепер що говорить Бог про радикалізм: «Я знаю діла твої, що ти не холодний, ані гарячий. Якби то холодний чи гарячий ти був! А що ти літеплий, і ні гарячий, ані холодний, то виплюну тебе з Своїх уст…» (Об.3:15,16).

І хіба не сказано, що християнин повинен духом полум’яніти? «У ревності не лінуйтеся, духом палайте, служіть Господеві» (Рим.12:11).

ЧОМУ БОГ ХОЧЕ ЩОБИ МИ БУЛИ РАДИКАЛЬНИМИ ХРИСТИЯНАМИ?

Чому ж Бог від нас чекає, щоби ми були радикальними християнами?

Відданість Богу максимальна. Послух Богу – максимальний. Серце наше, щоби належало Богові максимально. «Він же промовив йому: Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою» (Матв.22:37).

Якщо ми радикально не будемо належати Богу тоді не зможемо виконати Його волю, не зможемо протистояти спокусам, не зможемо Його любити, як належить, не зможемо зректися себе, брати хрест і йти за Ним. Не зможемо обирати Бога, кола нам це не вигідно. Тому що в нас Дух Святий і Він нас любить до ревності «Чи ви думаєте, що даремно Писання говорить: Жадає аж до заздрости дух, що в нас пробуває?» (Як.4:5). Важливо – радикальній відданості гріху ми, християни, можемо протистояти лише радикальною любов’ю.

ІСТОРІЯ СПАСІННЯ ЛЮДСТВА ВСЯ РУХАЄТЬСЯ РАДИКАЛАМИ ВІРИ

Вся історія Біблії рухається радикальними віруючими. Аврам, залишає все, щоби іти туди, куди Бог буде вести, ризикуючи всім майном і всім життям. Всі пророки, без винятку, були відчайдушними радикалами, тому що любили Бога, розуміли, що Бог з ними і віддано служили Йому. Даниїл, який потрапив до Вавилонського полону, разом з своїми друзями, і постійно знаходився в стані випробувань, я би сказав, стресів, але радикально залишалися вірними Богові. На заборону молитися кому завгодно окрім царя, ревно продовжував молитися тричі на день. Його друзі так само радикально були налаштовані і пішли навіть в палахкотючу піч заради чистоти і святості, заради Бога. Сам Христос був вкрай радикальним. Він залишив славу небес, ідеальний світ, в якому Йому співали безкінечно славу. Прийшов заради любові на землю і був розіп’ятий за наші гріхи. Відчуваєте який радикалізм? Учні Христові, вже тим, що стали учнями, були радикалами і Спаситель їх тренував бути ще більш радикальнішими. На радикалах

ПОРТРЕТ РАДИКАЛЬНОГО ХРИСТИЯНИНА

   Давайте спочатку намалюємо портрет радикального християнства, щоби нам вірно зрозуміти і домовитися про однакове розуміння того, про що ми говоримо.

Християнський радикалізм, на відміну, скажімо, від ісламського, це радикалізм любов’ю. Ми всі хочемо, щоби нас радикально любила дружина/чоловік. Щоби радикально любили батьки дітей і навпаки. Щоби було радикально – порядне, радикально сумлінне відношення нашої влади до своїх обов’язків. Парламент, у разі необхідності, і ночами засідав, аби приймалися закони, які допоможуть розвиватися нашій найбіднішій країні так, щоби вона стала найбагатша. Якщо у всіх сферах ми чекаємо радикалізму, тоді що ж дивуватися тому, що Бог чекає від нас повного радикалізму.

  • Молитва з ранку. Радикально починаємо день зі Слова Божого та молитви і ніщо ніколи нам не заважає.
  • Пожертви. Відкладаємо спочатку Богові, а потім вже витрачаємо на себе.
  • Служіння. Обираємо служіння у зв’язку з дарами і розвиваємо це служіння, щоби якомога більше принести Богу плодів.
  • Сім’я. Всі стосунки, вщент заповнені відповідальністю та любов’ю.
  • Безкомпромісне християнська поведінка. На роботі всі знають, що християнин, бачать християнський характер і завжди підходять, щоби порадитися і отримати мудрі життєві підказки.

ЧИ ВСІМ ПІДХОДИТЬ РАДИКАЛІЗМ?

Від темпераменту та типажу психологічного це не залежить. Черчіль, прем’єр англії 40х років, був абсолютним флегматом, який виявився надзвичайно сильною людиною і звільнив Англію та, можна сказати, світ від панування німецького фашизму. Саме Черчіль постійно повторював просту фразу, яка була сповнена великим сенсом «Ніколи не здавайся!». Ап. Петро був холериком, а Тимофій, потроху всього побоювався, але ж був пастором молодим, якого навчав сам холерик Ап. Павло.

А можливо вам заважає вік? Наші, не зовсім молоді сестри, ходять радикально на майдан. Сестра похилого віку Анна Павлівна, ледь не на наступний день після поховання чоловіка, пішла на майдан, в центр міста, щоби молитися за Україну.

Христос є радикалом і він шукає всі можливості, щоби всім донести Євангеліє.

П’ЯТЬ ПРИНЦИПІВ ХРИСТИЯНСЬКОГО РАДИКАЛІЗМУ

  1. Вищий пріоритет Богу, або пріоритет вищої любові. Все повинно бути підпорядковано духовному і тоді ми залишаємо місце для чуда Божого. Згадується приклад працівника, який працює у одного нашого брата. Ві не їде за кордон, тому що пріоритет вищий це служіння. Ми просто вражені, коли чуємо подібне, тому що дуже мало з таким стикаємося. А негативних прикладів скільки завгодно. Я вже не перший раз стикався, як люди їдучі закордон навіть особливо не цікавляться чи є там церква. Таким чином яскраво промовляється, що у нас є радикалізм по відношенню до грошей, настільки, що готові другу половину залишити, дітей залишити, які повинні постійно спілкуватися з батьком, а зараз вже і мами від’їжджають до закордону все частіше і частіше. Я ніяк не проти того, щоби їхали закордон, але погодьтесь, як же прекрасно виглядає та молода людина, яка промовила, — для мене служіння Богові є вищим пріоритетом.

Підготовка до водного хрещення і знов багато хто відмовляються, тому що не готові до радикалізму. Я хочу з друзями трошки випивати, а мені буде соромно, що подумають про мене мої знайомі. І я зрозумів, що радикальними християнами нас робить віра, Дух Святий та любов, глибину якої ми починаємо бачити, коли зустрічаємося з Христом. Віра, Дух Святий та любов. На чому мій радикалізм побудований, ви хочете знати? На любові до Бога і не просто на любові, а на пріоритетній любові. Ось які різки, незручні слова, які ріжуть слух, промовляє Христос, коли запрошує до себе людей: «Хто більш, як Мене, любить батька чи матір, той Мене недостойний. І хто більш, як Мене, любить сина чи дочку, той Мене недостойний» (Матв.10:37).

Чому ми Бога повинні любити більше всього.

  1. Радикальне християнство завжди стоїть на істині і відстоює всю Біблійну істину. Ян Гус. Хто не чув імені цього чеського реформатора, який віддав своє життя заради того, щоби проповідувати чесне та чисте Євангеліє. Ян Гус закликав віруючих до радикального життя: «Вірний християнин, шукай правду, слухай голос правди, вчися правді, люби правду, говори правду, тримайся правди і захищай правду до смерті». Він був спаленний декілька століть тому – 6 липня 1415 року. Кажуть, якась старенька виключно з благочестивих спонукань підклала в`язку хмизу у багаття, і тоді він вигукнув відоме «О, свята простота!». Ян Гус був освіченою людиною – декан філософського факультету Празького університету, а пізніше його ректор. Легко наздогататися, що Гус заробляв великі гроші, мав чудову посаду і міг би триматися за це тепле місце та за свій соціальний статус, але… він був справжнім радикальним християнином. Проповідуючи в Віфлеємській каплиці, Гус неодноразово висловлював позиції, які йшли в розріз з офіційною політикою Католицької Церкви. Реформатор чесно критикував всі відхилення від Біблії католицької церкви. «-Не можна сліпо підкорюватись церкві, але потрібно думати самим, застосовуючи слова з Святого Письма: «Якщо сліпий поведе сліпого, обидва впадуть у яму. — Влада, котра порушує заповіді Бога, не може бути Ним визнана.Кожен християнин має шукати правду, навіть ризикуючи власним благополуччям, спокоєм і життям». Гуса, як і його послідовник, Мартін Лютер, переклав Біблію на рідну мову, зокрема, на чеську і був спалений разом зі своєю Біблією. Саме такі люди і створювали протестантизм, як християнський рух, який повертав людей до істини Слова Божого, а значить, до Самого Бога.
  2. Радикальне християнство пов’язане з жертовністю. «І самі, немов те каміння живе, будуйтеся в дім духовий, на священство святе, щоб приносити жертви духовні, приємні для Бога через Ісуса Христа» (1Петр.2:5). Цікаво, що слово «приносити» перекладається, як класи на жертовник. У нас асоціація з тваринами, яких клали на жертовник в Старому Заповіті, коли їх приносили за власні гріхи. Джон Буньян, автор книги «Подорож Пілігріма» був скромним баптистським пастором, алей його проповіді збиралося слухати, іноді, до 4.000 людей. В 1660 році був виданий закон про закриття всіх не англіканських церков і про заборону проповідувати всім, окрім священників. Ризикуючи, Буньян продовжував проповідь, хоча його попереджали, що він може закінчити своє життя за гратами. Його схопили і посадовили до в’язниці на цілих 12 років. Умови були жахливі. В камері, на 50 людей, знаходилися і злочинці і пройдисвіти і всім цим людям проповідував Джон Буньян. Окрім іншого, за ці довгі роки він написав легендарний бестселер, який і зараз є ледь не найвідоміша християнська книга. Дуже раджу всім познайомитися з цим твором. На свободі залишалася його дружина і четверо дітей, один із яких був сліпий. Буньян в листах до своєї родини писав, як він страждає від того не може бути з рідними. Але любов до Бога і вірність Спасителю, його стимулювала іти до кінця. Буньяну неодноразово пропонували війти з в’язниці лише під обіцянку, що він не буде проповідувати, але християнський пастор і письменник залишався непохитним. Ось вам радикалізм християнина, який і досі надихає нас своєю мужністю.
  3. Радикальне християнство іде до кінця в боротьбі з гріхами. Якщо любов до Бога панує в нашому серці, то, відповідно, пропорціональне, буде зростати ненавсть до гріха, оскільки гріх відриває нас від Бога. Християнин лютою ненавистю ненавидить гріх та введе з ним непримиренну боротьбу. Все що перешкоджає нам мати найближчі стосунки з Богом повинно бути знищено, прибране. Христос показує вищий рівень тієї боротьби, коли відбиває такі привабливі спокуси диявола. А взагалі то Біблія закликає: «Ви ще не змагались до крови, борючись проти гріха» (Євр.12:4).
  4. Радикальне християнство іде до кінця. Ми не зупиняємося на половині дороги, не кидаємо те, що нам доручає і дає Бог. Це стосується всього, всіх справ, які доручає нам Бог. Ми не кидаємо другу половину, тому що цю справу треба довести до кінця, справу побудови справжньої християнської сім’ї. Не кидаємо служіння, яке нам доручає Бог. Згадаймо Мартина Лютера, який у 1517 році, знаючи, що його колег просто сплювали, або, як мінімум, позбавляли зручних посад та комфортного життя, повстав проти відхилень від Біблії католицької церкви. Папа Римський Лев Х докладав максимум зусиль, намагаючить вгамувати непокірного. Він оголосив Мартіну Лютеру анафему, відлучив його від церкви і навіть домігся засудження Вормським рейхстагом в квітні 1521-го року. Та все даремно. У Вормсі Лютер не відмовився від своїх тез. Тож рейхстаг оголосив Мартина Лютера державним злочинцем. Він опинився поза законом. Але ніщо не могло зламати любов до Бога та радикальну відданість Слову Божому німецького реформатора. Внаслідок, ми маємо потужній рух протестантських церков, які дають можливість відкрити Бога, таємниці Його слова і перетворитися на радикального християнина.

ПИТАННЯ: 1) Що означає слово «радикалізм»? 2) Чи повинен бути християнин радикальним і чому? 3) А ви самі належите до радикальних християн? 4) Чому радикальність є нормою християнського життя і чому Бог очікує від нас такої радикальності? 5) Чому вся Біблійна історія спасіння рухається радикальними віруючими (назвіть декілька яскравих радикальних Біблійних віруючих)? 6) Чи радикалізм для всіх? 7) Опиши християнина радикального з ранку, на роботі, вдома, в сім’ї, по відношенню до БЛАГОВІСТЯ та до грошей? І що вам заважає бути на тому високому рівні радикального християнина? 5) Назвіть п’ять показників радикального християнства і в якому напрямку ви будете працювати і як саме працювати?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *