РАЗБЕРЕМСЯ С ТВЕРДЫНЯМИ. (укр.мова) ВІД ТВЕРДИНІ ДО ТВЕРДИНІ

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

Старий, дуже старий чоловік, в ході якого ще відчувалася твердість та сила, вражений побаченим та почутим, йшов сповнений роздумів. Щойно він зустрівся з самим Богом. Звісно, він не бачив Вічного та безмежно Творця, але дуже добре почув те, що Творець промовив: «І сказав Авраамові Бог: Сара, жінка твоя, нехай свого ймення не кличе вже: Сара, бо ім’я їй: Сарра. І поблагословлю Я її, і теж з неї дам сина тобі. І поблагословлю Я її, і стануться з неї народи, і царі народів будуть із неї. І впав Авраам на обличчя своє, і засміявся. І подумав він у серці своїм: Чи в столітнього буде народжений, і чи Сарра в віці дев’ятидесяти літ уродить?» (Бут.17:15-17). Ось саме від того, що Аврам сміявся Йому було ніяково. Він йшов і думав, що коли Бог щось обіцяє, навіть якщо це щось суперечить всім відомим законам природи, все одно треба слухати бо в тому ж і є віра. На кінець нашої теми ми ще згадаємо Авраама, але продовжимо шукати відповідь на питання, що таке твердиня і чим вона небезпечна?

Отже, в Біблії зустрічається дуже дивне слово, яке в повсякденній мові ми не використовуємо, — твердиня. В Старому Заповіті, близько 35 разів, в Новому лише один раз, але підкреслено дуже важливе. Що ж це таке, ця твердиня? І яке вона відношення має до нас? Ми ж розуміємо, що все, описане в Біблії має великий сенс і дуже актуально для науки Божої.

РОЗДІЛ 1. ЩО ТАКЕ ТВЕРДИНЯ

Твердиня — це фортеця, укріплення, оплот, опора. «Там, за твердыней старою, на сумрачной горе под свежею чинарою лежу я на ковре». Лермонтов.

А є твердиня духовна, що нас, насамперед, і цікавить. Головна істина Біблії,- Бог є сила, Бог є твердиня. Так, ми знаємо, що Бог є міцний, сильний. Але, послухайте, як про це говорить Біблія: «Господь моя скеля й твердиня моя, і для мене Спаситель Він мій!» (2Сам.22:2). (2 Царств 22.2). Ми не просто говоримо за Бога, але за те, що відбувається в середині людини. Бог хоче, разом з людиною будувати фортецю, твердиню в середині людини. А диявол також хоче, щоби в середині людини була побудована його фортеця, тому що дияволу треба набирати собі прихильників. Так, щоби провести аналогію, як політики які ставлять собі на меті здобути все більше прихильників, так і диявол. Тільки на відміну політиків, диявол прагне заволодіти світом. Він так і казав Христу, при спокусі в пустелі, — вклонись мені і я тобі віддам всі царства світу. Амбіції диявола це весь світ. Але його робота проходить в серці людини бо боротьба іде за серце і за розум людини.

Твердиня — це звичка яка формує життя. Ми складаємося зі звичок, наш характер — це сукупність звичок, наша доля — формується звичками. Цікаво, скільки я переслухав проповідей за твердиню, це достатньо популярна тема в християнстві, але, дивно, жоден проповідник на це не звернув уваги. Сила звички в її корінні. Мене колись дружина попросила вишню, у нас під вікном, пересадити. Таке собі невеличке дерево. Ох ми і намучилися. Що ми тільки не робили, і копали і пиляли, ледь ледь вийняли дерево з землі, настільки глибоким було коріння. Оце образ сили звички. І кожного разу, коли ви повторюєте невірну дію, ви формуєте сильну, з глибоким корінням, звичку.

Які можуть бути твердині? Яка була твердиня у Іуди? Жадібність. Які були твердині у фарисеїв, жага влади. Влада, — це твердиня багатьох людей. Егоїзм, коли людині байдуже, що відбувається з ближнім. Образа. Коли людина ображена і не хоче вибачати. Сексуальні твердині. Коли людина займається самозадоволенням, чи має зв’язки на стороні. Я бачив і такі твердині, коли людина самовиправдовується. Як не спілкуйся, але людина не визнає своєї провини. Бувало так, що з подружжям спілкуюсь, дружина абсолютно переконана, що тільки чоловік у всьому має провини, а чоловік, так само, що тільки дружина. Типова твердиня, це страх. Надзвичайно багато людей живуть в постійному страху. Або згадаємо інтернет залежність. В тім, як і будь яка залежність.

РОЗДІЛ 2. ЯК БУДУЮТЬСЯ ТВЕРДИНІ

Навряд що нового скажу, коли зауважу, що ми всі будуємо власні фортеці. Та навіть і Біблія говорить, що ми всі будуємо свою долю, яку можна порівняти з будівельною справою. «А коли хто на цій основі будує з золота, срібла, дорогоцінного каміння, із дерева, сіна, соломи, то буде виявлене діло кожного, бо виявить день, тому що він огнем об’являється, і огонь діло кожного випробує, яке воно є» (1Кор.3:12,13).

Одні люди будують фортецю на фундаменті який є Христос. Інші будують фортеці які ніяким чином не пов’язані з Богом. Я би сказав точніше, що у кожного є такі речі які мають назва твердиня.

Як відбувається будування фортеці, твердинь в душі людської? Як диявол будує твердині в людях беручі людей, які, за призначенням, повинні працювати з Богом, у свої союзники. І парадокс же в тім, що люди сумісно з дияволом будують всередині себе фортецю, щоби себе ж знищити. Мова піде за Іуду Іскаріота, який зрадив і здав свого Вчителя, Ісуса Христа. Подивимося на етапи.

Перший крок — думки, які починають атакувати людину. Думка. «зброя бо нашого воювання не тілесна, але міцна Богом на зруйнування твердинь, ми руйнуємо задуми,

і всяке винесення, що підіймається проти пізнання Бога, і полонимо всяке знання на послух Христові» (2Кор.10:4,5). Цікаво, що Іуда, до того, як зрадити Христа, вже мав план зради і бажання заробити на цьому 30 срібників.

Другий крок — людина приймає ці думки. Вони стають частиною її. Сатанинські думки відтепер стають думками цієї людини. «І промовив Петро: Ананію, чого сатана твоє серце наповнив, щоб ти Духу Святому неправду сказав та присвоїв із заплати за землю?» (Дiї.5:3). В російському перекладі: «Но Петр сказал: Анания! Для чего ты допустил сатане вложить в сердце твое мысль солгать Духу Святому и утаить из цены земли?» (Деян.5:3).

Третій крок — дія. Яків, у своєму посланні пише, що пожадивість (похоть) робить нас вагітними. А що таке пожадливість? Дуже сильне бажання гріха. «Пожадливість потому, зачавши, народжує гріх, а зроблений гріх народжує смерть» (Як.1:15). Треба добре розуміти, що людина, яка має твердиню.

Четвертий крок — твердиня яка розповсюджується. Християнин не може бути наївним, бо християнин мудрий. Наївно було би думати, якщо у мене є проблема, якийсь прихований гріх, то я собі буду потихеньку з ним жити. Гріх це сатанинські метастази. А, як відомо, метастази це просування онко клітин по тілу, зростання пухлини. Так і з твердинями. Наприклад, людина яка образилась ця образа буде впливати на все її духовне життя. Якщо людина на вибачає — у неї зменшується бажання до Біблії, молитва стає порожньою та формальною. З’являється роздратованість, апатія. Духовне життя згасає. Людина перестає чути голос Божий. Богослужіння нудними, проповіді суцільними повторами. Це вже сто разів я чув. Духовне життя, а з ним і віра, помирають.

Коли Марія намащувала ноги Христа дорогоцінною оливою в цей час Іуда висловлював незадоволення. «Чому мира оцього за триста динарів не продано, та й не роздано вбогим? А це він сказав не тому, що про вбогих журився, а тому, що був злодій: він мав скриньку на гроші, і крав те, що вкидали» (Iван.12:5,6).

ЯК ВИЗНАЧИТИСЯ ЧИ Є В МЕНІ ТВЕРДИНІ ЧИ НЕМАЄ?

  1. Ви самі знаєте свої твердині. Це ті гріхи які в вас є, які мають частий прояв, і які ви не можете подолати.
  2. Другий варіант, коли ви щиро не бачите. Але, якщо ви щира людина, яка розуміє до чого може призвести твердиня, і яка, насправді мета диявола, тоді ви, як мінімум, схочети зрозуміти себе і виявити свої твердині. Хіба процес лікування не починається з точного діагнозу. І за точний діагноз, лише за діагноз, люди вже ладні платити великі гроші. Так само і з духовними хворобами. Не бійтеся запитати у друзів, у братів та сестер, чи є у мене твердиня?

РОЗДІЛ 3. ЯК РУЙНУВАТИ В СОБІ САТАНИНСЬКІ ТВЕРДИНІ

Мені закидають, що, мовляв, ти коли навчаєш, тобі легко жити духовно, тому що ти вольова людина, а що робити не воловій.

Як на мене це не розуміння сутності явища. Яка би людина не була вольова, духовність залежить, насамперед, не від волі, а від любові до Бога. Давайте собі спробуємо уявити людину, яка сильно Бога любить, але ж дуже часто і не молиться, а Біблію читає по ситуації, коли є вільний час, а його ж, як завжди, і немає. Можна казати скільки завгодно, що людина ці слабка на волю, але, покажіть мені людину, яка сильно любить Бога і перед вами буде стояти людина, яка зростає духовно, тому що Бог для неї є понад усе, тому що ця людина дійсно змогла уявити й прийняти, що Бог зробив для нас. А від цього наступний крок для любові

  1. Розпізнати не Божі, диявольські думки і пам’ятати, що диявол не просто дає думки, але ми знаємо добре його плани, — це утворити твердиню в серці людини. А коли диявол побудує фортецю тоді вже дуже важко позбавитися від його впливу, бо це звичка, а звичка, це глибоке коріння в людині. «Отож, коли тілом Христос постраждав за нас, то озбройтеся й ви тією самою думкою, бо хто тілом постраждав, той перестав грішити» (1Петр.4:1). То ж, думка – є зброя.
  2. Брати ту сатанинську думку в полон Христу. «зброя бо нашого воювання не тілесна, але міцна Богом на зруйнування твердинь, ми руйнуємо задуми, і всяке винесення, що підіймається проти пізнання Бога, і полонимо всяке знання на послух Христові» (2Кор.10:4,5).

Із біографії видатного богослова Августина відомо, що він кидався між двома жінками. Мати християнка, яку звали Моніка і розгульна красуня. Коли Августин прийшов до покаяння і твердо вирішив не повертатися до гріхів, на зустріч йшла красуня, з якою він проводив час гріховних утіх. Августин пройшов повз, як ніби її й не знав. «Августин, Августин, це ж я», — вигукнула вражена коханка. Августин відповів: «Але це вже не я!». «Отже, коріться Богові та чинить спротив дияволові, то й утече він від вас» (Іак.4: 7). Тверда віра, ось чого боїться диявол. «І, скінчивши все спокуси, диявол відійшов від Нього до часу». (Лук.4: 13) Коли він зустрічає на тверду віру, він залишає спокуси до кращого часу.

Ми не віримо, що треба дякувати за те, що ми ще від Бога не отримали, але дякувати за те, що ми отримали треба дякувати і проголошувати. Але треба проголошувати і сповідувати ті речі, які Бог нам дав 100%. Будемо наводити приклади.

Подивимося практично як чинити спротив твердиням, як брати в полон Христу гріховні думки. Доречі, вважаємо, що сповідувати ті речі, які Бог ще не дав, це дуже помилкова, сумнівна практика. Наприклад, Бог дякую, що Ти мене зцілив, — це брехня. Тому що Бог може давати і хворобу. До того ж, хвороба може бути на користь людині.

  1. Якщо є страх ми собі промовляємо. «бо не взяли ви духа неволі знов на страх, але взяли ви Духа синівства, що через Нього кличемо: Авва, Отче!» (Рим.8:15).
  2. Якщо є образа ми собі промовляємо. «А ви один до одного будьте ласкаві, милостиві, прощаючи один одному, як і Бог через Христа вам простив!» (Еф.4:32).
  3. Якщо у вас негатив до людини за її гріхи — ми собі промовляємо: «Бо багато ми всі помиляємось. Коли хто не помиляється в слові, то це муж досконалий, спроможний приборкувати й усе тіло» (Як.3:2). Да, я кажу так, як і всі інші, що я би так не вчинив. Але ж в інших ситуаціях я можу вчинити погано, а та людина ні.

А тепер подивимося, що робив Авраам, коли на його тисли сумніви: «І не знеміг він у вірі, і не вважав свого тіла за вже омертвіле, бувши майже сторічним, ні утроби Сариної за змертвілу, і не мав сумніву в обітницю Божу через недовірство, але зміцнився в вірі, і віддав славу Богові» (Рим.4:19,20). Так Авраам будував в собі Божу фортецію, Божу твердині. Він відкидав думки сумніви і затверджувався у вірі.

Коли ми чинимо спротив гріховним думкам, тоді ми будуємо фортецю Божу в своєму дусі. Коли ми щоденно впроваджуємо святі звички, такі як молитва, Біблія, щотижневі — євангелізм, духовне спілкування на групі, служіння, врешті решт, Богослужіння, ми можемо сміливо сказати: «Господь моя скеля й твердиня моя, і для мене Спаситель Він мій!» (2Сам.22:2). (2 Царств 22.2).

ПИТАННЯ: 1) Що таке твердиня, спробуйте сформулювати? 2) Як ви розумієте цей вірш, прочитайте його у розважте: «Господь моя скеля й твердиня моя, і для мене Спаситель Він мій!» (2Сам.22:2). (2 Царств 22.2)? 3) Як виникають твердині. Згадайте 4 кроки на прикладі Іуди? 4) Які ви знаєте твердині і поділіться щиро, які у вас є твердині? Як у вас формувалися твердині? 5) Прочитайте цей вірш і проаналізуйте, як у вас виходить виконувати те, що тут написано? «зброя бо нашого воювання не тілесна, але міцна Богом на зруйнування твердинь, ми руйнуємо задуми, і всяке винесення, що підіймається проти пізнання Бога, і полонимо всяке знання на послух Христові» (2Кор.10:4,5). 6) Що вам проповідь відкрила, що нагадала, над чим ви збираєтесь працювати, щоби зруйнувати твердині?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *