РАЗОРВАННАЯ ЗАВЕСА (укр.) ПАСХА 2018 КОД ДОСТУПУ ДО БОГА, АБО РОЗІДРАНА ЗАВІСА

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

«А Ісус знову голосом гучним іскрикнув, і духа віддав…  І ось завіса у храмі роздерлась надвоє від верху аж додолу, і земля потряслася, і зачали розпадатися скелі» (Матв.27:50,51). На пасхальні події можна подивитися з різних боків, але е дуже цікава, надзвичано глибинна грань переліку всіх подій – це розірвана завіса. Ось ми і подивимося ретельно на цю дивовижну історію.  

  1. Люди природно відчували, що повинно бути місце куди можна прийти і почути про Бога, помолитися і прославити Творця за життя і за все, що Він дає. Храми були і у поганьских народів. Але, вони лише наслідували прикладу Божого об’явлення. Сам Творець дав накази і креслення, щоби у центрі Єрусалиму стояв великий храм. Говорять, що весь храмовий комплекс займав площу еквівалентну сучасним 16 футбольним полям. Храм будувався згідно Божих планів та креслень. Сам Бог давав ідею храму і як в ньому повинно бути все розташовано з усіма нюансами.

За часів Ісуса храм в Єрусалимі був центром єврейської релігійної життя. Він був місцем, де проводилися жертвопринесення тварин і вірно виповнювалося поклоніння відповідно до Закону Мойсея. Послання до Євреїв 9: 1-9 говорить нам, що завіса в храмі відділяла Святеє Святих, земне місце Божественної присутності, від іншої частини храму, де знаходилися чоловіки.

Для когось храм, це можливість показати себе людям, показати, що я з вами, виборці, або, щоби люди не подумали, що я не такий, як вони. Хтось вважає, що виконуючи ритуали, людина наближається до Бога. Але, головна ідея храму — місце зустрічі людини і Бога. Це так само, як хлопець призначає побачення дівчині «Под часами». Для них це вже не просто великий годинник над головою, а особливе місце зустрічі. Доречі, згадуються

  1. Код доступу. Це означало, що людина був відділений від Бога через гріх. Ще пророк Ісая говорив за сотні років до приходу Христа, що гріхі, саме гріхі заважають прийти людині до Бога: «бо то тільки переступи ваші відділювали вас від вашого Бога, і ваші провини ховали обличчя Його від вас, щоб Він не почув» (Iс.59:2). Лише первосвященика було дозволено входити за цю завісу раз в рік (Вихід 30:10; Євреїв 9: 7), щоб увійти в Божу присутність від імені всього Ізраїлю і спокутувати його гріхи (Левіт 16). для всіх інших людей, ця кімната, яка символізувала місце присутності Бога була закрита. Та, навіть, для самого першосвященника, ця кімната була закрита на цілий рік. І досі в православнім храмі є певна перегородка яка відділяє вірян від кліра, священників.

Код доступу треба вводити, коли входиш в чужий комп’ютер. Є коди, паролі, які знаємо лише ми. А чи існує код, щоби прийти до Бога? Саме про це ми будемо говорити далі.

  1. Завіса в храмі була 25 метрів завширшки і 10 метрів завдовжки. Товщина самої завіси 10 сантиметрів. Ви можете собі уявити штору, ширина якої 10 см.? Вішали цю завісу 300 священників. Ще з стародавніх часів іудеї говорили, що 16 биків не могли розірвати цю завісу. Якщо би людина входила за завісу, просто так, щоби подивитися, її треба було віддати до смертної кари. Дехто стверджує, що розмір завіси був, ще більшим.
  2. Чому не можливо і заборонено було входити через завісу всім людям? Гріх. Біблія так і говорить, що всі згрішили та позбавлені слави Божої. Приносили багато жертв тварин. Говорять, що кожного разу, на свято Песех, та інші свята, приносилося до 50.000 тварин. Але, тварини не могли очистити сумління людське. Тому знадобилася нова, досконала, свята жертва, яка би була принесена лише раз і назавжди. І цією жертвою став Христос. «Вона образ для часу теперішнього, за якого приносяться дари та жертви, що того не можуть вдосконалити, щодо сумління того, хто служить» (Євр.9:9).
  3. Завіса розривається. Але розривається зверху до долу. «…завіса у храмі роздерлась надвоє від верху аж додолу…». Саме розривання завіси, це вже є велике чудо, бо ніхто не міг би розірвати, хіба що армія вояків повинна була зайти до храму. Але ж, ця завіса, розривається ще і з зверху, з неба. Сам Бог, який давав детальні інструкції як повинна була виглядати та завіса, сам Бог її розриває. Таким чином демонструє, що прийшов Новий Заповіт, який здібний очистити людину від брудного сумління та змінити саму сутність людини, її серце.
  4. Жертва Христа дозволяла входити в Святеє Святих, в місце де перебуває сам Бог. Яке значення має ця розірвана завіса для нас сьогодні? Перш за все, розрив завіси в момент смерті Ісуса чітко символізує, що Його жертви, пролиття Його крові, було досить для спокути гріхів. Це означало, що тепер шлях в Святая Святих був відкритий для всіх людей, відтепер і навічно, як для євреїв, так і для язичників. «Отож, браття, ми маємо відвагу входити до святині кров’ю Ісусовою, новою й живою дорогою, яку нам обновив Він через завісу, цебто через тіло Своє» (Євр.10:19,20). А що означає війти до святині? Немає нікого більш святого, як Бога. Увійти до святині, це прийти до Бога і просити, коли твоя дитина хвора, коли великі проблеми в житті, коли в сім’ї не гаразди, коли стомилася душа, а часто і тіло, від доволі складаних обставин, які нас і не збираються полишати.
  5. Невірне відновлення завіси. Відомий коментатор Біблії Лопухин пише, що за розрив завіси було відомо навіть вчителям закону, равінам. Хтось з вчителів того часу, коли розривалася завіса, скрикнув «Храм, ти нас лякаєш!» Коли Ісус помер, завіса була розірвана, і Бог покинув те місце, щоб ніколи більше не жити в рукотворному храмі (Дії 17:24). Бог залишив цей храм і його релігійну систему, і храм і Єрусалим залишилися «спустошеними» (зруйновані римлянами) в 70 р н.е., як Ісус і передбачив в Євангелії від Луки 13:35. Але, що цікаво, до того, як він був зруйнований, Бог дав великий натяк, певні ознаки, — завіса в храмі розірвана. Цікаво зазначити, що після того, як завіса розірвалася, її знов зашили і далі служили. Поки стояв храм, це означало продовження Старого Завіту. Послання до Євреїв 9: 8-9 говорить про завершення цієї епохи, як про заснування Нового Завіту (Євр 8:13). Але ж, ніхто не розумував і не шукав причини розірваної завіси. Я все думаю, чому Христу не поставили цього питання? Чому не шукали з усіх сил пояснення того, що завіса роздерлася? Тому що люди бояться, і це стосується всіх людей, які тримаються за християнські обряди, бояться змінювати життя, змінювати серце.
  6. Цікаво, що храмом названий сам Христос так само, як і завісою. Через розірвану завісу треба було побачити саму сутність. Люди доволі часто, щось роблять, але сутність втрачають. Чоловік і дружина живуть разом. Який сенс сім’ї? Я про це говорю, тому що болить ця тема, коли в перші 5 років шлюбних стосунків в Україні розлучаються 75 відсотків сімей. А сутність не в каструлях, не в критиці, а в любові. Така сама сутність виховання дитини, надати любов. Яка сутність того, що відбувається на Пасху? Булочки, хлібчики, красиві кошики з рози, які люди, з відчуттям задоволення несуть до храму, чи сутність в тому, що Христос воскрес? «Ісус відповів і промовив до них: Зруйнуйте цей храм, і за три дні Я поставлю його! Відказали ж юдеї: Сорок шість літ будувався цей храм, а Ти за три дні поставиш його? А Він говорив про храм тіла Свого» (Iван.2:19-21). І, навіть, більше, — тіло Христа назване завісою. «Отож, браття, ми маємо відвагу входити до святині кров’ю Ісусовою, новою й живою дорогою, яку нам обновив Він через завісу, цебто через тіло Своє» (Євр.10:19,20). Завісою, в позитивному плані, тому що саме через Христа дорога до Бога. А якщо ця дорога закрита, то Син Божий розірве всі перешкоди, щоби відкрити нам цей шлях.
  7. Доступ до Бога закритий. Цікаво, що в той самий час, коли Христос скрикнув «Звершилося!» священник приносив жертву за гріхи людські. Все, кінець. Завдяки смерті та воскресінню Христа, вже не треба приносити ніяких жертв. Ми просто можемо прийти до Бога. І ще дуже важливо, не потрібні, більше посередники.

— Завіса, це безнадійність. Немає вічного життя. Розірвано.

— Завіса, це закритість Бога, але Христос відкрив цю закритість.

— Завіса, це далекість Бога. Він прихований. Але Христос, який воскрес, зробив для нас Бога настільки близького, що він навіть оселяється в серці вируючої людини.

— Завіса символізує перепону, перешкоду між людиною та Богом, між людиною та людиною, між життям та вічним життям.

— Завіса розірвана і закрите небо стає відкритим: «і нас, що мертві були через прогріхи, оживив разом із Христом, спасені ви благодаттю, і разом із Ним воскресив, і разом із Ним посадив на небесних місцях у Христі Ісусі, щоб у наступних віках показати безмірне багатство благодаті Своєї в добрості до нас у Христі Ісусі» (Еф.2:5-7).

— Завіса відкрила нам рай. Пам’ятаєте, коли перші люди згрішили, вони були усунуті, вигнані з раю. «І вигнав Господь Бог Адама. А на схід від еденського раю поставив Херувима і меча полум’яного, який обертався навколо, щоб стерегти дорогу до дерева життя» (Бут.3:24). Але, розірвана завіса, це відкрите небо, відкритий рай. І знов таки, відкритий, тому що Христос відкрив. Відкрив, через свою смерть, через перемогу над гріхом і над дияволом у своєму воскресінні.

Знов и знов, як християни, ми стаємо у святому тремтінні перед таємницю воскресіння Христа. Знов і знов, починаємо роздумувати про велику таємницю перемоги життя над смертю. Стаючи перед Христом ми також завмираємо перед таємницею смерті. Саме подія воскресіння Христа примушує нас ставити найважливіші питання в житті. Чи дійсно все закінчується смертю? Хто може знати правду про те, що відбувається після смерті? Що особисто мене чекає після того, як я помру? І відповідь на всі ці найважливіші питання, — воскресіння Христа. І ця подія найоптимістичніша. Де сум, де розчарування, де страх, де плач над собою, де відчай? Немає, тому що Христос воскрес і живе вічно і якщо ми Його обираємо на землі то і ми будемо жити вічно.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *