СИЛА В ПОКОРІ, АБО НАВІЩО ХРИСТИЯНИНУ ПЛАКАТИ? ПОСЛАННЯ ЯКОВА ЧАСТИНА 11. 4 РОЗДІЛ 7 – 10 ВІРШІ

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

Хто хоч коли-небудь відчував самі близькі стосунки з Богом, розуміє, що немає більшої насолоди на землі. Не дарма Христос сказав самарянки біля колодязя: «А хто питиме воду, що Я йому дам, той не буде повік …». (Іоан.4: 14) Як же нам наблизитися до Бога, щоб пережити цю блаженну радість? Як протистояти дияволу та ще і так, щоби він тікав від нас? ЯК навчитися жити так, щоби бути максимально близьким до Бога?

РОЗДІЛ 1. ПІДКОРИСЯ БОГОВІ І ДЕМОНИ ПОТІКАЮТЬ
«Тож підкоріться Богові та спротивляйтесь дияволові, то й утече він від вас. Наблизьтесь до Бога, то й Бог наблизиться до вас. Очистьте руки, грішні, та серця освятіть, двоєдушні!» (Як.4:7,8).

 1. МАЙЖЕ БЕЗМЕЖНА СИЛА ДИЯВОЛА.

Нам не варто недооцінювати силу диявола. Сатана – це ангел, який відпав від Бога, але при тому він зберігає всю потужність істоти, яка значно вище людини. Анголи не підкорюються законам фізики, бо вони духовні істоти. Диявол знає наше минуле і майбутнє. Він добре розуміє, які у нас слабкості і на чому нас можна спіймати на гачок, щоби тільки досягти своєї мети. А його мета нам давно відома – людину «відірвати» від Бога. Та і про мету диявола в Біблії сказано достатньо зрозуміло: «Злодій тільки на те закрадається, щоб красти й убивати та нищити…» (Iван.10:10). Слово «красти» означає украсти людину у Бога. На відміну від Творця, який дуже зацікавлений в нас, тому що любить, диявол нас не те що не любить, він ненавидить. А з ненависті і хитрість, підступність і  прагнення вбити людини. А для чого, ви запитаєте? Щоби довести Богові, що він, диявол може бути і сам богом без Бога. Часто, коли я чую аргументи, якими диявол зваблює інших мені це видається таким примітивом. Ось, наприклад, на що тобі церква, їш, гуляй, веселися, коли небудь, ще встигнеш прийти до Бога. І я собі думаю, який же той диявол примітивний. Але, коли я так думаю, даруйте за щирість, сам стаю примітивним, оскільки диявол дуже не примітивний. Він геній зла. Просту людину диявол буде зваблювати простими аргументами. А ось людину більш начитану, інтелектуальну, він буде зваблювати вже більш вишукано. Знайшли з дружиною один сайт в інтернеті де настільки витончено критикується християнство, що людина, яка погано знає Святе Письмо, може і відпасти. І це вишуканість диявола. Згадаймо, як диявол точно і влучно зваблював Христа в пустелі 40 днів. Вражає те, що навіть Біблію цитував.

Проблема в тім, що у диявола дуже індивідуальний підхід. Він знає, що пропонувати кожному, щоби украсти у Бога. Диявол водночас працює з масами і дуже індивідуально. З масами, це зваблення країн, народів, які приймаються смертоносну ідеологію, але навіть, коли він працює з масами, це не перекреслює індивідуальний підхід. Адаму та Єві запропонував стати богами, отримати свободу від Бога. Каїна накрутив вбити свого рідного брата із заздрості. Брати Йосипа його зненавиділи і хотіли вбити, а потім продали в рабство. Мойсея він умовляв відмовитися від Місії, яку дає Бог, вивести народ з полону Єгипетського. Євреї постійно зчиняли бунт проти Бога. Йона тікав від Божого доручення. Ірод намовив вбити Івана Хрестителя. Зваблював Христа через фарисеїв, книжників. Зваблював народ через вплив тими самими книжниками, та ще і так, що люди, які отримували добро від Христа, кричали, щоби Спасителя розіп’яли, а злочинця Варавву, відпустили. Сильний та відважний Петро зрадив Христа, не кажучи вже за Іуду. Згадаймо себе, скільки разів диявол підходить до нашої души, щоби зваблювати нас? Ми повинні пам’ятати, що диявол прекрасно знає нас, наші думки, наші почуття, наші слабкості. І багато хто, відпав від церкви, відпав від Бог, навіть, через якісь несуттєві дрібниці. Найбільша небезпека диявола в тому, що він працює з нашими думками, що робить його найнебезпечнішим ворогом. Ось чому Бог через Якова з нами говорить на цю надзвичайно важливу тему.

ВИСНОВОК

 1. Диявол не примітивний, а смертельно хитрий та небезпечний. Він геній зла.
 2. Його мета украсти у Бога людину, а потім її ще добити, вкинути в пекло.
 3. Сатана може звабити будь яку людину на будь якому рівні.
 4. У нього індивідуальний підхід.
 5. Найнебезпечніший ворог працює з думками, а постріли з танків та гармат до другорядне. Ось чому сьогодні головні війни між державами – гібридні. Війни на брехні ідеологій.

РОЗДІЛ 2. ЯК ЧИНИТИ СРПОТИВ ДИЯВОЛОВІ?

Нещодавно, я йшов біля свого будинки повз сміттєвих баків, в яких копався якийсь безпритульний. І тут абсолютно несподівано на мене напали дві здоровенні собаки. Одна вже схопила за штанину. Вона вочевидь вирішила на мені зірвати все своє зло. Але тут бомж спокійно визирнув з бака і попросив мене замахнутися на цих розлючених істот парасолькою, що я і зробив. В, свою чергу, безхатченко на них прикрикнув, і вони присмирніли. Картина відразу змінилася, собаки стали якісь дрібні дрібнесенькі, а бомж став таким прекрасним, засвітився добротою і великодушністю. Я навіть подумав, що мені цей бродяга сподобався з першого погляду.

Бог, таким чином, відкрив мені секрет втечі диявола. Він найбільше боїться Бога. Згадаймо, як Христос виганяв демонів і що вони Йому кричали: «І був чоловік у синагозі, що мав духа нечистого демона, і він закричав гучним голосом: Ах, що нам до Тебе, Ісусе Назарянине? Ти прийшов погубити нас. Я знаю Тебе, хто Ти, Божий Святий… А Ісус заборонив йому, кажучи: Замовчи, і вийди з нього! І, кинувши демон того насередину, вийшов із нього, нічого йому не пошкодивши» (Лук.4:33-35). Тільки Бог сильніший за диявола, тому, коли ми покірливістю єднаємося з Богом, диявол нічого з нами не може вдіяти, подібно до того, як ворожка не може гадати на християнина.

ЧОГО ПАНІЧНО БОЇТЬСЯ ДИЯВОЛ?

Ні не нас. Тому скільки би ми ножками не тупотіли, скільки би не кричали: «Диявол, прибирайся геть!» нас може порятувати тільки Бог. Але, щоби сила Божа нас огортала, вкривала, треба не просто кричати, не просто проголошувати, а Яків доволі зрозуміло говорить, треба підкоритися Богові. Причина в тому, що диявол боїться лише одну істоту – Бога, тому що тільки Бог сильніше за диявола.

«Тож підкоріться Богові та спротивляйтесь дияволові, то й утече він від вас» (Як.4:7).

ВИСНОВКИ

 1. Диявол боїться лише одну істоту – Бога, тому що тільки Бог сильніше за диявола.
 2. Диявол боїться Бога тому що там де Бог злу, брехні, ненависті немає місця, а значить диявол тікає від Бога бо ангелу, який відпав немає місяця поруч зі Святим Творцем.

РОЗДІЛ 3. ПІДКОРІТЬСЯ БОГОВІ

Коритися Богові – це найпотужніший засіб позбавитися від впливу диявола. Чому так? Що відбувається з людиною, які підкоряється Богові?

Така людина сповнюється силою Духа Святого. «Та ще більшу благодать дає, через що й промовляє: Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать» (Як.4:6). Ми просякнуті силою Божою, коли підкорюємося Богові. А коли в нас сила Бога тоді диявол і тікає.

ВИСНОВКИ:

 1. Людина, яка наблизилась до Бога сповнюється силою Божою.

РОЗДІЛ 4. ЯК НАВЧИТИСЯ КОРИТИСЯ БОГОВІ?

 1. Перше це любов до Бога. У вас є машина, чудова, потужна, красива, але в ній не вистачає лише масла. Що буде з машиною? Вона доволі швидко зламається. Ось це масло, завдяки якому ми можемо виконувати волю Божу і нам від того буде радісно, це любов. Якщо любиш дружину, то будеш робити те, що вона просить і мати з того радість. Якщо любиш дитину, то тобі і не важко робити те, що тобі нудно, але ти коришся бажанням дитини, наприклад, піти кудись в ігровий центр, в парк. І тобі радісно, тому що радісно дитині. Ось ще одна причина, чому треба любити Бога всім серцем, бо без цього ніяк не зможеш коритися. Трохи, як ота машина без масла, спробуєш рухатися, та швидко зламаєшся.
 2. Віра, як довіра. В дитинстві, або в юнацькому віці, більшість із нас займалася спортом. Приходиш ще нічого не розуміючи, і тут тренер починає тобі давати завдання доволі складні, виснажливі і ти це робиш, тому що довіряєш його досвіду, його майстерності. Ми довіряємо себе більш обізнаним людям. Так Бог є Усемогутній, Усюдесутній. Легко коритися, коли ти знаєш, що той, кому ти підкорюєшся, є мудрий, святий та люблячий.
 3. Відкласти свою волю. Тренуватися у відкладані своєї волі. Христос надав нам яскравий приклад, коли молився у Гетсиманському саду: «благаючи: Отче, як волієш, пронеси мимо Мене цю чашу! Та проте не Моя, а Твоя нехай станеться воля!…» (Лук.22:42).

«Очистьте руки, грішні, та серця освятіть, двоєдушні!» (Як.4:8). Прийміть рішення, якщо ви присвятили своє життя Богові, навіщо постійно повертатися до гріха? Сам Бог закликає, через Якова, визначитеся з ким жити, кому бути присвяченим і так жити.

«А Марія промовила: Я ж Господня раба: нехай буде мені згідно з словом твоїм! І відійшов Ангол від неї» (Лук.1:38).

СУМУЙТЕ І ПЛАЧТЕ!

«Журіться, сумуйте та плачте! Хай обернеться сміх ваш у плач, а радість у сум! Упокоріться перед Господнім лицем, і Він вас підійме!» (Як.4:9,10). У християнстві ми нерідко зустрічаємося з парадоксами. Наприклад, легка вага «тягар Мій легкий», а тепер Яків говорить про радісний сум. Чому радість? Та тому що з Богом завжди радість: «Мене поклич в день недолі, Я врятую тебе, і ти прославиш Мене «». (Пс.49: 15); «З торбину насіння та вернеться з співом, хто носить снопи свої». (Пс.125:6). Всі хочуть слухати про радість, про позитивні емоції, але хто хоче слухати про плач? Однак сама Біблія попереджає, що є печаль угодна Богові: «Бо смуток для Бога чинить каяття на спасіння, а печаль мирська виробляє смерть». (2Кор.7: 10) Це сум каяття, яку так сильно переживав Давид, який грішив. Цар Ізраїлю спочатку усвідомив свій гріх: «І сказав Давид до Натана: Згрішив я перед Господом. І сказав Натан до Давида: І Господь зняв з тебе гріх твій, ти не помреш».(2Цар.12: 13). Давид після каяття, після печалі і сліз, просить Бога повернути йому колишню радість після усвідомлення гріха: «Поверни мені радість спасіння». (Пс.50: 14) Майбутнє Давида було великим, тому що він змирився перед Богом і Бог підніс Давида ще більше.

ОЗНАКА ЛЮДИНИ ПОКІРЛИВІЙ БОГОВІ

 1. Робить не те, що хоче, але те, що треба по волі Божій. Наприклад, музиканти в церкві грають доволі часто не те, що їм так вже сильно подобається. Ви уявляєте собі церковного музиканта, який говорить, а те що мені не подобається я не буду грати? «І, трохи далі пройшовши, упав Він долілиць, та молився й благав: Отче Мій, коли можна, нехай обмине ця чаша Мене… Та проте, не як Я хочу, а як Ти…» (Матв.26:39). Ви обираєте справу, яка вам дуже подобається, але в ній буде дещо, що вам обов’язково буде не подобатися.
 2. Покірлива людина Богові буде коритися і людям. Відкрию таємницю, якщо перед вами людина, яка не вміє коритися людям, які над нею поставлені, знайте точно, така людина і не буде коритися Богові.

У покірливої людини серце духовне, душа тренована на покірливість. Ось це і є духовна звичка, коли ми постійно повторюємо одну і ту саму дію, навіть, якщо дія буде духовною.

РОЗДІЛ 5. НАСЛІДКИ НЕПОКОРИ ТА ПОКІРЛИВОСТІ

Людину, яка не кориться Богові, але кориться частково, Бог називає двоедушною: «Наблизьтесь до Бога, то й Бог наблизиться до вас. Очистьте руки, грішні, та серця освятіть, двоєдушні!» (Як.4:8). Двоєдушність свого роду духовна хвороба. Якщо у людини роздвоєння особистості то вона вважається психічно хворою. Тут на лице духовна хвороба. Не допускайте двоєдушність: «Ісус сказав до нього: Ніхто хто кладе свою руку на плуга та назад озирається назад, не є надійним для Царства Божого». (Лук.9: 62)

 1. Непокірливість прирівнюється до ворожбитства, до магії та окультизму. «Бо непокірливість як гріх ворожбитства, а свавільство як провина та служба бовванам. Через те, що ти відкинув Господні слова, то Він відкинув тебе, щоб не був ти царем» (1Сам.15:23).

А ось що відбувається з людиною, яка кориться.

 1. «Упокоріться перед Господнім лицем, і Він вас підійме!» (Як.4:10).

Надихаюче слово «підійме» означає наступне.

 • Перше значення – ми будемо в небі, там де Христос вічно.
 • Вознесений – це людина, яка має перемогу, успіх в усьому вище інших людей.
 • Вознесений – це той, хто мудрий тому що Бог дає йому мудрість.
 • Вознесений – це сильний, бо Бог дає йому силі.
 • Вознесений – це той, хто не боїться, тому що праведний сміливий, як лев.
 • Вознесений – це успішна та благословенна людина. В сім’ї, на роботі, але коли ми говоримо за успіх, маємо на увазі, погодьтесь, більше матеріальний успіх. Біблія говорить за успіх духовний, який вимірюється покорою Бога.

ПИТАННЯ:

 • Чому ми повинні сприймати диявола, як дуже велику небезпеку, навіть для досвідчених християн? 2) Чому не достатньо сказати: «Диявол іди геть!»? 3) Чого боїться диявол і що нам треба робити, щоби диявол від нас тікав? 4) Ваш досвід? Чи відчували ви вплив, дію диявола і яким чином чинили спротив? 5) Чому Бог наближається до нас тільки, коли ми перші починаємо наближатися до Бога? 5) Які ознаки людини, яка кориться Богові? 6) Згадайте три головні дії, щоби людина могла коритися Богові і щоби це було радісно? 7) Чому треба плакати і ридати, коли у нас є гріхи і до чого такий плач повинен привести? 8) Що означає, що Бог людину, яка кориться Богові, піднесе (російською – вознесет)? 9) Що вам в цій темі сильно сподобалося, що примусило замислитися, над чим плануєте працювати?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *