ЦИКЛ. ДИВОВИЖНА ОСОБА БОГА — ДУХ СВЯТИЙ. ЧАСТИНА 13. ЯК ЗНАЙТИ СВІЙ ДАР І ЯКІ ПРОБЛЕМИ З ДАРАМИ ДУХА?

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

«Служіть один одному, кожен тим даром, якого отримав, як доморядники всілякої Божої благодаті» (1Петр.4:10).

В першій частині теми «Дари Духа Святого» ми говорили про важливість церкви і про те, що Дух Святий опікується церквою найкращим чином, що дає всім людям різні духовні таланти, для збудування церкви, як тіла Христа. Мова йшла про церкву, як про команду, яка складається з різних людей, але команда складається з тих, хто виконує свої функції. Футбольна команда – це команда, але вболівальники не є командою. Так, борони Боже, щоби у нас в церкві були вболівальники, а не команда служителів. Тепер  ми переходимо до практичних питань. Сьогодні роздумуємо, як знайти дари та цими дарами служити? Які можуть бути проблеми і як не потрапити в ті духовні пастки, які скрізь розставляються темною силою, щоби християнина збивати з виконання Божої волі, щоби призвести розчарування, притиснути хандрою, апатією та небажанням служити? Давно відомо, що коли ворога знаєш в обличчя, тільки тоді розумієш, що потрапив на гачок и тобою хтось маніпулює, хтось тебе дурить (руск.дурачит), а ти і піддався. То ж, друзі, переходимо до надзвичайно цікавої теми «Дари Духа Святого» частина 2.

РОЗДІЛ 1. СКІЛЬКИ ВСЬОГО ДАРІВ ІСНУЄ І ЯКИЙ САМЕ У МНЕ ДАР?

В Біблії є певні переліки дарів. Про дари у Святому Письмі говорить в декількох місцях: То ж, дарів можна нарахувати десь 21, дехто нараховує 27 дарів. Про дари говориться в 1 Кор.12.8-10;28 – 12 дарів описано. Другий уривок Рим.12 розділ. 6-8 вірші – 5 дарів перелічено і описано. В Еф.4.11. деякі дари повторюються, а такі дари, як євангеліст, пастор згадуються перший раз. В 1Пет.4.9. є ще деякі місця Біблії, які говорять за дари, але в цілому, ключові ми перелічили.

Дари, духовні таланти Духа Святого, нагадують воду. Вода, це як бажання. Ми спілкувалися з братами на тему, чим би ви хотіли займатися в церкві? І всі почали відповідати приблизно так, — я хотів би допомагати людям, а я підтримувати, а я підбадьорювати. Це прекрасно, але вислухавши всіх, я відповів, — Ви повинні ваше бажання вмістити в конкретні служіння. Наприклад, хочеш підтримувати людей? Можеш стати душеопікуном, лідером дом.групи. Можливо, якщо хочеш навчати людей Біблійним істинам, треба готуватися до вчительства.

РОЗДІЛ 2. ДАРИ ТА МОЄ ЖИТТЯ, МОЯ ДОЛЯ

 1. Ми створені для великих справ у зв’язку зі служіннями великими дарами. Великий Бог робить все прекрасним та великим. «усе Він прегарним зробив свого часу…» (Екл.3:11). Великий Бог роздає людям великі дари і хоче бачити в нас великі наслідки великих дарів, велич людини у величі духовних дарів.

Ми створені для великих справ. Кожна людина, яка має відношення до великого Бога, яка отримала великі дари, вона має велике життя. Ви створені відображати велич Божу.

 1. Наша доля залежить від духовних дарів, талантів, які дає Бог. Моцарт, Бетховен, Тарас Шевченко та інші великі люди. Їх таланти обумовили їх долю і вони стали відомими завдяки своїм талантам. Християни отримують не природні дари, які нам дає Бог при народжені,
 • Ми ще згадаймо хлопчика з п’ятью хлібами та двома рибками, але він став відомим, про нього ми досі говоримо, оскільки він послужив тим, що у нього було для слави Божої.
 • Служила молитвою та постом пророчиця Ганна. Вона робила свою маленьку, ледь помітну справу, але робила її з заповзяттям, з супер посвятою і увійшла в історію спасіння.
 • А який прекрасний приклад наші сестри похилого віку, які ходять щоденно на молитву? Вони роблять свою маленьку справу, але вони увійшли в духовну історію Сумщини, України, і не боюся сказати, світу. Ви багато знайдете людей, які стабільно, приходячи в центр міста, моляться за розвиток своєї країни?
 1. Велич талантів визначається не їх яскравістю чи публічністю, але впливом:

А) Масштабом впливу на інших людей. «Є тут хлопчина один, що має п’ять ячних хлібів та дві рибі, але що то на безліч таку!» (Iван.6:9). Можливо у вас маленький талант, але ви можете сильно впливати на інших людей вашим маленьким талантом.

Б) Вірністю. «казав йому пан його: Гаразд, рабе добрий і вірний! Ти в малому був вірний, над великим поставлю тебе, увійди до радощів пана свого!» (Матв.25:23).

У видатного місіонера 19 століття Уільяма Керрі, який багато працював ув Індії, зробив переклади Біблії на санскріт, спромігся відмінити, на державному рівні дитячі жертвоприношення та саті, це коли спалюють живу дружину разом з померлим чоловіком. Мільйони людей почули Євангелію завдяки служінню цього місіонера. Але мало хто знає, що у цього видатного християнина була паралізована сестра, яка постійно молилася за Уільяма. Саме молитвою був обумовлений масштабний успіх місії в Індії. Так, її дар був не публічний, вона була прикута до ліжка, але який масштабний вплив!

 1. По закінченні нашого життя всі справи будуть перевірені Богом. «І одному він дав п’ять талантів, а другому два, а тому один, кожному за спроможністю його. І відійшов» (Матв.25:15). «По довгому ж часі вернувся пан тих рабів, та й від них зажадав обрахунку» (Матв.25:19). «коли ж діло згорить, той матиме шкоду, та сам він спасеться, але так, як через огонь» (1Кор.3:15).
 2. Наше служіння повинно увінчатися вінцем. «А коли Архипастир з’явиться, то одержите ви нев’янучого вінка слави» (1Петр.5:4). Вінок цей буде як підсумок справи, найважливішої справи на землі – служіння Богові.

ЯК ВИЗНАЧИТИСЯ З ДАРОМ? ДЕКІЛЬКА ПРИНЦИПІВ

 1. Сфокусуйся на малому, щоби досягти великого. Чи може бути декілька дарів? Так. Наприклад, наш другий пастор, вчить в школі, проповідує, займається душеопікування, грає на гітарі, та ще і в технічних питаннях може допомогти. Але, варто побачити ключовий принцип, — домінуючий, головний дар, якому повинно бути все присвячене, це тільки один дар. Наші люди вміють робити самі, ледь не все, майже все своїми руками. Це тягнеться ще з радянських часів. Але ж, чи не краще зосередитись на одному і досягти максимуму? Вузький фахівець досягне більшого. Будьте фахівцем в одній сфері, в одному церковному служінні до якого вас Бог покликав. Читайте книги, дивіться відео, моліться та роздумуйте и ви досягнете великого!
 2. Визначьтеся, який саме талант для церкви потрібен більше всього. Мені подобається грати на синтезаторі в групі прославлення, але я спочатку пастор і якщо буде стояти питання чи прославлення чи пасторство, і одне буде конфліктувати з іншим, не замислюючись я обираю пасторство, тому що це більше потрібно для церкви. І розмовляв з одним поважним братом, який сказав, а я хочу кинути це служіння і зайнятися іншим. Моя відповідь була зрозумілою, — для церкви той талант, яким ти служиш в тому служінні, який ти хочеш кинути, більш важливий.

Ап. Павло говорить, в посланні до Коринфян, що пророк більш важливіший ніж той, хто говорить іншими мовами, тому що говорить для повчання інших. Найбільша проблема, коли  людина виходить виняткового зі своїх забаганок.

Ваш дар повинен служити іншим на духовну користь. Тому що Дух Святий дає дари:

 1. Дає не для нас, а для інших людей.
 2. Дає так, щоби ми мали велике задоволення. А хто сказав, що задоволення, лише від того, коли ти нічого не робиш, багато їж та добре відпочиваєш?
 3. Зрозумійте до чого ви більше всього схильні із переліку всіх дарів.
 4. Починайте! Пробуйте! Задоволення, один з важливих критеріїв.

ЯКІ НЕБЕЗПЕКИ ДАРІВ

 1. Гордість від того, що у мене супер духовний дар і я вище всіх. Зверхнє ставлення до інших дарів, менш важливих, менш масштабних. Синдром коринфян. «Є різниця між дарами милости, Дух же той Самий. Є й різниця між служіннями, та Господь той же Самий. Є різниця й між діями, але Бог той же Самий, що в усіх робить усе» (1Кор.12:4-6).
 2. Дари, особливі таланти, ще не роблять нас духовно зрілими, сильними, близькими до Бога. Таланти можна і бездуховно використовувати. Ситуація в Коринфській церкві. Сварилися, з підозрою ставилися один до одного, не було любові, жили в страшних гріхах, а Ап. Павло їм пише: «так що не маєте недостачі в жаднім дарі благодаті…» (1Кор.1:7). Сутність та мотивація служіння дарами – любов і без любові найпотужніші дари нічого не вартісні: «Коли я говорю мовами людськими й ангольськими, та любови не маю, то став я як мідь та дзвінка або бубон гудячий! І коли маю дара пророкувати, і знаю всі таємниці й усе знання, і коли маю всю віру, щоб навіть гори переставляти, та любови не маю, то я ніщо! І коли я роздам усі маєтки свої, і коли я віддам своє тіло на спалення, та любови не маю, то пожитку не матиму жадного!» (1Кор.13:1-3).
 3. Залишати служіння дарами. Стомлюватися, розчаровуватися, перегорати. Знаєте, коли відбувається перегорання? Зараз про це перегорання, навіть серед служителів, доволі часто говорять, конференції проводять. Що ж робити, щоби не перегоріти в служінні? І як наслідок, є бажання все кинути. Що ж може нас утримати і яка причина такого розчарування:
 • Не бачить тимчасових результатів, на які сподівався.
 • Стикається з людською невірністю та, в цілому, бездуховністю.
 • Не має відпочинку. Перевантаження.

Подивимось на Сина Божого. Христос не  кинув Свою місію, яка пов’язана зі стражданнями, приниженням. У Нього було багато приводів розчаруватися і Своєю справою і людьми. Христос точно мав підстави розчаруватися, перегоріти, але любов до Бога і розуміння необхідності спасіння людей, все це  підтримувало місію Спасителя.

«А роблячи добре, не знуджуймося, бо часу свого пожнемо, коли не ослабнемо» (Гал.6:9). В цьому вірші три заклики:

1й заклик – Робити добро. Найбільше добро, яке ви маєте робити в церкві – служити дарами. Оце є те добро, на яке вас налаштовує Дух Святий, задля якого Дух Святий дає вам духовні таланти.

2й заклик – Не знуджуватися (руск.не унывать).

3й заклик – Жниво (руск.жатва) буде неодмінно. Ви побачите, в будь якому випадку, якщо не кините ваше служіння, плоди, але через терпіння. Треба чекати, як чекає землероб плодів зі своєї праці на землі.

4й заклик – щоби отримати плід, результат вашого служіння талантами від Бога, треба не ослабнути. Це слово з мови оригіналу перекладається, як перевтомитися, занепадати духом, розслабитися.

 1. Чи зможу я в церкві робити, щось більш ефективне? Те, що охопить більшу кількість людей, принесе більше плодів, духовних результатів?
 2. Служити, щоби тільки відчепилися від мене. У нас, дякувати Богові, в церкві, створена така атмосфера, що всі розуміють, треба служити. Як пастор, я маю мету 100% людей помістити в служіння, тому що мене до цього закликає Біблія: «І Він, отож, настановив одних за апостолів, одних за пророків, а тих за благовісників, а тих за пастирів та вчителів, щоб приготувати святих на діло служби для збудування тіла Христового» (Еф.4:11,12). Тобто, завдання пастора перед Богом, допомогти кожному знайти своє служіння. І от деякі люди розуміючи, що до них будуть приставати з таким питанням, знаходять собі служіння, яке не пов’язане з дарами. Ми згадуємо з посмішкою одного брата, це історія була давно в церкві, який на питання, — де ж ви служите, все відповідав: «У мене є служіння, тут все нормально, я відповідаю за бублики в домашній групі». Ніби, як алібі. Служіння, є, але ж чи це саме те служіння, яке тобі вручив, надав, Господь?»
 3. Ображатися, коли не дякують та не помічають мої старання, коли ніхто не хоче мене підтримати. Нам дуже треба усвідомлювати, що ми служимо Спасителю Христу.
 4. Служити самому по собі, без підтримки пасторів. Робити своє підпільне служіння. Як на кораблі є капітан, як є головний лікар, який пильнує, щоби вся медична установа працювала злагоджено так і пастор, який повинен все різноманіття служінь вибудовувати в єдиний злагоджений організм. Тому всі служіння повинні бути узгоджені з пастором , який слідкує за злагодженою дією команди.
 5. «Кожен із нас нехай догоджає ближньому на добро для збудування. Бо й Христос не Собі догоджав, але як написано: Зневаги тих, хто Тебе зневажає, упали на Мене» (Рим.15:2,3). Це головний принцип, — всі дари, всі таланти Духа Святого, спрямовані на служіння ближньому, щоби зміцнювати віру.

 

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВИ В СВОЄМУ ДАРІ? ДЛЯ ТИХ, ХТО В СУМНІВАХ

 1. Знайдіть відповідь на питання, — що можеш робити найкраще?
 2. — Від чого більше всього отримуєш задоволення?
 3. — Від якої вашої справи люди отримують більше всього духовної підтримки? Тест дуже простий, — Запитайте у церковних людей, у тих, хто знає і бачить ваше служіння, особливо, якщо ваші родичи також в церкві, — Що вам дає моє служіння? Як би не було складно і від людей і від обставин, але людина залишається вірною служінню, тому що таке служіння пов’язане з даром.
 4. Ви хочете розвиватися та зростати. Вас це служіння «гріє».

ЩО РОБИТИ З ДУХОВНИМ ДАРОМ?

Серед великої кількості порад дає лише одну і найвагомійшу, цитуючи Ап. Павла: «З цієї причини я нагадую тобі, що ти розгрівав Божого дара…» (2Тим.1:6). Розгрівати – це, як роздмухувати багаття, вогонь. Вогонь угасає, коли не підкидувати дрова. Як же розгрівати дари? Мій досвід показує, що коли ставиш високу мету і ця мета від Бога, тоді, в самому досягненні мети, на шляху досягнення, постійно молячись, творчо шукаючи варіанти досягнення тієї мети, розгріваєш дар. А як у вас з возгріванням дара?

ПИТАННЯ: 1) Яким чином доля християнина дуже сильно залежить від дарів Духа Святого? 2) Чи може бути велике служіння через скромний дар і як це може бути? 3) Як знайти свій дар і своє служіння? 4) Розкажіть, як ви знайшли своє служіння і чи ваше служіння пов’язане з вашим даром? 5) Як ви розумієте цей вірш і які думки в нього закладені: «А роблячи добре, не знуджуймося, бо часу свого пожнемо, коли не ослабнемо» (Гал.6:9)? 6) Як ви розумієте, що означає возгрівати свй дар і як ви його возгріваєте? 7) Що особливо торкнулося вас в темі дари Духа Святого?

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *