ЦИКЛ. ДИВОВИЖНА ОСОБА БОГА — ДУХ СВЯТИЙ ЧАСТИНА 4. ДУХ СВЯТИЙ, ЯКИЙ ВІВ ХРИСТА В ЙОГО ЗЕМНОМУ СЛУЖІННІ

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

Цікава і доволі рідка тема в нашому циклі по Духу Святому. На перший погляд все очевидно, — Дух Святий був на та у Христі. Але багато важливих і цікавих роздумів, які покликані нам допомогти в найважливіших речах, а саме.

ВСТУП. ЧОМУ ЦЯ ТЕМ А МЕНІ ПОВИННА БУТИ ЦІКАВОЮ?

Ця тема допоможе нам полюбити всім серцем Христа. Нещодавно один пастор, який повернувся із за кордону, сповнений вражень від відвідування супер великої церкви, сказав, що найголовніше, що він зрозумів, люди повинні бути закоханими у Христа. І якщо вони будуть закохані тоді їх і не треба буде десь благати послужити для Бога, та ще і безуспішно. І все тому, що немає любові. Мені би так хотілося, щоби наша сьогоднішня тема допомагала покохати Христа.

Другий аспект. От цікаво, чи повинен Християнин від всього серця любити Духа Святого? А між іншим, Дух Святий нас любить найбільшою любов’ю, аж так, що аж до ревнощів: «Чи ви думаєте, що даремно Писання говорить: Жадає аж до заздрости дух, що в нас пробуває?» (Як.4:5).

І, врешті решт, остання думка вступу. Нам треба уважно вдивлятися в відношення Христа та Духа Святого, щоби так само будувати свої стосунки з третьою особою Трійці, з Духом Святим. «А хто каже, що в Нім пробуває, той повинен поводитись так, як поводився Він» (1Iван.2:6).

РОЗДІЛ 2. ХРИСТОС — БОГ, ЯКИЙ СТАВ ЛЮДИНОЮ

Ми не будемо пояснювати всі тонкощі того, як Христос став Боголюдиною. Підкреслимо лише важливе, а саме — Христос упокорив Себе. «… Він умалив Самого Себе, прийнявши вигляд раба, ставши подібним до людини; і подобою ставши, як людина,

Він упокорив Себе, бувши слухняний аж до смерти, і то смерти хресної…» (Фил.2:7,8).

Коли Христос прийшов на землю, Він одразу, зодягнувши цей скафандр у вигляді людського тіла, упокорив себе Небесному Батьку. І в цьому плані Спаситель стає нам за приклад. Скажімо більше, Він упокорив Себе Духу Святому. І це саме та тема, яка більше всього нас буде цікавити. Христос упокорив Себе до такого стану, що мусив бути залежним від Духа Святого. Біблія навчає нас, що ми є партнерами з Богом, співпрацівники. Але хіба є партнери які коряться? Наші партнерські стосунки з Богом не мають рівності. Ці стосунки більше нагадують стосунки батька та його дитини. Я часто прошу молодшого сина, щось зробити, але розумію, що він повністю залежить від мене, бо я старше, маю більший досвід, розумніше. Як тільки Христос прийшов на цю землю, Він одразу став таким, так би мовити, молодшим партнером, тому що Сам себе обмежив. І ми будемо бачити, що протягом всього Євангелія, всього земного життя веде Дух Святий, дає силу, підтримує. А Спаситель і для нас приклад, і нам показав, як треба відкидати свою волю, що, власно, найскладніше, і виконувати волю Духа Божого. «якщо ви чули про Нього, і навчилися в Нім, бо правда в Ісусі, щоб відкинути, за першим поступованням, старого чоловіка, який зотліває в звабливих пожадливостях» (Еф.4:21,22). Російською мовою це лунає так: «отложить прежний образ жизни ветхого человека, истлевающего в обольстительных похотях» (Еф.4:22). Відкласти гріх. Бажання гріховні будуть приходити, вони будуть нападати на нас, гризти нас, вони будуть приходити в день та вночі, вони будуть нападати зграями. А ми вдень та вночі будемо молитися, як це робив Спаситель, щоби гріх не торкнувся його тіла.

Христос йшов, щоби виконати свою місію — спасти все людство. Люди були рабами гріха, а Син Божий прагнув їх перевести в інше царство, Царство Боже.

НАРОДЖЕННЯ ВІД ДУХА СВЯТОГО

Йосип був вкрай вражений, коли з’ясувалося, що Марія вагітна. Між молодими людьми спочатку відбувалися заручини, а вже, безпосередньо, весілля молодята та їх родичі мусили чекати цілий рік. І цей рік мусив показати всім, що як наречена так і наречений зберігають свої стосунки в чистоті. І тут, перепрошую, ляпсус, або навіть сказати, ляпас Йосипу, Марія вагітна. Йосип хотів тихенько розлучитися і не оголошувати, що трапилося. «Коли ж він те подумав, ось з’явивсь йому Ангол Господній у сні, промовляючи: Йосипе, сину Давидів, не бійся прийняти Марію, дружину свою, бо зачате в ній то від Духа Святого» (Матв.1:20). Не менш всім, що відбувається, була здивована Марія. І ось що вона почула від Ангола:  «А Марія озвалась до Ангола: Як же станеться це, коли мужа не знаю?…  І Ангол промовив у відповідь їй: Дух Святий злине на тебе, і Всевишнього сила обгорне тебе, через те то й Святе, що народиться, буде Син Божий!» (Лук.1:34-35). Христос народжується дивним чином. Саме Дух Святий привів у цей світ Христа. Ми не народжуємося фізично від Духа Божого, але, що цікаво, в книзі Йова говориться, що саме Дух Божий творить кожну людину: «Дух Божий мене учинив, й оживляє мене Всемогутнього подих» (Йов.33:4).

Виходить, що в нашому фізичному народженні також приймає участь Дух Святий, але ж найважливіше – християни, це люди, які народжені від Духа Святого. Тіло народжується від тіла, а дух народжується від Духа.

ХРИСТОС БУВ НАМАЩЕНИЙ ДУХОМ СВЯТИМ

«На Мені Дух Господній, бо Мене Він помазав, щоб Добру Новину звіщати вбогим. Послав Він Мене проповідувати полоненим визволення, а незрячим прозріння, відпустити на волю помучених» (Лук.4:18). Як відомо у Старому Заповіті оливою намащували лише три категорії людей: царі, пророки та священики. І так мало бути, тому що ці три категорії не могли без Духа Святого. Пророкам Дух Святий відкривав таємниці закриті для інших людей. Царям потрібна була мудрість, щоби керувати, тим більше, керувати Богообраним народом. А священикам, тим більше, щоби служити Богові потрібен був Дух Святий. Всі інші люди жили без Духа Божого. Коли люди побачили, що на Христа злинув Дух Святий Який спускався як голуб вони могли зрозуміти, о перед ними Цар Царства Божого, священик, бо навіть Христос є первосвященик, та ще і пророк, бо Христос відкривав таємниці життя, таємниці духовного світу, які були приховані для звичайних людей. «Ісуса, що був із Назарету, як помазав Його Святим Духом і силою Бог. І ходив Він, добро чинячи й усіх уздоровлюючи, кого поневолив диявол, бо Бог був із Ним» (Дiї.10:38). І ось, що важливе, в мить каяття, Бог дає нам Духа Святого, ніби ставить на нас печатку і з тієї миті, так само, як на Христа, на нас сходить Дух Святий і ми всі намащені Духом Святим. Мене завжди безмежно вражає думка, що в нас той самий Дух, що був на Христі та на Апостолах. «А ви маєте помазання від Святого, і знаєте все» (1Iван.2:20).

ХРИСТОС КЕРУВАВСЯ ВИНЯТКОВО ДУХОМ СВЯТИМ, ЯКИЙ ЙОГО ВІВ

Таким чином Спаситель показує нам великий приклад, як ми повинні бути «Бо всі, хто водиться Духом Божим, вони сини Божі» (Рим.8:14). Дух Святий веде Христа до водного хрещення. Хтось скаже, що на Христа злинув Дух Святий під час водного хрещення і це для нас ознака, що всі, хто приймають водне хрещення також отримують Духа Божого. Насправді на Христа зійшов Дух Святий як голуб, щоби підкреслити, продемонструвати необхідність сили Божої для служіння. «І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього» (Матв.3:16). Звісно, що Дух Божий на Христі і так перебував, але тепер Йому знадобилася особлива сила. Так, коли християнин починає служити Богові, на нього сходить особлива Божа сила Духа Святого у зв’язку з тим даром, духовним талантом який ми отримуємо. Чому Дух як голуб?

1) Христос постійно підкреслю одну з своїх якостей — «Візьміть на себе ярмо Моє, і навчіться від Мене, бо Я тихий і серцем покірливий, і знайдете спокій душам своїм» (Матв.11:29). Саме це було дуже не звичним, щоби лідер, цар, той, хто змінить лице нації євреїв, та що там нації, лице всієї землі, був покірливим, тихим та лагідним. Закликаю всіх лідерів, чоловіків, жінок, починаючи з лідерства в сім’ї закінчуючи на роботі згадати, що сила Христа була не в грубості, а в твердій святості. Тверда святість, міцна святість — це не м’якотілість, це сила Духа Святого, яка не кричить, на буває грубою, яка діє любов’ю.

2) Дух Святий підкреслив єдність справи Христа і Бога Отця.

3) Дух Святий потрібен на служіння.

4) Виконати всяку правду. Правда не лише в хрещенні, а в житті по Духу Святому.

І далі Христа провадить Дух Святий, одразу після хрещення, до пустелі. «А Ісус, повний Духа Святого, вернувсь з-над Йордану, і Дух на пустиню Його попровадив» (Лук.4:1).

ХРИСТОС ПОСТІЙНО НАПОВНЮВАВСЯ ДУХОМ СВЯТИМ

Нас Спаситель мав найгострішу боротьбу з гріхом, тому що диявол прагнув Його знищити. Коли в полон беруть рядового військового це маленька перемога, коли офіцера це вже більш значуща перемога, але коли беруть генералусімуса, головнокомандуючого в полон, це, швидше за все, визначить закінчення війни. Хто взяв генерала армії у полон, той переміг ту армію. Диявол був зацікавлений взяти у полон Христа. Тому, в пустелі, пропонує найсильніші спокуси Месії. Але Христос перемагає всі ті спокуси. І що після цього? «А Ісус, повний Духа Святого, вернувсь з-над Йордану, і Дух на пустиню Його попровадив» (Лук.4:1).

Мій приклад. Сьогодні вранці молився. Господи я люблю Тебе і ніколи не зраджу Тобі. І чую голос: «Петро вже так казав». А як же мені бути? І знов відповідь: «Покладайся на Мене у кожному дні» Я: «А як же плани?» Бог відповідає: «Створюй плани, але на кожен день покладайся на Мене» Ось вам розмова з Духом Святим, настанова від Бога.

Звідки у Христа така сила, така мудрість, таке лицарство? Людей цікавило це питання. Коли ми бачимо якесь дивне, непересічне явище, то неодмінно у нас постане питання, — яке ж походження? Звідки це явище взялося? «І спочине на Нім Дух Господній, дух мудрости й розуму, дух поради й лицарства, дух пізнання та страху Господнього» (Iс.11:2). Було дуже важливе пророцтво за Христа і того самого пророка Ісаї, а тепер воно повторюється вже самим Христом, який добре розумів, що це пророцтво про Нього і що Він буде служити винятково силою Духа Святого: «На Мені Дух Господній, бо Мене Він помазав, щоб Добру Новину звіщати вбогим. Послав Він Мене проповідувати полоненим визволення, а незрячим прозріння, відпустити на волю помучених, щоб проповідувати рік Господнього змилування. І, книгу згорнувши, віддав службі й сів. А очі всіх у синагозі звернулись на Нього. І почав Він до них говорити: Сьогодні збулося Писання, яке ви почули!» (Лук.4:18-21).

— Христос вражає своєю мудрістю. Зміст проповідей, Його гострі, влучні і точні ,лаконічні відповіді, які ставили у повний глухий кут фарисеїв та книжників.

— Христос вражає Своєю ідеальною чистотою святості.

— Христос вражає чудесами та силою, бо за чудесами стоїть сила. Від Нього тікали демони, люди зцілювалися.

ХРИСТОС СИЛОЮ ДУХА СВЯТОГО ПЕРЕТЕРПІВ ВСІ СТРАЖДАННЯ

Ісус, Син Божий, став жертвою за гріхи людей. Кажуть, що тварини відчувають коли їх ведуть на смерть. Навіть чув таку думку, що це одна з причин чому м’ясо шкідливе, тому що хімічні складові страху, стресу відбиваються на самому м’ясі. То ж, Христу належало бути розп’ятим за наші гріхи, бо закон Божої справедливості говорить — за гріх треба платити смертю, повинна пролитися кров. Ось Христос і йде на хрест за ради нас. Тварину клали на жертовник і вбивали. Так і Христа спочатку поклали на жертовник, тобто на хрест, потім цей хрест піднімали, а далі жертва помирала. Йти на смерть, та ще і на таку болісну, стражденну це треба було мати надзвичайну мужність. І тут ніби відкривається, оголюється вся людська природа Сина Божого. Пам’ятаєте, яку боротьбу внутрішню, духовну Він мав. І як Бог підкріпляв? «Тоді промовляє до них: Обгорнена сумом смертельним душа Моя! Залишіться тут, і попильнуйте зо Мною…» (Матв.26:38). Бог Отець підкріпляє Христа, Його людську природу, яка переживала страшенну боротьбу, боріння. Також, Ангол приходить з неба, щоби підтримати.  «І Ангол із неба з’явився до Нього, і додавав Йому сили. А як був у смертельній тривозі, ще пильніш Він молився. І піт Його став, немов каплі крови, що спливали на землю…» (Лук.22:43,44). А в іншому місці Біблії згадується, що Христос Себе в жертву приніс через допомогу Духа Святого. Ми розуміємо, що Дух Святий був на Христі і з Христом, бо Він дуже потребував тієї допомоги: «скільки ж більш кров Христа, що Себе непорочного Богу приніс Святим Духом, очистить наше сумління від мертвих учинків, щоб служити нам Богові Живому!» (Євр.9:14).

Отже, можна сказати, що коли ми проходимо випробування, то Божа любов до нас, в тому числі і в тому, що Отець з небес підтримує, Анголи нас підтримують, а ми можливо цього просто не бачимо. Також Дух Святий нас підтримує так само як підтримував Спасителя.

СПАСИТЕЛЬ СИЛОЮ ДУХА СВЯТОГО ВОСКРЕС

І, врешті решт, після смерті Христа відбувається просто карколомне чудо, — тіло Спасителя мертве, тіло, яке розкладається, починає сповнюватися силою Духа Святого. «А коли живе в вас Дух Того, Хто воскресив Ісуса з мертвих, то Той, хто підняв Христа з мертвих, оживить і смертельні тіла ваші через Свого Духа, що живе в вас» (Рим.8:11). Дивно, що в нас живе той самий Дух, що у Христа і в Апостолах. Це означає, що в нас є можливість безкінечно зростати духовно. Це означає, що в нас є достатньо сили Божої, яка здібна покрити всі наші недоліки. Ми всі будемо проходити через браму смерті. І навіть там, нас буде чекати Дух Святий, який наше мертве тіло воскресить силою Своєю, щоби, навіть, оновлене тіло, яке перетвориться на духовне, могло жити з Богом вічно. І це все робота Духа Святого.

ХРИСТОС ПЕРЕДАЄ СВОГО ДУХА, ДУХА СВЯТОГО НАМ

«І вблагаю Отця Я, і Втішителя іншого дасть вам, щоб із вами повік перебував, Духа правди, що Його світ прийняти не може, бо не бачить Його та не знає Його. Його знаєте ви, бо при вас перебуває, і в вас буде Він» (Iван.14:16,17). Закінчується наша історія тим, що Христос передав Духа Святого всім, хто в Нього увірував. І знаєте для чого? Щоби ми були подібними Христу, щоби ми увійшли в Царство Небесне вічне, щоби ми мали вічне спілкування зі Святою Трійцею.

ПИТАННЯ: 1) Чи треба любити Духа Святого, якщо Дух Святий любить нас до ревнощі? 2) Чому наші партнерські стосунки з Богом не є рівними? Чи Христос був рівним партнером з Духом Святим чи Він повністю корився Духу Святому, якщо Дух Святий вів Христа? Згадайте і найдіть де в Біблії говориться про те, як Дух Святий веде Христа? 3) Дух Святий веде Христа в пустелю. Чому і для чого Дух Святий може давати випробування і вести до пустелі? По тій самій причині, що і вів Христа. 4) Дух Святий під час хрещення зійшов на Христа символізуючи лагідність (кротость) також необхідність Божої сили для служіння. Поділіться своїм досвідом, як ви відчуваєте силу Божу, присутність Духа Святого для служіння Богові? І чи могли би ви сказати про себе, що ви лагідна людина і ваша лагідність завдяки Духу Святому? 5) Христос керувався винятково Духом Святим, рухався Духом Божим. Прочитайте (Рим. 8.11). Чи могли би ви про себе сказати, що ви, по великому рахунку, людина, яка рухається Духом Святим? 6) Часто ви потребуєте силу Божу, часто звертаєтеся до Духа Святого, часто потребуєте Божої підтримки? 7) Христос воскрес силою Духа Святого. Наскільки вас ця істина зігріває, дає наснагу? 8) Що ви важливого для себе почули, дізналися? Що, після цієї проповіді, повинно змінитися у вашому житті?

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *