ЦИКЛ. ДИВОВИЖНА ОСОБА БОГА — ДУХ СВЯТИЙ ЧАСТИНА 8. СПОВНЕННЯ ДУХОМ СВЯТИМ

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

«І не впивайтесь вином, в якому розпуста, але краще наповнюйтесь Духом» (Еф.5:18).

Ми вже почули в циклі проповідей, та і самі пережили, що Дух Святий торкнувся нас. Наскільки змінюється людина? З’являється прагнення до Бога та радість, що Він наш Батько Небесний. З’являється бажання жити з Богом та бути в церкві. Але якось швидко все втрачає фарби, стає буденним. І ось ми вже потихеньку ніби втрачаємо минулий запал. Все стає буденним. Але, справжнє християнство не може бути буденним, тому що сам Бог перебуває в серці людини, яка покаялася, увірувала і прийняла Духа Святого.

РОЗДІЛ 1. ВСІ, ХТО ЩИРО КАЄТЬСЯ, НАПОВНЮЮТЬСЯ ДУХОМ. Якщо ми подивимося де в Біблії використовується словосполучення «сповнитися Духом Святим» дуже швидко прийдемо до висновку, що сповнювалися, насамперед, саме тоді, коли щиро каялися. На рівні відчуття якоїсь повноти яка заповнює людину. Тут і сильні почуття до Бога, до людей. Пам’ятаю, що коли я покаявся, мені хотілося обійняти весь світ. А радість була неймовірна. Але, це буває лише перший раз, коли ми каємося.

— На день п’ятидесятниці, тисячі людей, коли слухали проповідь Ап. Петра, покаялися і на них злинув Дух Святий. «Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав» (Дiї.2:4). Ці випадки говорять про те, що коли людина перший раз знайомиться з Христом і перший раз кається у всіх своїх гріхах, Бог очищує душу, серце настільки, що вони стають порожніми від гріха, а далі — виливається Дух Святий, але Духу Святому потрібно місце куди виливатися. Виходить, що людині треба спочатку себе очистити. Але, по справжньому Бог і це передбачив. Ми лише щиро просимо вибачення перед Богом.

ОБРАННЯ СЛУЖИТЕЛІВ ТАКОЖ ПОВ’ЯЗАНЕ ЗІ СПОВНЕННЯМ ДУХОМ.

Коли в церкву обирали дияконів, треба було звернути, насамперед, на таку якість, як сповнення Духа Святого. Тобто, наскільки в людині часто можна побачити прояви Духа Божого. «Отож, браття, виглядіть ізпоміж себе сімох мужів доброї слави, повних Духа Святого та мудрости, їх поставимо на службу оцю» (Дiї.6:3).

НЕОБХІДНІСТЬ СЛУЖІННЯ ТАКОЖ ВИМАГАЄ СПОВНЕННЯ ДУХОМ СВ. «Тоді Петро, переповнений Духом Святим, промовив до них: Начальники люду та старшини Ізраїлеві!» (Дiї.4:8.)

РОЗДІЛ 2. ЩО Ж ВІДБУВАЄТЬСЯ ПОТІМ? АБО ВІДДАЙ КОЖЕН КУТОЧОК БОГУ. Колись ми жили на квартирі п’яти кімнатній і одна кімната, по умовах здачи, була засмічена. Ми так і звикли, але страшно було, коли гості приходили. Ми робили все можливе, щоби вони ніколи не побачили тієї кімнати. Здається, що іноді християни прагнуть приховати якісь сфери свого життя. А найсмішніше, спроба приховати свої гріхи від Бога. «А вісімнадцятого року царя Єровоама, Неватового сина, над Юдою зацарював Авійям… І він ходив в усіх гріхах свого батька, які той робив перед ним, і серце його не було все з Господом, Богом своїм, як серце його батька Давида» (1Цар.15:1-3). Історія світу ніколи не враховує стану серця, а у Бога навпаки. Проблеми і біда ізраїльського народу були пов’язані з серцем царя, яке не хотіло коритися Богові. Боюся, що так само і наші проблеми пов’язані саме з серцем, яке не хочу коритися Богові. І тут лунає заклик «наповнюватися Духом Святим» — оце і є, по великому рахунку, коритися Богові. Але людське життя складається з різних сфер. Цих головних сфер п’ять. 1) Особисті стосунки з Богом; 2) Сім’я; 3) Служіння; 4) Робота; 5) Хобі та здоров’я. Сповнення Духом Святим відбувається тоді, коли кожну сферу нашого життя ми віддаємо Богові. А для цього треба переглянути всі оті сфери під кутом питання, чи всі сфери відкриті для впливу Духа Святого?

— Хрещення Святим Духом відбувається в один момент, а сповнення Духом відбувається протягом всього нашого життя. Це процес довжиною у все життя.

РОЗДІЛ 3. ДЛЯ ЧОГО МЕНІ СПОВНЮВАТИСЯ ДУХОМ СВЯТИМ?

   Прийшов на роботу, а там людина, яка мене ненавидить, а там начальник, який до мене ставиться. Прийшов додому, а там проблеми. Дружина розлючена, або чоловік ледацюга, який не бере на себе відповідальність. І які наші реакції звичні? Відчай, образа, гнівливість, роздратування. Ось тут гостро відчуваєш дефіцит сповнення Духом Святим.

Декілька думок по сповненню Духом Святим:

1) Всі люди обов’язково чим сповнюються. Наукою, культурою, кар’єрою, гріхами всілякими та інше. А, насамперед, треба сповнюватися Духом бо в ньому радість, щастя, та любов до Бога/людей.

2) Сповнення гнівом, злобою, образою відбувається миттєво, ми навіть не встигаємо самі себе зрозуміти, тому що це емоції, які живуть в нас. А сповнення Духом Святим відбувається свідомо, а не само по собі.

3) Сповнення штучною радістю ніколи не заповнить і не задовольнить душу, дух людини. Тоді, як сповнення Духом Святим дає вище задоволення і радість. Ось чому люди шукають все, що завгодно, щоби тільки знайти постійну радість, а постійної радості в світі, окрім Бога, практично немає. Все змінюється, а Бог залишається незмінним. Людина шукає незмінну радість і саме тому люди п’ють спиртне. «Юдеї ж підбили побожних впливових жінок та значніших у місті, і зняли переслідування на Павла та Варнаву, та й вигнали їх із своєї землі. Вони ж, обтрусивши із ніг своїх порох на них, подалися в Іконію. А учні сповнялися радощів і Духа Святого» (Дiї.13:50-52). Як бачимо, навіть в найскрутніших випадках, коли людей женуть, ображають, зневажають, вони мають радість.

4) Насамперед, сповнення Духом Святим потрібно, щоби виконувати волю Божу. Тому, що приходять випробування. Сам Христос був сповнений Духом Святим. Випробування в пустелі.

5) Радість від Сповнення Духом Святим є незмінною і ніхто в нас таку радість не може забрати, тоді, як радість вся інша залежить від різних обставин. Радість від різних речей, вона має джерело зовнішнє. Наприклад, мені приносить радість ця людина, ця дитина, ця їжа, ця насолода. Але всі ці речі не є сталими, стабільними. Тоді, як радість від сповнення Духа Святого має джерело, яке вічне, незмінне, яке залишається в нас. Це джерело є вічним.

6) Якщо ми самі не хочемо сповнюватися, тоді Бог буде давати нам складні обставини, щоби ми до Нього зверталися і наповнювалися Духом Святим. Тут вже вибір за нами. Бог може давати хвороби, певні серйозні випробування, щоби людина почала повертатися до Бога. ((2Хронік.6:26,27) Цитата буте приведене цілком трохи пізніше).

7) Або ми сповнюємося Духом Святим, або втрачаємо. Це іноді буває, як обвал, а іноді, довго довго, поки людина зовсім не втратить віру. Як з хворобою може з ранку прокинутися і все, ти дуже захворів. А можеш щось невірно робити, невірно харчуватися і хвороба неодмінно прийде. «Хто не зо Мною, той супроти Мене; і хто не збирає зо Мною, той розкидає» (Матв.12:30). Ми збираємо, накопичуємо Духа Святого.

— Щоби бути сповненим в скрутну хвилину, в час випробування, треба постійно сповнюватися Духом Святим, починаючи з ранку, коли ми ідемо на молитву, щоби спілкуватися з Богом. Історія Стефана. Щоби бути сповненим Духом Святим, коли його вбивали, він і до того, вів побожне життя. «А Степан, повний Духа Святого, на небо споглянув, і побачив Божу славу й Ісуса, що по Божій правиці стояв» (Дiї.7:55).

— Життя складається з певних викликів, з випробувань і питання, чи готові ми їх зустріти духловно?

РОЗДІЛ 4. ЯК СПОВНЮВАТИСЯ ДУХОМ СВЯТИМ?

Щоби нам добре запам’ятати наведемо головний принцип сповнення Духом Святим – відкласти, щоби сповнитися. Наприклад, відкласти гріх, і звільнити місце для Божої сили. Щоби сповнитися Духом Святим треба відкласти свою волю, свої бажання. Ще з часів Старого Заповіту Бог благав, щоби люди відкладали гріхи. Наприклад, пророк Єзекіїль: «Так говорить Господь Бог: Досить вам, Ізраїлеві князі! Насильство та утиски відсуньте, а робіть правосуддя та правду, перестаньте випихати народ Мій з його землі, говорить Господь Бог!» (Єз.45:9). В Новому Заповіті, ми постійно знаходимо заклики, які є, власно, заповідями, що треба відкласти: «Отож, відкладіть усяку злобу, і всякий підступ, і лицемірство, і заздрість, і всякі обмови, і, немов новонароджені немовлята, жадайте щирого духовного молока, щоб ним вирости вам на спасіння» (1Петр.2:1,2); «щоб відкинути, за першим поступованням, старого чоловіка, який зотліває в звабливих пожадливостях, та відновлятися духом вашого розуму, і зодягнутися в нового чоловіка, створеного за Богом у справедливості й святості правди» (Еф.4:22-24).

   Як бачите, є речі, які Бог не може за нас зробити, бо ми не є маріонетки. Відкласти, це наше завдання. Але, навіть, в цьому відкладанні ми просимо Бога, щоби Він нам допоміг: «Обмий мене зовсім з мого беззаконня, й очисти мене від мого гріха» (Пс.50:4).

1. Каяття. Визнати, що моя воля є помилковою. Відкласти свою волю і прийняти волю Бога — оце головний принцип каяття. Ми вже згадували день п’ятидесятниці. Саме тоді, тисячі людей покаялися і пережили зішестя Духа Святого і відчуття повноти. Ви помітили, що доволі часто дія Духа Святого пов’язана з каяттям людей? Покаявся сповнився Духом Божим. Каяття очищує нашу душу. Лише в очищену душу може війти Дух Святий. Ось уявіть собі відро, яке закидане всіляким сміттям. Куди може війти Дух Божий, якщо відро засмічене?

2. Прославлення Бога. Відкласти свої негативні емоції і прославляти Бога, навіть коли це надзвичайно складно. І дуже важливо зауважити, саме тоді, коли нам не хочеться славити і дякувати. «І не впивайтесь вином, в якому розпуста, але краще наповнюйтесь Духом, розмовляючи поміж собою псалмами, і гімнами, і піснями духовними, співаючи й граючи в серці своєму для Господа, дякуючи завжди за все Богові й Отцеві в Ім’я Господа нашого Ісуса Христа» (Еф.5:18-20). Христос говорив, що якщо ми любимо тільки тих, хто любить і нас, то чим ми відрізняємося від невіруючих? В таких ситуаціях і не треба коритися. Нам просто приємно, коли ми відчуваємо до себе любов. Але, коли нами нехтують, коли нас не поважають, коли нас зраджують, ось таких людей любити, це доволі складно. Я наведу лише один приклад. Як Христос міг любити своїх учнів, коли він заздалегідь знав, що вони Його зрадять.  Покірність тим, кого Бог ставить над нами. Молитва, як підкорення Богові. Насправді, коли ми не хочемо коритися тим, кого Бог поставив над нами, ми не хочемо коритися Богові. «І сказав Він до мене: Сину людський, Я посилаю тебе до Ізраїлевих синів, до людей бунтівників, що бунтуються проти Мене. Вони та їхні батьки відпали від Мене аж до цього дня!» (Єз.2:3). Приходив пророк, а Його не слухали, а деяких ще і вбивали. І Бог каже, що цей народ не пророка відкидає, а Бога. В Новому Заповіті, та сам думка. «Також молоді, коріться старшим! А всі майте покору один до одного, бо Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать! Тож покоріться під міцну Божу руку, щоб Він вас Свого часу повищив» (1Петр.5:5,6).

  3. Підкорення. По великому рахунку, життя християнина — є наукою, як коритися Богові. Або ми самі підкорюємося, або Бог бути робити все з нами, щоби ми навчалися коритися: «Коли затримається небо, і не буде дощу, бо прогрішаться Тобі, то вони помоляться на цьому місці, і будуть славити Ім’я Твоє, і з гріха свого навернуться, бо Ти будеш їх впокоряти, то Ти почуєш на небесах, і пробачиш гріх Своїх рабів та народу Свого, Ізраїля, бо покажеш їм ту добру дорогу, якою вони підуть, і Ти даси дощ на Край Свій, якого Ти дав Своєму народові на спадщину!» (2Хронік.6:26,27). (руск.2я Паралипоменон). Зверніть увагу на цікавий зв’язок між молитвою і покірливістю. Кожна молитва — це є упокорення душі перед Богом. Ми всі, як оті малі діти, які досягнули 3 років, кричимо «Я сам». Ми, якщо говорити максимально чесно, Бога потребуємо тільки в крайніх випадках. Отим і відрізняється християнин справжній від християнина який далекуватий від Бога. Для одного молитва, це коли караул. А для іншого молитва, це глибока, справжня бесіда з Богом. Один молиться тільки коли припече, а другий завжди. Один молиться, тільки коли є настрій, або примушують обставини, а справжній християнин знає, що доволі часто треба просто коритися Богові, коли починаєш з ранку день з молитви.

4. Служіння дарами та талантами, які дав Бог. Відкласти свої бажання на витрачення вільного часу та своїх талантів. Тут проглядається дуже зрозумілий і простий принцип, — коли я віддаю те, що мені дав Бог, тоді Бог доповнює те, що я не маю. Служіння дарами містить в собі головний принцип, коли ти віддаєш Бог тобі повертає. Коли ти віддаєш, тому що це воля Бога, тоді згідно волі Бога ти отримуєш велике благословення. На знак подяки, що той, хто служить опікується тілом Христа.

5. Духовне спілкування. Відкласти свій вільний час, свої інтереси та прийти на домашню групу, щоби мати духовне спілкування. «Коли ж ходимо в світлі, як Сам Він у світлі, то маємо спільність один із одним, і кров Ісуса Христа, Його Сина, очищує нас від усякого гріха» (1Iван.1:7). Через спілкування ми навчаємося один від одного, підтримує один одного, служимо один одному, чуємо істини духовні і даємо настанови один одному. Через спілкування ми розуміємо, які є потреби один одного, щоби послужити. Через спілкування, через братів та сестер, в нашому житті діє Бог. І коли ми від того, відмовляємося, звісно, що наше духовне життя не може бути повноцінним. Закхей: «А коли на це місце Ісус підійшов, то поглянув угору до нього й промовив: Закхею, зійди зараз додолу, бо сьогодні потрібно Мені бути в домі твоїм!» (Лук.19:5).

Хочу запропонувати вам формулу, по якій буде легко запам’ятати всі 5 пунктів, які дозволяють сповнюватися Духом Святим.

Хочу запропонувати вам формулу, по якій буде легко запам’ятати всі 5 пунктів, які дозволяють сповнюватися Духом Святим.

ФОРМУЛА СПОВНЕННЯ ДУХОМ СВЯТИМ

Три П + ОС

  • Прославление
  • Покаяние
  • Покорность (молитва, одна из важнейших форм покорности перед Богом)

+

4) Общение духовное

5) Служение

ПИТАННЯ: 1) В яких випадках відбувається сповнення Духом Святим? 2) Чому коли людина кається перший раз вона сповнюється Духом Святим і що відбувається з часом, коли втрачається сповнення Духом? 3) Чому людині так гостро потрібне сповнення Духом Святим? 4) Яким чином відбувається сповнення Духом Святим? 5) Згадайте формулу через які канали ми сповнюємося Духом Святим? Чому молитва пов’язана з покорою Богові? 6) Розкажіть які у вас проблеми зі сповненням Духом Святим? 7) Що виходить і що не виходить і в яких сферах? 8) Що особливо сподобалось, запам’яталось з проповіді? 9) Над чим будете працювати?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *