ВЧИМОСЯ ПОЗИТИВНО МИСЛИТИ. СИЛА ВДОВИ, ЯКА ПЕРЕМОГЛА БЕЗБОЖНОГО СУДЮ (ЛУК. 18. 1 — 8)

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

«І Він розповів їм і притчу про те, що треба молитися завжди, і не занепадати духом» (Лук.18:1).
Не буду оригінальним, якщо скажу, що саме думки, ось що першочергово визначає життя людини, її вчинки, промахи, невдачі, успіх, як, втім все життя. Ми живемо так, як мислимо. Страждаючи в своїх невдачах, падіннях, ми нерідко забуваємо, що коренем цих невдач є наші власні думки. Нас ніколи і ніде не вчили, що робити з думками, чи можна ними керувати, чи можна на них впливати і врешті-решт, як вони впливають на наше життя. Сьогодні ми спробуємо розібратися тільки з однією гранню цієї теми, відповідаючи на питання — як мислити правильно, щоб мати успіх, щоб бути угодним Богу? Зараз багато говориться про таке поняття, як позитивне мислення. Слово «позитивне» — значить позитивне, правильне. І як нерідко буває, береться правильне поняття, спотворюється, а потім від нього зовсім відмовляються. Наприклад, хіба потрібно нам відмовитися від того, що одне з імен Бога Єгова? Звичайно ж ні, не дивлячись на те, що це поняття перекручено свідками Єгови. Так і з поняттям позитивного мислення. Ми не повинні від нього відмовлятися від позитивного мислення лише тому, що деякі вчителі кажуть, що ні в якому разі не думайте і не говоріть про погане. Біблія явно вчить про те, як потрібно думати християнину, як теоретично, так і практично ми знаходимо багато прикладів підтверджують цю істину.

ІСТОРІЯ ПРО ВДОВУ РОЗКАЗАНА ХРИСТОМ

«… У місті якомусь суддя був один, що Бога не боявся, і людей не соромився. У тому ж місті вдова перебувала, що до нього ходила й казала: Оборони мене від мого супротивника!» (Лук.18:2,3). Ісус вчить Своїх учнів, як ніколи не сумувати і завжди молитися, розповідаючи історію про одну вдову, яка звернулася за допомогою до судді, людини, яка не боїться і не стидається ані Бога ані людей. З першого разу, природно, суддя і не подумав допомогти вдові, бо ця жінка не представляє ніякого інтересу для нього, либонь хабаря з неї взяти було не можливо. Але вдова починає наполегливо ходити і домагається свого. «Але він довгий час не хотів. А згодом сказав сам до себе: Хоч і Бога я не боюся, і людей не соромлюся, але через те, що вдовиця оця докучає мені, то візьму в оборону її, щоб вона без кінця не ходила, і не докучала мені» (Лук.18:4,5). Проста, нехитра історія, але скільки в ній глибини і мудрості, скільки в ній практичного, що може революційно змінити наше мислення, а значить і все життя. Отже, в цій історії дві дійові особи. З суддею все зрозуміло, — типовий безбожник, який перестав давно слухати власну совість, який втратив всілякий страх і сором. Таких людей мільйоні і добре, що Бог продовжує над ними працювати. Але ось вдова представляє великий інтерес для нас.
ВДОВА МАЛА БІЛЬШЕ, НІЖ НЕ МАЛА
Що відомо про цю жінку? «У тому ж місті вдова перебувала, що до нього ходила й казала: Оборони мене від мого супротивника!» (Лук.18:3). Не має чоловіка, а значить, за неї нікому заступитися. Не має коштів, а значить, не може дати хабар. Не має фізичної сили. Не має впливових знайомих, а то б вона по-іншому розібралася зі своїм суперником. Має суперника, а значить, серйозну життєву проблему і ніде не може знайти захисту. Залишається остання інстанція, державний чиновник. Це все одно, що просити в наш час у держави, наприклад, квартиру — один шанс з тисячі. Отже, у вдови немає нічого, крім ворога, який її переслідує, як переслідують нас постійно життєві негаразди і проблеми. Як же ця жінка схожа на все наше життя, а можливо, що Христос через цю жінку показує і нашу долю?

Що ж мала вдова? У чому її сила? Якщо навіть у вас немає нічого – у вас є віра. Я пригадаю, що ми з дружиною коли починали бізнес, ми не те що нічого не мали, ми мали величезні борги. У вдови є її сила в вірі, в Бозі, але силою Божою ми можемо користуватися тільки при правильному, позитивному мисленні. Колись знаменитий психолог Віктор Франкл потрапив до концентраційного табору, проходячи через великі страждання, сказав: «Фашисти можуть у мене забрати все, крім мого вибору, залишатися в цих нелюдських умовах, людиною». Всередині неї жило прагнення перемогти, довести справу до кінця. Христос залишив нам великі слова: «Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам; бо кожен, хто просить одержує, хто шукає знаходить, а хто стукає відчинять» (Матф.7: 7,8).

ВИСНОВОК-1: Найцінніше, що ми маємо — силу Божу, доступну тільки через позитивне мислення. Якщо ми все втрачаємо, віру, думки до Бога ніхто у нас не може відняти.

НЕПРАВИЛЬНЕ МИСЛЕННЯ
Вдова мала правильне мислення. У цієї жінки було достатньо підстав і переконливих, логічних причин, щоб здатися перед обставинами. Але більшість людей, нажаль, живе з неправильним мисленням. Ось його головні аспекти:
1. Здатися ще до того, як зроблений перший крок, тому що це приречене. Грошей у мене немає, а суддя повний безбожник. Так він ще і не таким відмовляв.
2. Жаліти себе і впасти в депресію, тому, що доля так нещасливо склалася. Адже радіти дійсно нема чому.
3. Обурюватися з того, що навколо все так не справедливо. Чому саме їй випала така доля? Чому саме у мене такий чоловік або дружина? Чому саме у мене такі неприємності на роботі або чому я втратив цю роботу? Чому саме зі мною відбулася така біда або конфлікт?
4. Не зробити, ще одну спробу. Другий раз не піду, адже я вже зробила одну спробу показала, що все марно. Навіщо витрачати час даремно? Дуже часто мені доводиться чути, як люди, які сповідують страусину філософію вирішують проблеми так: До церкви я більше не піду, мене там образили або у мене там конфлікт, мене там не розуміють, на домашню групу не піду, буду мовчати, буду уникати. Я хочу відразу сказати — такий спосіб вирішення конфлікту пов’язаний з гордістю, бо ніхто не хоче принижуватися, нагадує назва фільму «Ніхто не хотів помирати». Нещодавно почув такий жарт: на клітці страуса в зоопарку напис: «Увага страуса не лякати, підлога бетонна!» Скільки ж людей, які так і не довели справу до кінця, так і не спромоглися досягти в житті прекрасних цілей, які були в плані Божому для них? Бог робить кожну людину щасливою і такий план Божий для кожної людини. А ми Йому раз у раз лише заважаємо. Бог створив сім’ю для щастя! Бог подарував дітей нам, щоб вони були щасливі! Бог помістив нас в цю церкву, щоб ми були щасливі! Бог дав нам життя в цій країні, щоб ми були щасливі! Бог дав нам цих людей, які поруч з вами, які у вашій домашній групі і це так само для щастя! Розлучення, скандали, сварки, чвари, втеча — це не Божий план, це не Божа воля про вас! Розумієте, чому Павло в кожному посланні пише, що він молиться про християн, щоб вони пізнавали волю Божу? «і не стосуйтесь до віку цього, але перемініться відновою вашого розуму, щоб пізнати вам, що то є воля Божа, добро, приємність та досконалість» (Рим.12:2).

ВИСНОВОК-2: Негативне мислення означає думати не про можливості, які дає Бог для подолання кризи, а ставити акцент на неможливості подолати проблему!

ПРАВИЛЬНЕ, ПОЗИТИВНЕ МИСЛЕННЯ
Вдова зуміла уникнути всіх цих помилок не правильного мислення. Її перемога почалася в її думках. З її вчинків зрозуміло, що вона сказала собі, відступати мені нікуди, буду ходити до тих пір поки не прийде перемога. Буду робити поки не доб’юся мети. Поспішаю обмовитися, — наполегливість слід проявляти тільки в тому випадку, коли ви точно знаєте, що чините волю Божу. Моє життя це суцільні виклики, як втім і життя будь якої людини. Фінансові проблеми, які ми переживали сім’єю. Проблеми зі здоров’ям. Міжособистісні стосунки, які періодично загострюються. Це фон життя і без позитивного мислення життя тебе зламає. Коли Давид переживав подібні випробування, він писав в стані повного суму: «Тенета розставили ті, хто чатує на душу мою, а ті, хто бажає нещастя мені, говорять прокляття, і ввесь день вимишляють зрадливе!» (Пс.37:13). «Що ж робити?» У такі моменти життя приходить час справжньої молитви. Пам’ятаю, як о п’ятій годині ранку, проходячи великі випробування, у мене вже була інша цитата з псалмів Давида: «Я буду радіти та тішитися в Твоїй милості, що побачив Ти горе моє, що приглянувся Ти до скорботи моєї душі» (Пс.30:8). Що ж сталося? Давид знав таємницю позитивного мислення. Він зосередився на Бозі і почав Його дякувати, розуміючи, що Творець поруч, Він не залишає. Пам’ятайте, про що не подумала вдова: «Ой бідна я і нещасна». Отже, звернемо увагу на закономірність, яка вимальовується: ПРОБЛЕМА. ПОЗИТИВНЕ СТАВЛЕННЯ. ПОШУКИ ШЛЯХІВ ВИХОДУ. ВИХІД
Завжди, завжди, у важкій ситуації задайте собі відразу ж питання: «ЯКЕ БЛАГОСЛОВЕННЯ БОГ ПРИГОТУВАВ МЕНІ ЧЕРЕЗ ЦЕ ВИПРОБУВАННЯ?»

ВИСНОВОК-3: Бог вказує на проблему, щоб через позитивне мислення ми побачили, як її подолати. В будь-якій ситуації молитовно ставте питання: який благословіння Бог приготовив для мене в цьому випробуванні?

ЯК ВЧИТИСЯ МИСЛИТИ ПОЗИТИВНО
Є одне дивовижне місце, в якому Ап. Павло пояснює принципи правильного мислення: «Не піклуйтеся ні про що, але завжди в молитві й проханням з благо-даруванням відкривайте свої бажання перед Богом, і світ Божий, що вищий від усякого розуму, хай береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі. Нарешті, мої брати, що тільки істинне, що чесне, що справедливе, що чисте, що люб’язний-но, що гідне хвали, що тільки чеснота і похвала, думайте про це … — і Бог миру буде з вами ». (Фил.4: 6-9)

  1. Не думати за минуле. Хоч конфлікти в сім’ї, хоч інші якісь, але починати треба з того, щоби заборонити вже копирсатися у минулому. Швидше за все таке озирання приведе до глухого куту. Дивитися в майбутнє – ось, стратегія духовного переможця.
  2. Не впадати у відчай. Категорично не жаліти себе. Людина, яка жаліє себе, ще більше заповнює свою душу гірким відчуттям за свою долю, що, в свою чергу, сильно розслабляє і не дає рухатися вперед. Розмірковувати треба наступним чином: «Бог мене ще не забрав, значить потрібна Йому». «Бог веде мене і проведе через складні обставини» Пам’ятаєте, навіть якщо піду долиною смертної тіні не буду боятися зла тому що Ти зі мною».
  3. Не зупинятися ніколи і ніяк. Диявол Христа зупинити. Фарисеї зупинити прагнули. Домашні свої зупиняли. Навіть, Петро який умовляв Христа не іти на Хрест, намагався Його зупинити. А внутрішня боротьба: «Нехай обмине мене чаша оця». Далі, брехливий суд і лише натяк на зречення Свого титулу Царя Божого і все. Не зупиняйтеся, як не зупинялася жінка вдовиця і продовжувала йти до своєї мети.
  4. Дивитися на Бога. Петро по воді так і йшов, споглядаючи на Христа. Перестав і почав тонути.
  5. Завжди молитися і ніколи не занепадати духом.

НЕГАТИВНИЙ НАСЛІДКИ НЕГАТИВНОГО МИСЛЕННЯ
Знаєте, чому люди рідко позитивно мислять? А так легше. Легше впасти на диван, легше приклеїтися до монітору і там забути всі проблеми. Негативні думки здатні руйнувати, як наш дух так і здоров’я і здатні довести до стану відчаю. «Серце радісне добре лікує, а пригноблений дух сушить кості» (Пр.17:22).

ВИСНОВОК-4: Думати позитивно завжди складніше. Значно легше думати негативно, але Бог дає силу правильно думати. Позитивне мислення діє зцілюючи, як на тіло так і на душу.

НАСЛІДКИ ПОЗИТИВНОГО МИСЛЕННЯ
Подивимося, які зміни принесло в життя вдови позитивне мислення. 1) Вона перемогла безбожника, зміцнилася і зміцніла її віра. 2) Стала мудріше. 3) Стала більш досвідченою. 4) Надихала і продовжує надихати інших (наприклад, нас). 5) У неї після перемоги з’явилося нове ставлення до життя — «Значить з Богом можлива перемога». Мене завжди надихають Біблійні вірші, які вчать позитивно мислити: «І знаємо, що тим, хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре»

(Рим.8:28).
Христос мислив позитивно і тому радів: «Якщо будете ви зберігати Мої заповіді, то в любові Моїй перебуватимете, як і Я зберіг Заповіді Свого Отця, і перебуваю в любові Його. Це Я вам говорив, щоб радість Моя була в вас, і щоб повна була ваша радість!» (Iван.15:10,11). Навіть у найважчі хвилини, Бог закликає нас мислити до Нього і про Нього і тоді Божа сила буде вливатися в наше життя.

ПИТАННЯ: 1) Що значить позитивне мислення? 2) Чому ми можемо навчитися у вдови в плані позитивного мислення? 3) Наведіть приклади негативного мислення в вашому житті і приклади позитивного мислення? 4) Чому складно думати позитивно? 5) З яких пунктів складається негативне мислення? Які негативні пункти мислення частіше всього вас атакують? 6) Які пункти позитивного мислення у вас, частіше всього, працюють? Поділіться з іншими, як ви переходите з негативного на позитивне мислення?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *