ЗАКХЕЙ І ВЕЛИКІ ЗМІНИ. НАМ ПОТРІБЕН ПРОРИВ 2019 – 2. ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ

Поделитесь статьёй или подпишитесь на обновления:

В першій темі, під загальною назвою «Нам потрібен прорив» ми відповідали на питання, що це таке прорив, для чого він потрібен? Прийшов час поговорити, як практично втілювати прорив, звісно, якщо ми хочем великих і потужних добрих змін в своєму житті. Розмірковуючи над проривом, ми говорили про те, що прорив – це якісний крок, іноді, навіть, стрибок вперед. З іншого боку, прорив асоціюється з тим, що у нас довго не виходило, а потім пішло. Я про щось довго мріяв, але цього у мене довго не було, і ось пішло. Скажімо, ми з дружиною хотіли, щоби наш молодший син займався не тільки музикою, але ще і спортом. І ось так довго ми вели перемовини, куди його здати, потім довідки, потім все необхідне, щоби хлопець почав займатися музикою, купили сопілку, а зоби займався плаванням – купили спеціальну гумову шапку і ось, ура! Прорив. І музика, і легка атлетика і плавання. Як же приємно спостерігати прориви у інших людей. Ми хочемо, щоби президент і парламент здійснили прориви в нашій країні. Щоби наші діти мали прорив, а можливо прийшов час добрим, глибоким  змінам в нашому житті і змінам, насамперед, духовним? А допоможе нам доволі відомий герой Біблії той самий Закхей, який дуже вже хотів побачити Хориста. «І ось чоловік, що звався Закхей, він був старший над митниками, і був багатий, бажав бачити Ісуса, хто Він, але з-за народу не міг, бо малий був на зріст. І, забігши вперед, він виліз на фігове дерево, щоб бачити Його, бо Він мав побіч нього проходити» (Лук.19:2-4).

РОЗДІЛ 1. ВРАЖАЮЧИЙ ХРИСТОС

«А коли на це місце Ісус підійшов, то поглянув угору до нього й промовив: Закхею, зійди зараз додолу, бо сьогодні потрібно Мені бути в домі твоїм! І той зараз додолу ізліз, і прийняв Його з радістю» (Лук.19:5,6). Христос дивився не на великий натовп, який зібрався біля Нього. Звідки ми знаємо, що натовп великий? А тому що маленькому Закхею не можливо було побачити того, заради якого зібралося стільки людей. Христос поглянув угору. Речення не будується так, — поглянув у гору і побачив. Ні, Христос, на відміну від людей, спочатку бачить, а потім робить. Він так і говорив, що Я нічого не роблю, доки не побачу, як робить Мій Небесний Батько. Син Божий відчув, зрозумів, побачив духовними очима, всю біографію того Закхея. Христос бачив, які він народився маленького зросту. Як над ним сміялися хлопчики, а над ним сміялися всі, бо коли ти маленького зросту, коли кожному здається, якщо ти маленький то і слабкіший, коли всі дівчата вище від тебе, то формуються різні комплекси. Закхей зрозумів, що Йому, щоби позбавитися від цих знущань та приниження треба зробити щось, щоби могло його підняти в очах інших, щоби примусило інших його поважати. І він стає на слизьку дорогу, дорого колабораціоніста. Колабораціонізм (від фр. collaboration — «співробітництво») — співпраця населення або громадян держави з ворогом в інтересах ворога-загарбника на шкоду самій державі чи її союзників. Але Закхей працював ще і на себе, бо він був митником. Цей, колись маленький хлопчик, зроби стрімку, карколомну кар’єру – ставши не просто митником, а начальником. Він гадав, що тепер розквітався з усіма, хто його так ображав. Але, щось було зламано в цій людині, щось, на шляху до грошей, слави, влади, він втратив ніби, як саму сутність. І ось зараз, попри свій статус, його зморена душа оцім брудом, неповагою людей. А треба сказати, що найбільше презирство євреї відчували саме до митників, які брали зі свого народу гроші на користь окупантів, та ще і брали значно більше, щоби собі надлишки залишати. Ця людина знайшла все, окрім любові людей. Він нікому не потрібен, попри те, що у нього є влада та гроші.

Яким же контрастом виступає чистий і святий Христос, який зараз, з усього населення містечка Єрихон, обирає саме Закхея, вражений його приниженням заради пошуку чогось справжнього, справжньої любові, поваги, справжніх людських стосунків.

РОЗДІЛ 2. ТАМ ДЕ ХРИСТОС ТАМ ЗМІНИ

«А коли на це місце Ісус підійшов, то поглянув угору до нього й промовив: Закхею, зійди зараз додолу, бо сьогодні потрібно Мені бути в домі твоїм! І той зараз додолу ізліз, і прийняв Його з радістю» (Лук.19:5,6). Христос входить в будинок Закхея, але це щось більше ніж будинок. Христос входить до його долі, до його серця. Це люди лише можуть зайти до будинку і вийти. Але сила любові Божої, сила Христової присутності просто вражала людей. Вражало все, Його слова, Його вчинки, сам Його вигляд, образ. Всі відчували Його любов. Чому там де Христос там неодмінно повинні відбутися зміни?

Коли знаходишся біля вчителя то мимоволі приймаєш добрий вплив. Якщо спілкування з поганими людьми погано впливає, то спілкування з людьми високого, так би мовити, польоту впливає позитивно. «Не дайте себе звести, товариство лихе псує добрі звичаї!» (1Кор.15:33). Біля майстра підтягуєшся до рівня майстра. Коли учитель твій надзвичайно високого рівня, то, швидше за все, і учень буде високого рівня.

— Коли біля тебе Христос і добре пам’ятаєш, що Він зробив, таке сильне бажання бути вдячним. А ви знаєте, що вдячність повинна висловлюватися у вчинках. Я пам’ятаю, як мені зателефонували і повідомили, що я загубив ключ від машини. Спочатку подумав, якісь злочинці щось замислили. Але переді мною, коли я розкрав двері під’їзду, стояв молодий хлопець, який і повідомив, що поблизу стоянки знайшов ключі, не полінувався, запитав у чергового тієї стоянки, хто нещодавно ставив машину. Знайшли мій телефон, цей хлопець прийшов до будинку просто щоби віддати ключі. Я був настільки вражений, що тільки встиг крикнути, як я можу вам віддячити, що можу зробити? Він лише махнув рукою та скромно промовив: «Більше не губіть ключі, а мені нічого не потрібно». Що я можу для вас зробити, — це інстинктивно лунає від вдячного серця? А ви знаєте, що Бог від вас хоче? Знаєте, яку подяку Бог чекає? Найперше, — це зміни. Насправді, Бога цікавлять зміни в нас. Ці зміни в Біблії називаються духовне зростання. Про духовне зростання доволі багато говориться в Біблії і не в плані порад та побажань, а в плані заповідей. Перелічим деякі з ключових віршів:

— «щоб ви поводилися належно щодо Господа в усякому догодженні, в усякому доброму ділі приносячи плід і зростаючи в пізнанні Бога» (Кол.1:10).

— «І молюсь я про те, щоб ваша любов примножалась ще більше та більше в пізнанні й усякім дослідженні» (Фил.1:9).

— «але щоб зростали в благодаті й пізнанні Господа нашого й Спасителя Ісуса Христа. Йому слава і тепер, і дня вічного! Амінь» (2Петр.3:18).

— «і, немов новонароджені немовлята, жадайте щирого духовного молока, щоб ним вирости вам на спасіння» (1Петр.2:2). Цікаво, що остання цитата говорить нам про те, що читання Біблії, любов до Слова Божого – є лише засіб для духовного зростання.

 

«А всі, як побачили це, почали нарікати, і казали: Він до грішного мужа в гостину зайшов!» (Лук.19:7). Зараз ми побачимо, як всім дістанеться від «добрих» людей. Христос поганий, що приймає митника. Митник поганий, тому що грішник.

Висновок 2. Коли ви захочете зробити великі якісні зміни, одразу, дуже швидко переконаєтеся, що ледь не всі оточуючи будуть проти. Вас будуть відмовляти. Євангелія сповнена такими прикладами. Коли сліпий почав кричати до Христа, щоби Той його зцілив, йому почали дорікати і вимагати, щоби він мовчав. Та навіть, коли Христос йшов на страту, на розп’яття, сам Петро, майбутній Апостол, просив, щоби Христос відмовився від цього плану.

РОЗДІЛ 3. А ЩО САМЕ ЗМІНИТИ? ПРОРИВ ЗАКХЕЯ

Зміни в нас повинні відбуватися в двох напрямках:

1) Каяття, очищення, незгода з гріхом. «Став же Закхей та й промовив до Господа: Господи, половину маєтку свого я віддам ось убогим, а коли кого скривдив був чим, верну вчетверо» (Лук.19:8). В якості відшкодування збитку закон вимагав штрафу в розмірі однієї п’ятої частини грошей, отриманих обманним шляхом (Лев. 6: 5; Чис. 5: 6, 7), тому Закхей робив більше, ніж було потрібно. Ось, що пише є своєму роздумах над Євангелією від Луки відомий коментатор Нового Заповіту Джон МакАртур: «Закон вимагав чотириразового відшкодування збитку тільки тоді, коли вкрали і вбили тварину (Вих. 22: 1). Якщо тварина знаходили живим, то потрібно тільки дворазове відшкодування збитку (Вих. 22: 4). Але Закхей суворо засудив свій власний злочин, усвідомлюючи, що він був так само винен, як звичайнісінький підлий грабіжник. Оскільки більша частина його багатства, ймовірно, була придбана обманним шляхом, це зобов’язання дорого йому обійшлося. Додатково до всього, половину свого майна він віддав жебракам. Але тільки що Закхей знайшов незбагненні духовні скарби, і втрата матеріальних цінностей для нього вже не мала значення (див. Пояснення до 14:28; Мт. 13: 44-46)».

2) Розвиток. Розвиток починається з того, що ми залишаємо помилкове, брудне, гріховне минуле. Ми стоїмо на початку року і це символічно. Від чого би я хотів позбавитися? Що мені заважає розвиватися?

3) Змінити звичне життя. Втратити старе життя. Так, Закхей вже звик до такого рівня життя. Йому довелося радикально змінити своє комфортне життя.

Прорив складається з цих двох пунктів. Людині самозадоволеній немає над чим працювати. У Закхея біло достатньо причин бути самозадоволеним, бо він досяг того, про що більшість лише мріє. Але, так складається життя, що коли ми досягаємо більшого, ще більше можемо втрачати. Бізнесмен накопичивши великі гроші втратив сім’ю. Кар’єрист втратив душу, сумління, але здобув омріяну посаду. І кому це потрібно? З чим ти залишишся, хто буде поруч з тобою, який приклад в тобі побачать твої діти?

Змінити треба те, до чого ми звикли, але те, що протирічить Божій волі.

Треба визначитися з двома речами.

  • Що не треба робити.
  • Що треба робити.

РОЗДІЛ 4. ЗМІНИ ПОВ’ЯЗАНІ З ЦИФРАМИ

«Став же Закхей та й промовив до Господа: Господи, половину маєтку свого я віддам ось убогим, а коли кого скривдив був чим, верну вчетверо» (Лук.19:8).

Чи можна виміряти ті зміни, те духовне зростання, яке ми хочемо у своєму житті? Як бачимо, Закхей говорить в цифрах про ті зміни, які він очікує. А чи можна виміряти те, чого би ми хотіли досягти? В Біблії багато що пов’язано з цифрами. Стіни єрихонські впали, коли їх обходили 7 днів. Христос мав 12 апостолів. Мав 3,5 роки. В пості перебував 40 днів. Ми знаємо скільки Він нагодував людей і, навіть, скільки кошів залишилось, після того, як були всі нагодовані, а саме 12. Він точно знав кількість міст, які Йому належить обійти з проповіддю. Так як добре уявляв собі і Ап. Павло. Апокаліпсис, остання книга Біблії, містить особливо багато цифр. 144.000 обраних, 24 старца, чаши, труби та інші символи і все це від Бога.

— Ми у своєму житті багато що виміруємо цифрами. Стосовно грошей, нам цифри подобаються. Наприклад, збільшили пенсію, додали до зарплатні і чудово. Коли ми робимо ремонт, коли удосконалюємо свій побут – там фігурують цифри. А знаєте, я прихожу до висновку, що і духовність можна виміряти цифрами. Більш точно можна сказати, що духовний вимір має два критерія, як кількість так і якість. Коли християни говорять, що для них дивно говорити про цифри, коли ми хочем збільшити віру, насправді, тут нічого дивного немає. Отже, важливо, щоби у нас був і кількісний і якісний вимір нашого прориву, нашого духовного зростання.

Наприклад, 7 днів на тиждень. Чи молюся я кожного дня? Скільки разів на день я молюся? Скільки часу я молюся. Добре, з ранку у мене не буде більше часу. Чи задоволені ви своїм молитовним життям? Що треба змінити? Чи хотіли би ви спілкуватися з Богом частіше? Ми домовилися з братами, що будемо молитися кожні 3 години.

Я все думаю, чому люди не люблять цифри там де духовність, де зміни в моєму характері, але люблять, коли мова іде про комфорт? Саме питання вже містить відповідь. Цифри – це більш суворий критерій моєї ефективності. Мого зростання. Тому, без цифр значно значно легше. Наведемо декілька прикладі конкретних планів, планів справжнього прориву.

ПРОРИВ В ДУХОВНОСТІ. 1. Прорив в молитві. 2. Прорив в читанні Біблії. До прикладу, прочитати Біблі за рік. 3. Прорив в тому, як я протягом дня спілкуюся з Богом. 4. Прорив в тому, щоби точно перед кожною справою звертатися до Спасителя и просити Його благодаті та допомоги.

ПРОРИВ В СІМЕЙНИХ СТОСУНКАХ. 5. Час спілкування. 6. Як часто ви кричите, зриваєтеся, завдаєте біль один одному? Можливо у вас великі негаразди? Чому би вам не поспілкуватися щиро? Ви скажете, вже 100 разів спілкувалися? А ви моліться і домовтеся з духовними людьми, щоби за вас молилися. Як ви прагнете коли чогось дуже хочете?

ПРОРИВ В ЦЕРКОВНОМУ СЛУЖІННІ. Чому ви займаєтеся саме цим служінням? Якщо це те, що ви дійсно робите від Бога, тоді ви будете бажати розвитку вашого служіння. Скажімо бізнесмен, хіба він не прагне розширювати поле діяльності, або поліпшувати якість бізнесу? Це ж так природньо розвиватися. Так само і з служінням. Якщо Бог чекає багато плодів, то я і хочу збільшувати плоди, розвивати служіння. «Отець Мій прославиться в тому, якщо рясно зародите й будете учні Мої» (Iван.15:8).

  • Напишіть план на рік.
  • Напишіть план по кожній важливій сфері вашого життя. В плані пріоритетів поставте особисті стосунки з Богом, сім’ю, служіння і тільки потім робота, хоббі. Доречи, ставте високим пріоритетом здоров’я, бо якщо немає здоров’я все інше буде не приносити радість, окрім, звісно, Бога.

ПИТАННЯ: 1) Чим Закхея вразив Христос? Що ви знаходите спільного між Закхеєм і собою? 2) Чому там де Христос там обов’язково відбуваються зміни? 3) В чому відбувся прорив у Закхея? В чому ви хочете, щоби відбувся у вас прорив? 4) Закхей вирішив віддати всі борги, тобто, зкинути з себе гріхи минулі, то ж, які саме ми гріхи збираємося відкинути? 5) Розкажіть, в яких сферах ви хотіли би зробити прорив? І, пліз, по пунктах))) 6) А яка ваша мотивація добрих і важливих змін у 2019 році?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *